Czy i kiedy podać ciepłe przekąski na wesele?

PoradyTrendy
Czy i kiedy podać ciepłe przekąski na wesele?

Warto na wesele przygotować ciepłe przekąski, które będą mogły zaspokoić mały głód gości pomiędzy posiłkami. Jakie przystawki na ciepło najlepiej wybrać? W jaki sposób je podać, by kusiły zamiast odstraszać? W jakim momencie wesela podać przekąski? Podpowiadamy! 

Czy ciepłe przekąski na wesele są konieczne? 

Wesele jest uroczystością, która trwa zwykle długo. Żadne inne uroczystości rodzinne nie trwają ponad ośmiu godzin. Restauracje, hotele i obsługa są już doświadczone w podawaniu posiłków i wiedzą w jakiej odległości czasowej najlepiej je serwować. Dzięki temu Para Młoda nie musi się troszczyć o to, by cały czas na stołach gości znajdowało się coś do jedzenia. 

Warto zadbać o to, by w menu znalazły się ciepłe przekąski na wesele bez względu na porę roku. Także letnie wieczory mogą okazać się chłodne, a każdy z chęcią przekąsi wówczas coś ciepłego. Mimo, że w czasie trwania wesela co chwilę podawane są kolejne potrawy, uznaniem gości zawsze cieszy się osobny stolik z przystawkami. Dzięki temu, że zapewnimy gościom wybór między ciepłymi, a zimnymi przekąskami na wesele, poczują się oni jeszcze bardziej zadbani. Para Młoda w ten sposób może pokazać, że zależy jej na osobach, z którymi bawi się na swoim weselu. 

Szukasz miejsca z doskonałym weselnym menu?

Wiemy jak trafiać przez żołądek do serca!

Jakie przystawki na ciepło wybrać? 

Najchętniej na wesele wybierane są przystawki wszystkim znane. Pary Młode z przyjemnością częstują gości weselnych mini pizzami, grillowanymi warzywami, mini burgerami, czy włoską bruschettą. 

Ważne, by przystawki na ciepło były małych rozmiarów. Muszą one nadawać się do szybkiego zjedzenia. Idealne na dwa gryzy będą mini krokiety lub na przykład grillowany farsz umieszczony w malutkiej cukinii. Dzięki temu goście nie będą musieli na długo się rozsiadać. Gdy dopadnie ich głód, poczęstują się malutką przekąską i będą mogli dalej się bawić. Takie rozwiązanie cieszy się bardzo dużą popularnością, a przekąski na weselu są zjadane co do jednej. 

Postaw na słodkie przekąski na wesele!

Kto powiedział, że przekąski na weselu nie mogą być słodkie? Jeśli Państwo Młodzi są fanami wszelkich słodkości, nic nie stoi na przeszkodzie, by zorganizowali weselny Candy Bar. Na takim stole serwowane mogą być zarówno ciasta, jak i słodkie desery w słoiczkach. Podanie ciekawych lizaków, czy różnych rodzajów cukierków także jest mile widziane. Słodki stół przypadnie do gustu nie tylko najmłodszym gościom. Różnorodność przysmaków na nim serwowanych sprawi, że każdy znajdzie swoje ulubione słodkości. Od ciast, batoników, przez cukierki i malutkie desery.

słodki stół na weselu

W jaki sposób podać przekąski na wesele? 

Najwygodniejszym sposobem podania dodatkowych przekąsek, które pojawią się na weselu między głównymi daniami, jest dodatkowy stół. Szwedzki stół na weselu sprawdzi się zarówno do serwowania wytrawnych przystawek, jak i ciast i słodkich deserów. Ponadto ciepłe przekąski na weselu mogą być tym elementem, który zaskoczy gości. Para młoda może zorganizować również ciepły, ale słodki stół na weselu. Zwłaszcza, gdy Państwo Młodzi organizują wesele zimą. W takim przypadku szarlotka na ciepło skusi każdego obecnego na uroczystości.  

Ciepłe przekąski na weselu mają sens wtedy, gdy pozostają one dość długo ciepłe. Można je podać w specjalnych termosach, jakie często spotykane są w hotelowych restauracjach, lub ustalić z obsługą sali weselnej, by co jakiś czas wymieniała przystawki na ciepłe. Można również w bardzo elegancki sposób podać przystawki na półmiskach z podgrzewaczami. W takim przypadku obsługa sali musi dbać jedynie o to, by podgrzewacze wciąż się paliły i w razie czego będą musieli oni wymienić podgrzewacze na nowe.  

W jakim momencie wesela podać przekąski? 

Po przybyciu na salę weselną i pierwszych toastach, Para Młoda wraz z zaproszonymi gośćmi idzie zwykle na obiad. Zazwyczaj jest on bardzo obfity, dlatego nie ma sensu już na samym początku wystawiać przekąsek na wesele. Po obiedzie jest czas na zabawę, a obsługa sali weselnej w tym czasie przygotowuje kawę. Zaraz po niej jest najlepszy czas na wystawienie ciepłych przekąsek.  

Jest to moment, gdy na dłuższą chwilę nie pojawiają się na stołach nowe posiłki. Goście mogą poczęstować się tym, co stoi już przed nimi lub podejść do szwedzkiego stołu i zjeść ciepłe przekąski. Jest to również czas, gdy goście z chęcią bawią się na parkiecie. Dlatego też małych rozmiarów przekąski są idealnym rozwiązaniem dla każdego króla parkietów. Może on podejść do stołu, poczęstować się małym posiłkiem i wrócić do zabawy.  

Jeżeli Państwo Młodzi zdecydowali się na ciepłe przekąski na wesele w formie szwedzkiego stołu, mogą one zostać już do końca uroczystości lub na przykład jedynie do oczepin. Wszystko to Para Młoda ustala z wykwalifikowaną obsługą podczas planowania wesela.  

Narzeczeni mogą również zdecydować się na podanie ciepłych przekąsek na stoły. W takim przypadku najlepszą porą na wystawienie przekąsek jest czas pomiędzy kawą, a kolacją. można również postawić na jedną konkretną przystawkę, którą obsługa poda razem z garmażerką. Podanie jednego ciepłego dania podczas takiego posiłku sprawi, że goście będą mieli większy wybór.  

Jeśli Para Młoda postawi na ciepłe przekąski na wesele, z pewnością nie będzie żałowała. Goście będą zachwyceni małymi porcjami i ciepłym posiłkiem, który będą mogli zjeść w wybranym przez siebie momencie. Przekąski na wesele są gwarancją tego, że nawet najbardziej wymagający kulinarnie goście będą zachwyceni.  

Szybki kontakt Zamów ofertę