Szybki kontakt - wesela email email
* Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnówce w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych/danych instytucji jest Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o, z siedzibą przy ul. Liczyrzepy 20, 58-564 Sosnówka k. Karpacza. Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Szczegóły znajdują się w naszej Polityce prywatności
Oferta specjalna email email
Catering na wszystkie okazje - wyśmienite potrawy z naszej kuchni prosto na Twój stół!

KLIKNIJ I ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ CATERINGOWĄ
 
- Preferowany odbiór własny
- Dowóz gratis w promieniu 15 km od Sosnówki przy zamówieniu od 150 zł
- Powyżej 15 km doliczamy koszty transportu 2,5 zł/1 km
- Zamówienia realizowane są po przedpłacie w wysokości 30% wartości zamówienia na nr konta: 90 1020 1068 0000 1502 0083 3863
- Preferowana płatność kartą
- Opakowania płatne dodatkowo lub we własnym zakresie

Zamówienia można składać mailowo lub telefonicznie w godzinach 9:00 – 17:00:

email email: a.luczywo@dwor-korona.pl
telefon +48 607 144 480

Planowanie wesela - od czego zacząć

Porady | Stylizacje | Trendy ślubne
Decyzja o wejściu w związek małżeński jest jedną z najważniejszych w życiu. Kiedy już zdecydujemy się spędzić resztę życia z wybraną osobą, musimy zacząć przygotowania do organizacji ślubu i wesela. W zależności od rodzaju uroczystości i naszych preferencji proces ten może zająć od kilku tygodni do nawet kilku lat. Od czego więc powinniśmy zacząć?
 

Planowanie wesela – od czego zacząć

Najważniejszym elementem od którego powinniśmy zacząć planowanie wesela jest ustalenie budżetu. Właśnie koszty uroczystości decydują bowiem o wszystkich najważniejszych elementach. Oczywiście im więcej jesteśmy w stanie wydać na wesele, tym większe będziemy mieć pole manewru. Jednak odpowiednie planowanie pozwoli nam zorganizować wesele naszych marzeń, niezależnie od budżetu jakim dysponujemy.
 
planowanie wesela
Kiedy już uporamy się z tym etapem, możemy podejmować dalsze decyzje jak zaplanować wesele krok po kroku. Tak naprawdę planowanie wesela powinniśmy zacząć od dokonania dwóch ważnych wyborów: daty i miejsca przyjęcia weselnego. Którą z tych spraw zajmiemy się jako pierwszą zależy tylko od naszych priorytetów. Jeśli np. zależy nam, aby wesele odbyło się w rocznicę pierwszej randki, będziemy szukać sali weselnej z tą właśnie wolną datą. Jeżeli z kolei bardziej zależy nam, by wesele odbyło się np. w górach czy rodzinnej miejscowości będziemy szukać dostępnych terminów wesel w wybranym obiekcie. Obie te decyzje są bardzo ważne, i obie opierają się także na budżecie. Rezerwacja popularnej sali poza miejscem zamieszkania, do tego w obleganym terminie weekendowym latem będzie wiązać się z większym kosztem niż np. wesele zimą w rodzinnej miejscowości (mniejszy koszt dojazdu i noclegów).
 

Jak zaplanować wesele krok po kroku

Jeśli ustaliliśmy już budżet, termin i miejsce wesela możemy przejść do kolejnych kroków w planowaniu przyjęcia weselnego. Będą to mianowicie decyzje o tym, ilu gości zaprosimy na wesele, oraz czy decydujemy się także na organizację poprawin. Jeśli myślimy o dużej uroczystości, ten krok powinniśmy wziąć pod uwagę razem z wyborem sali, aby była ona w stanie pomieścić wszystkich gości. To jednak dopiero początek – musimy wybrać styl wesela, dekoracje, menu, fotografa itd.
 
jak zaplanować wesele
Długie i złożone planowanie wesela krok po kroku jest często źródłem stresu dla Młodej Pary. Możemy jednak to zadanie znacznie sobie ułatwić jeśli upewnimy się, że wybrana sala weselna posiada usługę kompleksowej organizacji wesel, jak Dwór Korona Karkonoszy w Sosnówce. Ekspertka weselna Dworu – Joanna Hoc-Kopiej – wyjaśnia: „Naszym celem jest spełnianie marzeń Młodych Par o perfekcyjnym ślubie. Cały obiekt jest do dyspozycji Młodej Pary, a Wedding Manager doradza i pomaga na każdym kroku przygotowań. Współpraca z usługodawcami, bogate doświadczenie i zaplecze gastronomiczne pozwala na dostosowanie wesela do życzeń Państwa Młodych. Dzięki temu wszystkie nasze wesela są szyte na miarę, bez zbędnego stresu i gorączkowych przygotowań” – kończy wypowiedź ekspertka. Jest to szczególnie ważne, jeśli planujemy urządzenie wesela w określonym stylu, lub przyjęcie tematyczne (np. styl boho czy steampunk). Duże doświadczenie i zasoby takiego obiektu jak Dwór Korona Karkonoszy pozwolą nam uniknąć tracenia czasu na poszukiwanie gadżetów i drobiazgowe planowanie dekoracji sali – warto oddać się w ręce profesjonalistów aby oszczędzić sobie stresu.
Slow Food to organizacja wspierająca i promująca lokalną kulturę, rękodzieło i producentów z danego regionu
Copyright © Dwór Korona Karkonoszy
Projekt i realizacja: www.web-director.pl