Dlaczego numeracja stołów weselnych jest tak ważna?

Porady

Dowolność podczas zajmowania miejsc przy stole weselnym kojarzy się z czymś pozytywnym, ale w rzeczywistości sprzyja zamieszaniu. Numeracja stołów weselnych ułatwia ten proces. Dekoracyjne numery mogą też stanowić niebanalną dekorację pomieszczenia.

Numeracja stołów weselnych to jeden z tych zwyczajów, które zostały zaczerpnięte z kultury anglosaskiej. Poprzez relacje z gal i magazyny wnętrzarskie dowiedzieliśmy się, jak jest ważna i jak można do niej kreatywnie podejść.

Numeracja stołów weselnych – kiedy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Oczywiście jeśli stolików jest zaledwie kilka, to nie ma sensu ich numerować. Jednak gdy jest ich już kilkanaście lub kilkadziesiąt, to goście na pewno ucieszą się z dodatkowej podpowiedzi, jaką stanowić będzie dla nich numeracja stołów weselnych. Nie da się ukryć, że wśród wielu identycznych stołów, szczególnie po kilku drinkach, znalezienie swojego miejsca jest bardzo trudne.

Sprytny organizator wesel wie, że numeracja stołów weselnych może być częścią integracji czy dekoracji sali. Każdy stół może mieć swoje dowcipne hasło czy symbol. Później mogą one przydać się podczas gier towarzyskich. Ale numerki na stołach weselnych to ułatwienie nie tylko dla gości.

Numeracja stołów weselnych – ułatwienie nie tylko dla gości

Numeracja stołów weselnych jest istotna również z prozaicznego powodu. Po pierwsze, obsługa lokalu z łatwością dostarcza potrawy w odpowiednie miejsce. Po drugie, ułatwia to także planowanie całego przyjęcia. Dużo łatwiej zwizualizować sobie konkrety dotyczące poszczególnych stolików, jeśli przed oczami jest odpowiednia numeracja. Później w dniu przyjęcia Panna Młoda może spokojnie skierować dziadka czy znajomego do odpowiedniego stolika, bo zdąży już zapamiętać jego numer. Wśród ponumerowanych stolików dzieci łatwiej znajdą rodziców, a znajomi-znajomych.

Inspirujące pomysły na numerację stołów weselnych

Dawniej numeracja na stołach weselnych sprowadzała się do przyklejania kartki z numerem na obrusie lub oparciu krzesła. To mało atrakcyjna wizualnie, ale i niepraktyczna metoda. Kartki z czasem zostają zrywane, a na stole przygniatają je dzbanki i półmiski. Istnieje wiele lepszych pomysłów. To mit, że numery muszą zajmować cenne miejsce na stole. Można też umieścić nad stołem balon z helem lub inne dekoracje z wybranym numerem.

Numer stołu może być tez oznaczony jasno, ale dyskretnie w mniej rzucającym się w oczy miejscu, np. na podłodze obok stołu lub na ścianie nad stołem. W sklepach z dekoracjami można znaleźć wiele urodzinowych serpentyn, serwetek i kartek z numerami symbolizującymi wiek – da się je wykorzystać również jako numerację stołów weselnych.

Zupełną nieprawdą jest to, że numeracja stołów weselnych to duży wydatek. Szczególnie w czasie trwającej właśnie mody na ekologię i naturalność. Do tworzenia numerów na stoły można wykorzystać:

  • drewno,
  • karton,
  • korę,
  • sznurek i inne podobne materiały.

Wokół wazonu można przewlec sznurek, a na nim zawiesić zawieszkę z kartonu z numerem. Do produkcji numerków na stoły warto zatrudnić znajomego o zacięciu artysty czy majsterkowicza. Wykonane na zamówienie numery będą unikalne.

Ciekawe pomysły na numerację na bazie układanek, przesypującego się piasku czy przelewającego się płynu będą intrygować przez całą noc. Jeśli na stole są świece, to na nich może być umieszczony numer stołu. W miarę upływającego wieczoru będą się wypalały, ale ważne, by numer dało się dostrzec niemal do samego końca.
Prostym rozwiązaniem są numery na różnych elementach nakrycia, jak np. na serwetkach. Muszą one jednak być identyczne jeśli chodzi o wzór i kolor, jak te przy wszystkich innych stolikach.

Marzysz o idealnie zorganizowanym weselu?

Jesteś w dobrym miejscu.

Numeracja stołów weselnych dla dzieci

Numeracja stołów weselnych może być szczególnie kreatywnym zajęciem w przypadku stolików dla dzieci. Numer na balonikach lub tabliczkach łatwo będzie zapamiętać. Może być też elementem zabawy takiego rodzaju, jak:

  • znajdź 7… – znajdź x przedmiotów danego rodzaju, dolicz się x kwiatów, balonów, drzew itp.
  • policz, zaśpiewaj piosenkę o numerze 7
  • zjedz 7 łyżek zupy itp.

Numer może wyznaczać przynależność do drużyny, a ta może się manifestować też maskami czy strojami superbohatera – możliwości zajęcia dzieci w takim scenariuszu są właściwie nieograniczone. Nasza sala balowa pomieści zarówno dorosłych, jak i dzieci w różnych konfiguracjach stolików.

Szybki kontakt Zamów ofertę