Wigilia pracownicza, której Twój zespół nie zapomni!

Team BuildingZima - imprezy
Wigilia pracownicza - menu

Czy Wigilia pracownicza musi ograniczać się do śledzika przy firmowym biurku? Zdecydowanie nie! Możesz zacząć planować Święta, o których w Twojej firmie będzie głośno również za rok. Poniżej wszystko o tym, jak powinna wyglądać udana Wigilia pracownicza

Firmowe Święta to znak, że można zacząć odliczać czas do końca roku. W niektórych firmach służą tylko temu, by szybciej pójść do domu i zyskać jeden luźniejszy dzień. U Ciebie Wigilia pracownicza może być wydarzeniem, o którym w firmie będzie huczało przez kolejny rok!

Kiedy i jak urządzić firmową Gwiazdkę?

Pierwszym problemem jest data firmowego święta. Za wcześnie wypadnie sztucznie, a z kolei tuż przed Świętami wszyscy mają ręce pełne pracy i nie chcą już dokładać sobie zajęć. Aby wybrnąć z tej sytuacji, można urządzić firmowe Mikołajki. W okolicach 6 grudnia nikt nie jest jeszcze zbyt zajęty, a Mikołajki to dobra okazja, by szybko zorganizować spotkanie przy choince. Z drugiej strony wyjściem może być Wigilia pracownicza 24 grudnia, o ile tylko pracownicy nie będą musieli zostać przez nią dłużej w pracy.

Kolejny ciekawy temat to obecność symboli religijnych podczas Świąt. Tu nie ma reguły, bo w korporacjach często obowiązuje brak jakichkolwiek odniesień, podczas gdy wiele mniejszych, polskich firm, eksponuje je na pierwszym planie. Najbezpieczniej będzie przyjąć, że przesada w żadną stronę nie jest wskazana. Wzorem firm z Zachodu można sięgnąć po kartki i dekoracje z okazji „Winter Holidays”.

Wigilia firmowa w Dworze Korona Karkonoszy

Wigilia pracownicza w siedzibie firmy

Najwięcej trudności nastręcza konieczność zapewnienia bufetu z okazji firmowych Świąt. Wigilia pracownicza, na którą każdy musi przynieść ciasto lub inną potrawę, szybko zamienia się w kolejny uciążliwy obowiązek. Z kolei zamawianie jedzenia w restauracji to sporo zamieszania i niepewność, czy jedzenie faktycznie dojedzie. Dwór Korona Karkonoszy oferuje w tym roku catering świąteczny. Tradycyjne świąteczne potrawy można zamówić z dostawą do biura w ilościach odpowiednich nawet na duże przyjęcie. Od razu można zamówić też ciasta, kawę czy dodatki.

Drugim wyzwaniem jest choinka. Czy Wigilia pracownicza może się bez niej obyć? A może wręcz powinna, bo przecież niektórzy nie uznają już prawdziwego drzewka z okazji Świąt?  Istnieje wiele ciekawych pomysłów na świąteczne drzewko, którego nie trzeba ścinać. Czasem da się je stworzyć z przedmiotów związanych w jakiś sposób z profilem firmy, np. kubków po kawie czy tkanin. Jeśli biuro jest duże i wysokie, można natomiast od czasu do czasu pokusić się o prawdziwą, kilkumetrową choinkę. Jeśli pod nią znajdą się choćby symboliczne upominki dla pracowników, to na pewno docenią oni taki gest.

Zbliża się Wigilia pracownicza?
Szukasz wyjątkowego miejsca?

Już dziś zarezerwuj dogodny termin!

Wyjazdowa Wigilia pracownicza

Wigilia pracownicza może też odbyć się poza biurem. Jedną z możliwości jest impreza firmowa w restauracji. Można też wybrać szwedzki stół w jakimś malowniczym miejscu pod miastem. Takie spotkanie da się połączyć z ciekawym wyjściem dla pracowników, tzn. ze zwiedzaniem, nauką lepienia pierogów czy pieczenia świątecznych ciastek. Później pierogi mogą trafić na świąteczny stół, a ciastka stać się prezentem dla kolegów z firmy.

Wigilia pracownicza może też wyglądać jak na amerykańskich filmach. Pracownicy wybierają wówczas motyw, a następnie przebierają się i imprezują do późnych godzin nocnych. Tematem mogą być lata 20., postaci z bajek czy świat ptaków. Fotobudka pozwoli zachować wspomnienia z imprezy firmowej na dłużej. Z kolei zimowy kulig czy inna aktywność na powietrzu zakończona uroczystą ucztą wprawi w błogie nastroje nawet tych, którzy nie obchodzą zwykle Świąt.

Dworska Sala Balowa

Wigilia pracownicza – różne pomysły na prezenty

Prezenty podczas firmowych Świąt – dawać, czy nie dawać? Pomysłów na wybrnięcie z tej sytuacji może być kilka.

  • Aby losowanie, kto komu kupi prezent, nie było nudne, można wybrać motyw przewodni i ustalić, że każdy każdemu kupi np. tylko książkę, lub tylko fioletową rzecz.
  • Jeśli nikt z entuzjazmem nie myśli o kupowaniu firmowych prezentów, załoga może wybrać akcję charytatywną i wpłacić na nią pieniądze. Szczególnie efektownie będzie wyglądało wirtualne adoptowanie psa czy wsparcie rodziny. Ich zdjęcie może być wyeksponowane podczas Świąt.
  • Alternatywą są firmowe upominki. Tu znów pojawia się znany problem – jak kupić dużo prezentów naraz i sprawiedliwie je rozdzielić, a przy tym nie wręczyć nic banalnego? Wyjściem mogą być rzeczy ręcznie robione i lokalne przysmaki. Jeśli np. wyjazd integracyjny w danym roku odbył się w Dworze Korona Karkonoszy, to miłym upominkiem będzie piwo, kawa czy przetwory robione we Dworze. Takie przemyślane podarki sprawiają wrażenie bardziej od serca. Inne tego typu pomysły to np. miód z pasieki na dachu biura czy piękne notesy na przyszły rok.
Szybki kontakt Zamów ofertę