Skuteczne motywowanie pracowników: wskazówki dla lidera

PoradyTeam Building
Skuteczne motywowanie pracowników: wskazówki dla lidera

W końcu udało Ci się skompletować zespół. Zainwestowałeś dużo czasu i wysiłku, aby wyłonić najlepszych kandydatów. Choć na papierze są w stanie przenieść Twoją firmę na wyższy poziom, tak się jednak nie dzieje. Zastanawiasz się, jak naprawić zaistniałą sytuację? Wypróbuj kilka sposobów na skuteczne motywowanie pracowników!

Wyznaczaj cele i doceniaj zespół

Jeśli chcesz zmotywować zespół do pracy, wyznaczaj mu realne, konkretne i atrakcyjne cele. Pamiętaj, aby za każdym razem określić ramy czasowe. W ten sposób nie tylko możesz łatwo kontrolować czas pracy poszczególnych członków zespołów, lecz także zachęcisz ich do działania. Jeżeli podwładny nie realizuje planów, nadszedł czas, aby pozwolić mu odejść lub popracować nad jego wydajnością.

Wśród sposobów na skuteczne motywowanie pracowników znalazł się też system nagród, szczególnie wręczanych publicznie. Świętuj sukces z całym zespołem! W ten sposób pokażesz pracownikom, że rzeczywiście doceniasz ich wysiłek.

Załoga straciła zapał?

Pomożemy Twoim pracownikom z zaangażowaniem
osiągać cele Twojej firmy!

Skuteczne motywowanie pracowników – zbuduj kulturę organizacyjną firmy

Zastanawiasz się, jak zwiększyć zaangażowanie zespołu, a jednocześnie mile go zaskoczyć? Wśród sprawdzonych motywatorów w pracy znalazły się warsztaty z technik relaksacyjnych lub medytacji. Możesz również zorganizować niezapomniany weekend za miastem, ognisko integracyjne, czy popołudnie SPA.

W skutecznym motywowaniu pracowników z pewnością pomogą także bankiety, wyjazdy integracyjne i zajęcia z wybranej dziedziny. Nie musisz co miesiąc organizować wycieczek firmowych, lunch, happy hours, czy zabawy team buildingowe często są wystarczającą motywacją.

Szybki kontakt Zamów ofertę