Organizacja wycieczek firmowych w 2021 i 2022 roku – co się zmieni?

Reżim sanitarnyTrendy

Na początku pandemii wydawało się, że przed nami może miesiąc niepokojów, a później wszystko wróci do normy. Teraz wiadomo, że to nieprawda. Zmiany wpłynęły na wiele branż, a organizacja wycieczek firmowych w 2021 będzie wyglądać nieco inaczej, niż kiedyś.

Organizacja wycieczek firmowych rozpoczyna się często na wiele miesięcy przed samym wydarzeniem. To pokazuje, jak trudno było dostosować się branży do stale zmieniających się norm. A jednak udało się i dziś możemy już zaprosić na kolejne wyjazdy firmowe pod naszym dachem.

Organizacja wycieczek firmowych w 2021 – czy to bezpieczne?

Pierwsze pytanie, jakie pada w kontekście wyjazdów integracyjnych, to oczywiście to o bezpieczeństwo. Poniżej kilka zasad, których się trzymamy:

  • liczba uczestników jest mniejsza niż aktualnie obowiązujące maksimum. Początkowo zasady zmieniały się szybko i chaotycznie. Dziś już organizacja wycieczek firmowych jest łatwiejsza, a z czasem reguły będą stałe i łatwiej będzie zaplanować wyjazd.
  • Oczywiście w wyjeździe nie uczestniczą osoby chore czy wykazujące niepokojące objawy. Dziś to już o wiele łatwiejsze niż na początku pandemii, a z czasem szczepienia pozwolą jeszcze bardziej usprawnić organizację wyjazdów.
  • Na terenie Dworu rozstawiono środki do dezynfekcji, które ułatwiają otrzymanie dłoni w czystości i zachowanie innych zasad higieny.
  • Istnieje możliwość mierzenia temperatury każdemu, kto przybywa na przyjęcie czy zjazd.
  • Na imprezie firmowej przebywają osoby pracujące na co dzień w jednym biurze, a my posiadamy listę kontaktów do organizatorów. To dodatkowo zabezpiecza przed niepożądaną transmisją wirusa.

Szukasz bezpiecznego miejsca na zorganizowanie imprezy firmowej?

Jesteś w najlepszych rękach –
zarezerwuj dogodny termin już dziś!

Jak widać, organizacja wycieczek firmowych jest możliwa, a z czasem będzie to coraz łatwiejsze. Zawsze można też zdecydować się na alternatywy, np. zamawiając catering do biura i tam urządzając uroczysty obiad, zamiast iść do restauracji. Takie przykłady można mnożyć.

Jak organizować, by nie żałować?

Zdecydowanie rok 2021 i 2022 w branży eventowej będzie należał do imprez, które da się zorganizować lokalnie.  Zamiast wyjazdów na drugi koniec świata, bezpieczniej będzie odwiedzić polskie góry lub okolice swojego miasta. Najlepiej, jeśli każdy może dotrzeć na miejsce swoim własnym środkiem transportu, bo podróż pociągiem czy samolotem może stanowić pewne ryzyko. W tym szczególnym czasie warto korzystać z gotowych pakietów, bo samodzielne dbanie o formalności i czystość może być bardzo trudne. Organizacja wyjazdów w Dworze Korona Karkonoszy to dopięcie wszystkiego na ostatni guzik, a dzięki temu istnieje mniejsze ryzyko nieprzewidzianych zdarzeń. Organizując samodzielnie, trzeba się liczyć z tym, że coś zawsze może się nie udać.

22 ćwiczenia integracyjne idealne na czas po pandemii

Aktywności, które warto polecić

Organizacja wycieczek firmowych może skupiać się wokół imprez plenerowych. Środowisko pracy to nie miejsce na eksperymenty, więc wszelkie sugestie, by oddawać się aktywnościom na łonie natury, na pewno zostaną przyjęte ze zrozumieniem organizatorów. W Dworze Korona Karkonoszy już są imprezy firmowe jakby skrojone pod tą nową rzeczywistość. Szczególnie opcja z survivalem, która przygotuje zapobiegliwych pracowników na najgorsze. Całkowicie bezpieczne są też wycieczki z przewodnikiem po górach czy zabawa w parku linowym. Niektóre tradycyjne aktywności też można przenieść w plener. Szczególnie w sezonie letnim organizacja wycieczek firmowych będzie możliwa z uwzględnieniem warsztatów jogi czy tańca na trawie, degustacji piw w pawilonie w parku i innych podobnych rozwiązań.

Perspektywy na 2022 rok i dalej

Branża eventów firmowych na pewno w końcu wróci do długo wyczekiwanej normalności. Dawniej pracownicy potrzebowali chwili oddechu od biura, a dziś mogą chcieć choć na parę dni wyrwać się z domu, w którym pracują w systemie zdalnym. Już teraz widać też, że coraz więcej firm szuka wyjazdów osnutych wokół tematyki eko, slow czy zero waste. W Dworze Korona Karkonoszy akurat już jest możliwa organizacja wycieczek firmowych w tym klimacie. To mogą być warsztaty robienia naturalnych kosmetyków, workshop z technik mindfullness lub degustacja robionych na miejscu piw.

To, co lokalne i dobrej jakości, stanie się jeszcze bardziej cenne, a trendy w branży eventowej z pewnością będą to odzwierciedlać. Dawniej największe korporacje mogły sobie pozwolić na szkolenia w tropikach czy wyjazdy integracyjne do Laponii. Dziś takie wystawne imprezy raczej nie spotkałyby się z pozytywnym społecznym odbiorem, w przeciwieństwie do bardziej lokalnych inicjatyw.

Szybki kontakt Zamów ofertę