Zabawy grupowe, które ożywią każdą imprezę firmową!

Team Building
Zabawy grupowe, które ożywią każdą imprezę firmową!

Czy na samą myśl o zajęciach związanych z budowaniem zespołu Twoi pracownicy przewracają oczami? A może patrzą nerwowo na zegarek i szukają najkrótszej drogi do wyjścia? Większość gier integracyjnych wywołuje raczej zakłopotanie niż podekscytowanie. Na szczęście możesz to zmienić. Wystarczy, że zaproponujesz oryginalne zabawy grupowe! 

Zabawy grupowe z hula-hoop 

Hula-hoop to nie tylko świetna gra zręcznościowa, która polega na kołysaniu biodrami tak, by utrzymać na nich koło. Można go również wykorzystać w różnych zabawach grupowych. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka ciekawych propozycji! 

Wspomniane zabawy mają sprawić, by pracownicy poczuli się komfortowo, odpoczęli i choć na chwilę zapomnieli o powierzonych im zadaniach. Choć pomysł z hula-hoop może wydawać się banalny, proponowane gry są bardzo kreatywne i odprężające. 

Twoi pracownicy mają dość nudnych imprez firmowych?

Czas powierzyć organizację kreatywnemu zespołowi!

Kamień, papier, nożyce 

Szukasz pomysłu na ciekawe zabawy grupowe? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka oryginalnych propozycji. Podziel pracowników na dwie drużyny, a następnie poproś, by stanęli w przeciwległych rogach pomieszczenia. Teraz rozłóż pomiędzy nimi hula-hoopy. Wygrywa ten zespół, którego jeden z członków przedostanie się na drugą stronę. Lider drużyny wskakuje do hula-hoop i w pewnym momencie napotyka na swej drodze rywala. Musi z nim zagrać w „kamień, papier, nożyce”. Jeśli wygra, zbliża się do strony przeciwników. Jeżeli przegra, drużyna wysyła kolejnego reprezentanta.  

Liczy się czas! 

Jeśli Twoi współpracownicy prowadzą aktywny tryb życia, kolejna gra na pewno im się spodoba. Podziel ich na kilka mniejszych grup i wręcz każdej po hula-hoop. Cała drużyna ustawia się w kolejce, a następnie wyznacza lidera, który musi zadbać o to, by pozostali członkowie zespołu przeszli przez koło. Mierz czas i zapisuj wyniki na tablicy. Wygrywa ta drużyna, która zrobi to najszybciej. Uwaga! Przez hula-hoop może jednocześnie przechodzić tylko jedna osoba. 

Jeśli Ty i Twoi współpracownicy chętnie spędzacie czas na świeżym powietrzu, możesz urządzić imprezę plenerową. Gra terenowa nie tylko zapewnia dobrą zabawę, lecz także ma walory edukacyjne. Skutecznie poprawia współpracę i komunikację w grupie, co przełoży się na lepszą realizację projektów. Szukasz sposobów, by ją urozmaicić? Przygotuj kilka akcesoriów, jednym z nich może być wspomniany wcześniej hula-hoop.

Gra poszukiwacze skarbów: przepis na udaną imprezę firmową 

Zastanawiasz się, jak zbudować skuteczny zespół? Szukasz sposobu, by poprawić wyniki sprzedaży? Zorganizuj niezapomnianą imprezę integracyjną. Gra poszukiwacze skarbów pozwala przełamać lody, dodatkowo zachęca do nieszablonowego myślenia i wyjścia ze strefy komfortu. Wspólne dążenie do celu, niekoniecznie związanego z pracą, wprowadzi miłą atmosferę w zespole i poprawi relacje firmowe.  

Gra poszukiwacze skarbów oferuje dreszczyk emocji, któremu nikt się nie oprze. Uczestnicy szukają wskazówek, znajdują ukryte przedmioty, by w końcu dotrzeć do upragnionego celu. Tego typu zabawy grupowe skutecznie zachęcą wszystkich pracowników do współpracy. Ponadto wspaniale obrazują, jak ważną rolę odgrywa komunikacja i krytyczne myślenie.  

