Eleganckie wesele – jak to osiągnąć?

PoradyStylizacjeTrendy
piękny ogród wesele

Wielu z nas marzy o luksusowym weselu, jednocześnie nie chcemy przy tym wydawać fortuny czy całych oszczędności życia. To logiczne i zrozumiałe. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, Dwór Korona Karkonoszy stworzył ofertę specjalną, dla najbardziej wymagających, a jednocześnie szanujących swój portfel.

Elegancka sala weselna

Jak wybrać salę weselną – to pytanie zadaje sobie wiele Młodych Par, które rozważają organizację luksusowego wesela. Odpowiedź jest bardzo prosta i banalna, wymaga jednak naszego zaangażowania. Każdy obiekt, który wzbudził nasze zainteresowanie, powinniśmy obejrzeć na żywo. Czeka nas więc dłuższa wycieczka krajoznawcza po bliższych i dalszych okolicach. Jeśli chcemy już na wstępie ograniczyć ilość odwiedzanych obiektów, sprawdźmy opinie w Internecie i na Facebooku. Ekspert weselny Joanna Hoc-Kopiej doradza: „Nie sugerujmy się samą nazwą. Pałac czy zamek mogą wzbudzić nasz nadmierny entuzjazm i wygórowane oczekiwania, a może się okazać, że prezentowane na witrynie fotografie mocno odbiegają od rzeczywistości. Często też obiekty naznaczone mianem „zabytków” ładnie prezentują się na zewnątrz, a po wejściu tracą swój urok”.

Jeśli już będziemy na miejscu obejrzymy więc nie tylko bryłę obiektu i salę, ale też pozostałe pomieszczenia i pokoje, zwłaszcza Apartament Młodej Pary. „Jeśli chcemy, aby nasze wesele było eleganckie, nocleg też powinien taki być. Podobnie postąpmy z Salą Balową i sprawdźmy wszystkie szczegóły przed podjęciem decyzji” – podkreśla ekspertka. Z pewnością wysoka sala będzie pięknej się prezentowała w czasie uroczystości. Zapytajmy też o oferowane dodatki i usługi (np. pomoc Wedding Plannera, pomoc w aranżacji wystroju etc.). To bardzo ważne, ponieważ eleganckie wesele wymaga sporo wysiłku. Wielu Parom Młodym brakuje nie tylko pomysłów, ale także czasu, szczególnie jeśli sala weselna jest oddalona od naszego miejsca zamieszkania.

sala elegancki wystrój

Ważne jest nie tylko sam obiekt, ale i jego położenie. Już w czasie podróży w samochodzie warto zwrócić uwagę na bezpośrednią okolicę. Dopełnieniem luksusowego wesela będzie piękne położenie obiektu. Najlepiej, abyśmy mieli do dyspozycji ogród z miejscem do zorganizowania ślubu cywilnego w plenerze. To całkowicie podbije elegancję i kunszt organizacji przyjęcia. Z pewnością wszyscy goście docenią możliwość relaksu w pięknie położonym obiekcie z ogrodem. Dom weselny z ogrodem daje też możliwość organizacji dodatkowych atrakcji dla gości, np. grilla czy ogniska. A najlepiej, jeśli będzie się mieścił w bezpośrednim otoczeniu przyrody np. w górach czy w lesie.

BARDZO WAŻNE! Zapytajmy czy wybrane przez nas miejsce oferuje obiekt na wyłączność. To niezwykle istotne, jeśli zależy nam na prestiżu. Niektóre obiekty oferują wyłączność w cenie wesela, kiedy indziej trzeba będzie dopłacić. Warto jednak zadbać o tę kwestię choćby ze względu na dostępność bazy noclegowej dla naszych gości. Bowiem, jeśli organizujemy wesele wyjazdowe, taki nocleg po całej nocy tańców, gościom się po prostu należy. Ze względów bezpieczeństwa nie powinni ruszać w drogę po nieprzespanej nocy, a tym bardziej po kosztowaniu alkoholu.

