Jak ozdobić stół Państwa Młodych?

PoradyStylizacje
Jak ozdobić stół Państwa Młodych?

Nowożeńcy to najważniejsza para na ślubie. Dlatego też na przyjęciu weselnym powinni zająć honorowe miejsca. Przyjęło się, że stół Państwa Młodych musi wyróżniać się pośród pozostałych. Jak go ozdobić? I przede wszystkim – kto poza świeżo upieczonym małżeństwem powinien przy nim zasiąść? 

Stół Państwa Młodych jest jednym z najważniejszych elementów aranżacyjnych na całej sali weselnej. Jest centralnym punktem części jadalnianej widocznym dla wszystkich gości. Powinien zostać w jakiś sposób wyróżniony – np. wyjątkową dekoracją lub nietypowym kształtem. Jednak odpowiednia aranżacja stołu to nie wszystko. Ważne jest również to, kto przy nim zasiądzie. Czy jest to miejsce zarezerwowane wyłącznie dla Pary Młodej? A może warto usadzić przy nim również świadków lub rodziców? 

Otóż istnieje kilka zasad mówiących o tym, jak usadzić gości na weselu, w tym przy stole prezydialnym (bo tak inaczej się go nazywa). Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że honorowe miejsce po prawej stronie zawsze powinna zajmować kobieta lub najważniejsza osoba na przyjęciu. Zgodnie z tą regułą Panna Młoda zasiada po prawicy męża. Według etykiety obok Pary Młodej zasiadają świadkowie ze swoimi partnerami – świadek przy Pannie Młodej, a świadkowa przy Panu Młodym. 

Czy Para Młoda może sama siedzieć przy stole prezydialnym? Oczywiście! Plusem takiego rozwiązania jest przede wszystkim bliskość i możliwość spokojnej rozmowy między świeżo upieczonymi małżonkami. Jest to również doskonały sposób na to, żeby wyróżnić nowożeńców. Przy stole Państwa Młodych mogą również zasiąść inne osoby. Zgodnie z tradycją powinni być to najbliżsi – np. rodzice, dziadkowie, rodzice chrzestni czy rodzeństwo. 

Idealne dekoracje na stół Państwa Młodych 

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, stół prezydialny to najbardziej reprezentatywne miejsce na sali weselnej. Krzesła powinny znaleźć się tylko z jednej strony, tak aby Para Młoda była doskonale widoczna dla wszystkich gości – co również ułatwi pracę fotografowi robiącemu weselne zdjęcia. Dekoracje stołu Państwa Młodych mogą być bardziej okazałe i efektowne niż te na pozostałych stołach. Jest to najlepszy sposób na wyróżnienie tego wyjątkowego miejsca. 

Wystrój stołu prezydialnego musi idealnie współgrać z pozostałymi dekoracjami. Dzięki temu weselna aranżacja będzie estetyczna. Warto ustalić motyw przewodni przyjęcia i styl wesela. Ułatwi to przygotowanie odpowiednio dopasowanych, spójnych dekoracji sali weselnej. Motyw powinien wpisywać się w gusta i marzenia nowożeńców. Nie bez znaczenia jest również styl wybranego lokalu weselnego i to jak wygląda sala weselna

Wiejska karczma raczej nie pasuje do wesela glamour itd. Jak więc dopasować styl do wnętrza sali weselnej? Jeśli pomieszczenie jest eleganckie i wystawne, możemy pokusić się o motyw glamour, w którym królują blask, luksus, złoto i srebro w najróżniejszych postaciach. Jeśli zaś w sali znajduje się dużo drewnianych elementów wyposażenia, warto postawić na naturalny styl rustykalny lub nieuporządkowany styl boho. 

Stylowy stół Państwa Młodych 

Dekoracje stołu Państwa Młodych powinny wyróżniać się najwyższym szykiem. Na weselu rustykalnym nie może zabraknąć delikatnych gałązek, inicjałów Pary Młodej wykonanych z drewna oraz koronkowych bieżników w odcieniach beżu lub bieli. Przyjęcie boho to doskonała okazja to ozdobienia stołu zielonymi girlandami, serwetkami z frędzlami lub koronkami oraz wysokimi świecami w białym kolorze. Na stole w stylu glamour nie może zabraknąć eleganckich wazonów wykonanych ze szkła oraz wąskich świec w wystawnych świecznikach. Front stołu warto ozdobić długim obrusem lub delikatnym tiulem w wybranym kolorze. Świetnym pomysłem jest uzupełnienie aranżacji o subtelne światełka w jasnym odcieniu. 

A jak ozdobić krzesła? Można postawić na eleganckie pokrowce (np. białe) lub delikatne kokardy z lejącego materiału. Ścianka za stołem prezydialnym również nie powinna zostać bez dekoracji. Odpowiednie ozdoby sprawią, że miejsce dla Państwa Młodych będzie doskonale wyróżnione na tle innych. Na ściance za stołem nowożeńców może zawisnąć długa zasłona (np. tiulowa) ozdobiona delikatnymi światełkami. Można wykorzystać również kwiaty lub drewniane napisy – np. z imionami nowożeńców. 

Potrzebujecie wsparcia w organizacji wesela?

Jesteśmy tu po to, by zorganizować dla Was wesele marzeń!

Jakie kwiaty na stół Państwa Młodych? 

Na stole prezydialnym nie może zabraknąć kwiatów. Rośliny mogą dodać niepowtarzalnego, wyjątkowo romantycznego i magicznego charakteru nawet najprostszej aranżacji. Kwiaty na stoły weselne również powinny pasować do motywu przewodniego przyjęcia. Subtelne sukulenty i delikatne gałązki idealnie podkreślą naturalny styl boho. W rustykalnej aranżacji koniecznie muszą znaleźć się polne kwiaty z szyszkami i gałązkami w wazonach przewiązanych jutowymi sznurkami. Kompozycje z ponadczasowych róż czy niezwykle eleganckich piwonii to zaś doskonałe rozwiązanie na stół w stylu glamour. 

Pamiętajmy, że duże znaczenie przy wyborze kwiatów ma pora roku. Niektóre gatunki są dostępne wyłącznie przez kilka miesięcy czy nawet tygodni. Pozyskanie ich w innych terminach może być nieco utrudnione. Idealne kwiaty na wiosenne przyjęcie to tulipany, jaskry, konwalie oraz bzy. Latem można postawić na piwonie, gardenie, słoneczniki, dalie czy róże. Jesienna impreza to znakomita okazja do wykorzystania hortensji bądź goździków. Zimowe kompozycje mogą składać się z sukulentów, amarylisów, gipsówek, kalii, frezji lub gwiazd betlejemskich. 

Nowożeńcy w dniu swojego ślubu powinni czuć się wyróżnieni. Dlatego warto włożyć serce w przygotowania dekoracji na ich stół. Ozdoby można stworzyć samodzielnie. Inną opcją jest skorzystanie z pomocy profesjonalistów. Zatrudnienie doświadczonego zespołu dekoratorskiego to gwarancja niezapomnianych, magicznych dekoracji na stół Państwa Młodych. 

pl_PL!!
Szybki kontakt Zamów ofertę