Podziel współpracowników na mniejsze zespoły, składające się z 3-5 osób. Ukryj rozmaite przedmioty w pomieszczeniu lub na zewnątrz, a następnie zachęć drużyny do ich znalezienia. Pierwsza grupa, która znajdzie wszystkie przedmioty, wygrywa. 

Zabawy grupowe w pomieszczeniach 

Niektóre gry teambuildingowe trwają tylko kilka minut, podczas gdy inne zajmują nawet kilka godzin. Biorąc pod uwagę miejsce ich prowadzenia, takie zabawy grupowe mają zwykle inny charakter niż zajęcia w plenerze. Możesz je zorganizować w godzinach pracy, tak by nie kolidowały ze sferą rodzinną pracowników. Choć proponowane zajęcia są zazwyczaj poważniejsza, przyświeca im ten sam cel: poprawa umiejętności współpracy, komunikacji i budowanie zaufania. 

Opowieści przy ognisku 

Prezentowane ćwiczenie inspiruje do opowiadania historii, w ten sposób poprawiając relacje w zespole. Poproś uczestników, by usiedli w kręgu i podzielili się swoimi doświadczeniami z pracy. W ten sposób mogą poznać się trochę lepiej, a przy okazji przywołać miłe wspomnienia. 

Przygotuj listę słów, które zachęcą pracowników do zwierzeń. Na karteczkach samoprzylepnych możesz zapisać takie zwroty jak “kluczowy projekt”, “partnerstwo”, “pierwszy dzień w pracy”, “podróż służbowa”, “impreza firmowa”.  

Kreatywne zabawy grupowe – nakręć własną reklamę 

Czy znasz lepszy na pobudzenie kreatywności niż nakłonienie współpracowników do nagrania krótkiego filmu lub reklamy? Wspomniana aktywność nie tylko pobudza wyobraźnię, lecz także wspaniale poprawi wszystkim humor. Choć wymaga trochę sprzętu – mikrofonów, kamer i statywów – wysiłek się opłaca.  

Sprawdzone pomysły na kreatywne zabawy grupowe

Szukasz inspiracji na dobry scenariusz imprezy firmowej? Wygospodaruj w nim czas na gry komunikacyjne. Nie tylko rozweselą pracowników, lecz także pokażą im, jakie błędy popełniają podczas pracy grupowej. Przy okazji nauczą ich, jak skutecznie rozwiązać problem.

Konkurs na najlepszą okładkę 

W tym ćwiczeniu każda drużyna musi stworzyć okładkę magazynu, prezentującą udany projekt, pozyskanie partnera, czy wygraną w plebiscycie. Muszą zadbać o odpowiednie zdjęcia, przygotować cytaty i wymyślić angażujące nagłówki. Wspomniane zadania zachęca uczestników do kreatywnego myślenia.  

W ten sposób możesz wizualizować sukces firmy, motywować współpracowników i zachęcać do myślenia na wielką skalę. Wręcz atrakcyjną nagrodę za najbardziej kreatywną okładkę.  

Zabawa w inwestora 

Podziel uczestników na 2-6-osobowe drużyny. Zachęć ich do nieszablonowego myślenia, pracy zespołowej i przedsiębiorczości. Możesz także zabawić się w inwestora i wybrać najlepszy projekt. Poproś współpracowników, by wymyślili produkt i zastanowili się, jak mogą go atrakcyjnie sprzedać. Zwróć uwagę, by przygotowali profesjonalną prezentację. Powinna zawierać: nazwę handlową, hasło reklamowe, plan biznesowy i marketingowy, dane finansowe (prognozowana sprzedaż, marża, grupa docelowa).  

Możesz też dać zespołom wirtualne pieniądze, by zainwestowali w swoje pomysły. Poproś każdą drużynę, by zaprezentowała swój produkt. Zachęć pozostałe zespoły do zadawania pytań. Wygrywa ta drużyna, która pozyska najwięcej środków na swoją inwestycję. Wspomniane zadanie promuje współpracę i komunikację w zespole. 

Szybki kontakt Zamów ofertę