Dekoracje kwiatowe sali weselnej: wskazówki florysty

Stylizacje
Dekoracje kwiatowe sali weselnej: wskazówki florysty

Chociaż trendy ślubne przychodzą i odchodzą, dekoracje kwiatowe sali weselnej są nieodłączną częścią przyjęcia. Nie tylko podkreślą charakter uroczystości, lecz także pozwolą wyrazić swój indywidualny styl i kreatywność. Zastanawiasz się, jak dopasować kwiaty do motywu przewodniego i budżetu? Skorzystaj z naszych podpowiedzi!

Jak wybrać dekoracje kwiatowe sali weselnej?

Zanim zaczniesz szukać dekoracji kwiatowych sali weselnej, określ swój budżet. W ten sposób ustalisz, ile pieniędzy możesz zarezerwować na wystrój lokalu. Większość par młodych wydaje 8-10 proc. budżetu na kwiaty, ale warto podkreślić, że podana kwota różni się w zależności od rodzaju zamawianych roślin i projektu aranżacji wnętrza.

Sala weselna jak z bajki?
Wasz dzień musi być wyjątkowy!

Zadbamy, by właśnie tak było ♥

Skąd czerpać inspiracje na wystrój sali weselnej?

Zastanawiasz się, jak wybrać dekoracje kwiatowe sali weselnej? Poszukaj inspiracji na blogach ślubnych, czasopismach, Instagramie, Facebooku i Pintereście. Zanim umówisz się na pierwsze spotkanie z florystką, przygotuj notatki na temat swoich preferencji. Uwzględnij w nich ulubione gatunki, ich barwę, kształt i zapach. Nie bój się czerpać inspiracji z nietypowych źródeł. Możesz wybrać się na targi ślubne i giełdę kwiatową, przejść się po parku lub lesie, czy uważnie obejrzeć filmy ślubne.

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, upewnij się, że kwiaty na stoły weselne pasują do motywu przewodniego przyjęcia. Poszukaj roślin, które symbolizują daną porę roku. Jeśli bierzesz ślub wiosną, postaw na tulipany i piwonie. Planujesz przyjęcie jesienią? W takim razie sięgnij po wrzosy, chryzantemy, astry, hortensje lub dalie.

Szybki kontakt Zamów ofertę