Podróż poślubna: jak zaplanować ją krok po kroku?

Porady
podróż poślubna: miesiąc miodowy

Podróż poślubna, zwana również miesiącem miodowym, pozwala Parze Młodej nacieszyć się sobą i zrelaksować się po wielomiesięcznych przygotowaniach do ceremonii zaślubin i wesela. Zastanawiacie się, jak zorganizować wycieczkę marzeń? Skorzystajcie z naszych podpowiedzi!

Jak zorganizować podróż poślubną?

Aby uniknąć niepotrzebnego zamieszania i stresu, zaplanujcie podróż poślubną z półrocznym wyprzedzeniem. W ten sposób zyskacie dużo czasu, żeby załatwić niezbędne formalności. Jeśli zależy Wam na prywatności, poszukajcie miejsca, które nie jest oblegane przez turystów lub wybierzcie się na wycieczkę marzeń poza sezonem. 

Jeśli wyjeżdżacie do krajów tropikalnych, zadbajcie o szczepienia. Sprawdźcie również, jakie dokumenty będą Wam potrzebne i jaka waluta obowiązuje w danym państwie. Dzięki temu unikniecie nieprzyjemnych sytuacji. Pamiętajcie też, żeby zapisać w smartfonie lub notesie, telefon i adres ambasady RP w danym kraju. 

To, jak będzie wyglądać podróż podróżna jest ściśle związana z Waszym budżetem. Pamiętajcie jednak, że wakacje w kraju wcale nie muszą być tańsze od wyprawy zagranicznej. Zastanówcie się, ile chcecie wydać i czy w razie może potrzeby możecie wygospodarować więcej pieniędzy. Planując budżet, uwzględnijcie nie tylko koszty transportu, wyżywienia i noclegu, lecz także pamiątki, bilety wstępu, szczepienia, czy wycieczki fakultatywne.

Myślicie, że na bajkowe wesele musicie wygospodarować duży budżet?

Niekoniecznie! Przygotujemy dla Was wycenę.

Podróż poślubna: jak dobrze się do niej przygotować?

Jeśli wybieracie się na drugi koniec świata, możecie wykupić wakacje z biurem podróży. Potrzebujecie podpowiedzi, na co zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim popytajcie rodzinę i znajomych, czy znają jakieś biuro, które jest godne zaufania. Przy okazji sprawdźcie, czy możecie skorzystać ze specjalnej oferty dla nowożeńców. Aby uniknąć niespodzianek, dokładnie przeczytajcie umowę.

Jeśli nade wszystko cenicie sobie swobodę, możecie zaplanować wyjazd na własną rękę. Pamiętajcie jednak, że w tym przypadku podróż poślubna wymaga większego zaangażowania. Aby ułatwić sobie zadanie, skorzystajcie z wyszukiwarki lotów. Zaglądnijcie też do grup na Facebooku. Znajdziecie też mnóstwo przydatnych wskazówek. 

Jak zaoszczędzić na podróż poślubną?

Niezależnie od tego, czy planujecie podróż poślubną w Polsce, czy zakątku w odległej części świata, być może zastanawiacie się, jak wybrać termin ślubu i wesela, żeby trochę zaoszczędzić. Chociaż wiele par organizuje ceremonię zaślubin i przyjęcie w sobotę, możecie zaplanować uroczystość w niedzielę lub inny dzień tygodnia. Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy marzycie o tym, żeby zarezerwować konkretną salę, ale wszystkie soboty są już zajęte.

Jeśli zależy Wam na czasie, zamiast czekać półtora roku, czy dwa lata na wolny termin, zdecydujcie się na poniedziałek. wtorek, czy środę. Oczywiście, jeśli chcecie pobrać się w ciągu tygodnia, poinformujcie ze stosownym wyprzedzeniem swoich gości. W ten sposób wezmą sobie urlop w pracy i ustalą harmonogram tak, żeby nic nie kolidowało z tym wyjątkowym dniem.

podróż poślubna: wycieczka

Zastanawiacie się, czy zorganizować poprawiny, czy poprzestać tylko na weselu? Zanim podejmiecie decyzję, ustalcie, czy takie przedsięwzięcie nie przekracza Waszych możliwości finansowych. Pomyślcie, czy chcecie przeznaczyć fundusze na poprawiny. A może marzy się Wam niezapomniana podróż poślubna? Pamiętajcie, żeby nie robić niczego na siłę. Jeśli chcecie zorganizować poprawiny, ale dysponujecie ograniczonym budżetem, możecie poprzestać na przyjęciu grillowym dla najbliższej rodziny i grupki przyjaciół. 

Jak zaplanować ekscytującą wyprawę?

Podróż poślubna to spełnienie marzeń, dlatego powinniście przedyskutować kilka kwestii. Zastanówcie się, czy chcecie spędzić czas aktywnie, a może wolicie leniuchować. Następnie ustalcie, kiedy, gdzie, na jak długo zamierzacie wyjechać. Aby ułatwić sobie decyzję, postarajcie się zawęzić pole poszukiwań do kontynentu, kraju lub miasta. A może marzycie o tym, aby odpocząć w górach, nad morzem lub jeziorem? Pamiętajcie, że musi to być Wasza wspólna decyzja.

Inspirujące miejsca dla nowożeńców

 Podróż poślubna to fantastyczna okazja na odpoczynek i świętowanie zawarcia związku małżeńskiego. Zastanawiacie się, skąd czerpać inspiracje na idealny miesiąc miodowy? Przeglądnijcie oferty w Internecie i katalogi biur podróży. Niekiedy powinniście też wziąć pod uwagę porę roku.

Jeśli chcecie wyjechać do spa, możecie zaplanować wyjazd w dowolnym terminie. Z drugiej strony, jeśli marzycie o tym, aby lepiej poznać Azję, pamiętajcie o porze deszczowej. Trwa od czerwca do października, chociaż zdarzają się dni, niekiedy nawet tygodnie, bez opadów, powinniście się nastawić na intensywne deszcze. W pozostałych miesiącach jest ciepło i słonecznie. 

Kilka pomysłów na miesiąc miodowy

Przede wszystkim zdecydujcie, czy wolicie samodzielnie zorganizować wyprawę, a może wolicie wybrać się na wycieczkę z biurem podróży. Jeśli chcecie spędzić czas tylko we dwoje, zdecydujcie się na pierwszą opcję. A może zależy Wam na wygodzie i marzycie o tym, aby kwestie organizacyjne przerzucić na kogoś innego? W takim razie rozważcie wyjazd z biurem podróży. 

Podróż poślubna wcale nie musi trwać miesiąc. Jeśli dysponujecie ograniczonym budżetem lub po prostu nie możecie pozwolić sobie na tak długi wyjazd, bo musicie wrócić do zawodowych obowiązków, zaplanujcie dwutygodniową wycieczkę. Spędzicie czas w bajkowym miejscu, zapominając przy tym o codziennych zmartwieniach.

Szybki kontakt Zamów ofertę