Namiot weselny: o czym warto pamiętać?

Trendy
namiot weselny: taniec

Jeśli cenicie sobie niebanalne rozwiązania, zarezerwujcie namiot weselny zamiast sali. Możecie go rozstawić niemal wszędzie, co daje duże pole manewru. Dodatkowo zyskujecie ogromną przestrzeń do zagospodarowania, dzięki ustawicie stoły tak, jak Wam się podoba. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wynajmie takiego obiektu. 

Jak wybrać namiot weselny?

Zanim wynajmiecie namiot weselny, odpowiedzcie sobie na kilka pytań. Ile osób chcecie zaprosić na przyjęcie? Jaki preferujecie układ i typ stołów? Czy podoba się Wam układ w kształcie litery E, a może wolicie taki przypominający literę L, T lub U? Teraz powinniście podjąć decyzję, czy wybieracie stoły okrągłe, czy prostokątne. Na koniec sprawdźcie, czy macie wystarczająco dużo miejsca na namiot weselny. 

Jeśli podoba się Wam prosty, klasyczny namiot i chcecie zaprosić około 100 osób, poszukajcie modelu, który będzie miał przynajmniej wymiary 8×12 m, a najlepiej 16×10 m. A może bardziej przypadła Wam do gustu jurta? Jeśli na Waszym przyjęciu ma się pojawić 80-100 gości, potrzebujecie dwóch takich namiotów. 

Planujecie nowoczesne wesele? W takim razie wróćcie uwagę na model sferyczny. Pamiętajcie, że wcale nie musicie wybierać jednego, dużego namiotu. Możecie zdecydować się na kilka mniejszych, a następnie połączyć je tunelami. W ten sposób łatwo wydzielicie poszczególne strefy, takie jak gastronomiczna,  taneczna czy zaplecze dla fotografa, kamerzysty, DJ lub zespołu muzycznego. Jeśli nie przewidziano w nim toalety, musicie sami o to zadbać. 

Namiot weselny: czym kierować się przy wynajmie?

Przede wszystkim upewnijcie się, że wybrany model zapewnia swobodny przepływ powietrza. Dzięki temu namiot weselny sprawdzi się w czasie upałów. Nowoczesne konstrukcje niejednokrotnie przypominają prawdziwe dzieła sztuki, dlatego możecie je dobrać do motywu przewodniego. Pamiętajcie, że znane i cenione firmy mają grafiki wypełnione po brzegi, zwłaszcza w okresie letnim. Aby uniknąć niespodzianek, zarezerwujcie namiot z 4-6-miesięcznym wyprzedzeniem. 

Szkielet namiotu jest wytrzymały i ocynkowany, dzięki czemu nie podlega korozji. Takiej konstrukcji nie zaszkodzi silny wiatr, śnieg, czy deszcz. Nic nie popsuje Wam ani gościom dobrej zabawy.

Jak zorganizować wesele w plenerze?

Marzycie o weselu na świeżym powietrzu? Aby podkreślić wyjątkowy charakter przyjęcia, zadbajcie o odpowiednie oświetlenie. W tej roli doskonale sprawdzą się lampki i lampiony, które wprowadzą gości w romantyczny nastrój. Przy okazji zaopatrzcie się w specjalne świece na komary. Dzięki temu nie musisz się martwić, że małe, brzęczące owady zepsują humor weselnikom. 

Szukacie idealnego miejsca na wesele?

Zapraszamy do Dworu Korona Karkonoszy, położonego w malowniczej okolicy!

Szukacie miejsca na wesele w plenerze? Jeśli lubicie odpoczywać nad morzem, zdecydujcie się na ślub na plaży. A może wolicie wspinać się po górach? W takim razie poszukajcie romantycznego obiektu w Karkonoszach, Bieszczadach, czy Tatrach. Miłośnicy przyrodą mogą natomiast zaplanować ceremonię zaślubin w przydrożnej kapliczce, a wesele zorganizować na łące w otoczeniu pól i lasów. Gwarantujemy, że taka uroczystość na długo zapadnie w pamięci rodziny i przyjaciół. Pamiętajcie, że pogoda lubi spłatać figla, dlatego wynajmijcie namiot weselny. Przygotowaliśmy dla Was garść praktycznych wskazówek, które powinny ułatwić Wam zadanie. 

Popularne namioty weselne

Ramowy namiot weselny jest prosty, ale raczej ciężki, w związku z tym trzeba nastawić się na czasochłonny i dość drogi montaż. Z drugiej strony modułowa konstrukcja pozwala na stworzenie prześwitów, czy zbudowanie zamkniętych przestrzeni. Można go zainstalować na dowolnej przestrzeni,  nie tylko na ziemi, czy asfalcie, lecz także na betonie lub terenach zielonych. Namiot nie ma słupka na środku, w związku z tym pozwala dowolnie zagospodarować powierzchnię. Prezentowany obiekt jest trudnopalny i wodoodporny, dodatkowo nie uszkodzi nawet silny wiatr. 

Dużą popularnością cieszy się też namiot weselny słupowy, ponieważ można go łatwo i szybko zamontować. Z drugiej strony proponowany model ma duże spady ścian i słup na środku, w związku z tym należy liczyć się z większą powierzchnią. Co ważne, można go zamontować tylko na miękkim podłożu.

namiot weselny: para młoda

Dlaczego warto zorganizować wesele pod namiotem?

Namioty dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu mogą spokojnie pomieścić sto, dwieście, a nawet trzysta osób. Jeśli dysponujecie odpowiednim budżetem, nie musicie nikogo wykreślać ze swojej listy. Możecie być pewni, że wszyscy spokojnie się zmieszczą. 

Zastanawiacie się, czy namiot weselny sprawdzi się tylko w okresie wiosenno-letnim? Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście wynajęli go zimą. Wystarczy, że zaopatrzycie się w nagrzewnicę i zadbacie o wentylację. Ze względów bezpieczeństwa poszukajcie obiektu ognioodporny. 

Jak udekorować namiot weselny?

Zastanawiacie się, jakie dekoracje najlepiej prezentują się w namiocie weselnym? W tym przypadku idealnie sprawdzą się jasne kolory, ale niekoniecznie biały. I tak będzie go dużo, biorąc pod uwagę, że największą popularnością cieszą się namioty właśnie w tym odcieniu. Zrezygnujcie natomiast z ciemnych krzeseł, pokrowców i obrusów, w przeciwnym razie cały Wasz wysiłek pójdzie na marne. 

Jeśli zdecydowaliście się na wysoki namiot weselny, możecie wybrać eleganckie żyrandole, imponujące kompozycje kwiatowe, kandelabry, podwieszane lampki, czy świeczniki na długiej nóżce. W niższym obiekcie świetnie wyglądają drewniane akcesoria, przezroczyste wazony z kwiatami sezonowymi i pozłacany napis LOVE.

Szybki kontakt Zamów ofertę