Ciekawa integracja grupy, czyli jak stworzyć zgraną grupę pracowniczą w nietypowy sposób

IntegracjaTeam Building
Integracja grupy - zabawy

W Twojej firmie pracują osoby o doskonałych kwalifikacjach. Każda z nich jest cenna. Wydawać by się mogło, że zespół stworzony z takich pracowników będzie sprawnie wykonywał wszystkie zadania i odnosił sukcesy na rynku. Jednak tak nie jest. Pracownicy się nie dogadują, a w firmie panuje kiepska atmosfera. Jak rozwiązać ten problem? W takim przypadku niezbędna jest porządna integracja grupy!

Konfigurator imprez firmowych agencji eventowej Dwór Korona Karkonoszy

Integracja grupy to klucz do sukcesu w biznesie

Każda firma chciałaby odnieść spektakularny sukces na rynku. Jednak nie wszystkim się to udaje. Często przyczyna leży w słabej organizacji grupy pracowniczej, która nie wykorzystuje potencjału każdego członka. Otóż do tego, żeby wspiąć się na sam szczyt, niezbędny jest zgrany, sprawnie funkcjonujący zespół.

Zespół, który na pierwszym miejscu stawia współpracę, a także dynamicznie pokonuje wszystkie przeszkody, które każdego dnia stają na drodze do sukcesu. Zespół, którego członkowie potrafią się dogadać, czerpią maksimum z umiejętności i wiedzy swoich koleżanek i kolegów z pracy. Zgrana grupa może więcej. Może znaleźć pomysły i rozwiązania, które zaskoczą, pomogą i, co najważniejsze, przybliżą do sukcesu.

Warsztaty kulinarne w sali na wyjazdy integracyjne (sali weselnej Dolny Śląsk), Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

W zgranej załodze rzadko powstają konflikty, a jeśli się zdarzą, pracownicy szybko je rozwiązują. Dzięki temu atmosfera w pracy jest przyjazna i luźna. To z kolei sprzyja kreatywności, pobudza motywację i sprawia, że przyjemniej wykonuje się wszystkie zadania służbowe.

Tylko jak zbudować taki zespół? Co zrobić, żeby komunikacja między pracownikami była na najwyższym poziomie? Rozwiązaniem jest integracja grupy!

Dobra zabawa przede wszystkim!

Integracja to czas na nawiązanie przyjacielskich relacji i wzmocnienie więzi między poszczególnymi pracownikami. Dlatego też powinna odbywać się swobodnej atmosferze – najlepiej na neutralnym gruncie. Warto zorganizować ją poza siedzibą firmy. Np. w jakiejś klimatycznej restauracji, w sali bankietowej, w dworku usytuowanym w magicznej lokalizacji, czy też w plenerze.

Integracja z odrobiną adrenaliny

Na integracji dla pracowników powinna rządzić dobra zabawa! Wydarzenie ma dostarczyć im mnóstwo niesamowitych wrażeń i niezapomnianych wspomnień. Nie może zabraknąć ciekawych atrakcji, dobrego jedzenia i niezwykłego klimatu. Przedstawiamy pomysły na integrację grupy, które przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym osobom.

Integracja w grupie - pontony
Konfigurator imprez firmowych agencji eventowej Dwór Korona Karkonoszy

Potańcówka w hawajskim klimacie jako forma integracji grupy

Najpopularniejszą formą integracji grupy są imprezy. Przyjęcie z dobrą muzyką, wyśmienitym jedzeniem i szaloną zabawą do białego rana to doskonała okazja do nawiązania przyjacielskich więzi między poszczególnymi członkami firmowego zespołu. To znakomity czas na swobodne rozmowy w pracowniczym gronie na tematy niezwiązane z obowiązkami służbowymi i lepsze poznanie każdego z osobna. Co więcej, impreza integracyjna może być doskonałym sposobem na odprężenie i odstresowanie. Uczestnicy zabawy naładują baterie i wrócą do swoich zadań zawodowych z nową motywacją i uśmiechami na twarzach.

Szukasz pomysłów na niebanalną integrację w wyjątkowym miesjcu?

Dysponujemy jednym i drugim 🙂
Sprawdź dostępne terminy i zarezerwuj dogodną datę już dziś!

Chcesz, aby impreza integracyjna dla Twoich pracowników była niepowtarzalna? Postaw na przyjęcie z motywem! Doskonałym rozwiązaniem będzie na przykład szalona potańcówka w hawajskim klimacie. Tropikalne dania, girlandy z żółtych hibiskusów i innych pięknych kwiatów, egzotyczne, tęczowe stroje i orzeźwiające, kolorowe drinki – impreza w takim stylu przeniesie uczestników zabawy prosto na hawajską wyspę, czyli raj dla miłośników gorącego lata, malowniczej natury i niezapomnianych przygód.

Zamiast hawajskiej imprezy możesz zorganizować elegancki wieczorek rodem z lat 20., szalony dancing w stylu kolorowych lat 80., czy też wystawne, hollywoodzkie przyjęcie z czerwonym dywanem i paparazzi.

Integracja grupy poprzez wycieczkę w nieznane

Innym, ciekawym rozwiązaniem na niezapomnianą integrację grupy jest wycieczka w nieznane. Podróż po malowniczym regionie dostarczy pracownikom mnóstwo niesamowitych wrażeń i zbliży ich do siebie, co wpłynie na atmosferę w miejscu pracy.

Integracja grupy

Świetnym pomysłem jest organizacja kilkudniowego wyjazdu do ośrodka wypoczynkowego położonego w górach. Jednym z nich jest Dwór Korona Karkonoszy. Obiekt usytuowany jest w niezwykle atrakcyjnym miejscu. Otaczająca go natura sprzyja relaksowi i nawiązywaniu przyjacielskich relacji. Będąc w Dworze Korona Karkonoszy w Sosnówce k. Karpacza (odbywają się tu nie tylko imprezy firmowe, lecz także wesela w górach), można wybrać się na wyjątkową pieszą wycieczkę z przewodnikiem po przepięknych szlakach górskich. Spacer z widokiem na Karkonosze z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom historii, zabytków i niesamowitych wrażeń. To wyjątkowa okazja do tego, żeby na własne oczy zobaczyć największy na Dolnym Śląsku Kościół Łaski, czy też wyjątkową krainę Pałaców i Parków Kotliny Jeleniogórskiej.

Integrowanie grupy - wędrówki po górach

Integracja grupy, która zbuduje silny zespół – elementy team buildingu

A co gdyby połączyć dobrą zabawę z nauką praktycznych umiejętności, które mogą przydać się w codziennym funkcjonowaniu w pracy? Wzbogacenie integracji grupy o elementy team buildingu to świetny sposób na budowę zgranego, sprawnie funkcjonującego zespołu, w którym panuje przyjazna, luźna atmosfera.

W ramach team buildingowej integracji grupy można wybrać się do parku linowego całą ekipą pracowniczą. Innym pomysłem jest organizacja firmowych igrzysk z elementami współzawodnictwa lub udział w grze scenariuszowej, w której trzeba rozwikłać jakąś skomplikowaną, tajemniczą zagadkę.

Integracja pracowników może przynieść wiele korzyści. Dlatego warto w pełni zaangażować się w ten proces. Efektem będzie zgrany zespół, którego członkowie znakomicie czują się w swoim towarzystwie i sprawnie wykonują wszystkie zadania służbowe.

Szybki kontakt Zamów ofertę