Wesele jak z bajki?

Jesteś we właściwym miejscu. Wszystkim się zajmiemy.

Luksusowe menu

Kuchnia to bardzo ważny element wesela. Powinniśmy ustalić wszystkie szczegóły nie tylko z menadżerem obiektu, ale i Szefem Kuchni. Elegancki obiekt powinien sam zadbać o mini-degustację potraw weselnych dla swoich potencjalnych gości. Decydując się na pakiet luksusowy, otrzymujemy „kompleksowe doradztwo”, tzn. nie musimy sami kombinować które potrawy są teraz na topie i czym zaskoczyć gości, to Szef Kuchni nam podpowiada, jednocześnie możemy spróbować wszystkich oferowanych potraw. Nie krępujmy się wymagać więcej, jeśli napotkamy opór po drugiej stronie, to znaczy, że obiekt oferuje „pakiet luksusowy” tylko w teorii. Skoro na początku napotkaliśmy problemy, im dalej, tym będzie trudniej. To nie wy musicie być specjalistami od menu weselnego, wystroju sali czy oprawy muzycznej. To obiekt powinien oferować Wam lub proponować to co najlepsze, oczywiście według Waszych oczekiwań. 

elegancki bufet weselny

Nocleg w hotelu butikowym

Po udanej uroczystości weselnej zarówno goście jak i Młoda Para udają się na zasłużony odpoczynek. Miejsca noclegowe to element wesela który często traktujemy po macoszemu. To duży błąd! Doświadczenie pokazuje, że goście przywiązują bardzo dużą wagę do wystroju wnętrz i jakości pokoi. Sprawdźmy to koniecznie przed podpisaniem umowy. Ostatnio bardzo modne są tzw. hotele butikowe, które odznaczają się unikalnym charakterem i niebanalnym wystrojem. Możemy mile zaskoczyć nawet najbardziej światowych gości!

To kilka najważniejszych kwestii, na które powinniście zwrócić uwagę, jeśli marzycie o weselu „na bogato”. Oczywiście wiele kwestii zależy od indywidualnych upodobań. Dla jednej Panny Młodej ważniejsza będzie Sala Balowa, dla innej ciekawa aranżacja pokoi lub wyśmienita kuchnia. Najlepiej jednak, aby wszystkie te elementy tworzyły spójną całość i stały na najwyższym poziomie.

elegancki apartament dla Młodej Pary

Warto też znaleźć obiekt, który w odpowiedzialny i ciekawy sposób zadba o dzieci na weselu, np. w postaci animatorki, która zaopiekuje się najmłodszymi podczas zabawy weselnej, a później przypilnuje maluchy podczas snu. Z pewnością będzie to bardzo elegancki sposób na wyjście z sytuacji, kiedy dzieci na weselu muszą się pojawić.

Na luksusowe wesele zaprasza Dworu Korona Karkonoszy! To miejsce z duszą i charakterem oraz gwarancją najwyższej jakości usług i dbałości o szczegóły. Zadbamy o każdy najdrobniejszy szczegół i wyręczymy Parę Młodą w każdej kwestii, która będzie dla niej problematyczna. Można nam zaufać, nasze wieloletnie doświadczenie w organizacji przyjęć weselnych sprawia, że z wielką odpowiedzialnością podchodzimy do wszystkich zadań, które powierzają nam nasi goście.

luksusowe wesele

Oferta obejmuje: • cały obiekt na wyłączność • opiekę Wedding Plannera • kompleksowe doradztwo • ponad 300 potraw do wyboru • indywidualne spotkanie z Szefem Kuchni • mini-degustację naszych potraw i nalewek • jedną z najpiękniejszych i najwyższych Sal Balowych w regionie (ponad 9 m!) • nocleg w hotelu butikowym.

Szybki kontakt Zamów ofertę