Sala weselna Opole

I żyli długo i szczęśliwie.

ślub i wesele w plenerze, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka koło Karpacza

Sala weselna Opole versus wesele w górach

Opole to nie tylko jedno z najstarszych miast w Polsce, ale także jedno z tych, gdzie zawsze można dobrze się bawić. Okazji bowiem nie brakuje. Odbywają się tutaj liczne wydarzenia kulturalne, w tym krajowy Festiwal Piosenki Polskiej, organizowany od 1963 r.

Czy to jednak powód, by sala weselna Opole była jedynym słusznym wyborem dla przyszłej Pary Młodej, pochodzącej z tego miasta?  Mimo, że Opole ma wiele do zaoferowania, Młode Pary często decydują się na wesele na wsi lub w małych miejscowościach położonych w urokliwej okolicy. Wiele z nich marzy o tym, by zorganizować wesele w górach.

Jednym z miejsc, które ma ogromne doświadczenie w organizowaniu doskonałych wesel, jest Dwór Korona Karkonoszy położony w Sosnówce, obok Jeleniej Góry.

Opole wczoraj i dziś

Opole to miasto położone nad Odrą na Równinie Opolskiej. To jedno z najstarszych miast w Polsce, wspominane w źródłach historycznych już w IX wieku. Jako że leżało na przecięciu kilku szlaków handlowych, w średniowieczu i renesansie stanowiło centrum wymiany kupieckiej. W XIII wieku zbudowano w Opolu zamek, z którego do dziś przetrwała Wieża Piastowska.
Pożar w wieku XVII zniszczył dużą część miasta, ale w okresie rewolucji przemysłowej Opole odżyło i intensywnie się rozwijało. Podobnie było po II wojnie światowej. Obecnie to najważniejszy ośrodek naukowy, kulturalny i gospodarczy regionu. Z powodzeniem łączy tradycję z nowoczesnością.
Słynie przede wszystkim z Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej, organizowanego od 1963 roku! W słynnym Amfiteatrze Opolskim od kilku lat działa także Muzeum Polskiej Piosenki, w którym możemy poznać historię polskiej piosenki od lat 20. do współczesności.

centrum Opola

Opole atrakcje

Ciasne uliczki Starego Miasta i zabytkowe kamieniczki na Rynku przypominają o 800-letniej historii Opola, podobnie jak dawna strażnica rycerska – Wieża Piastowska. Z tarasu widokowego na jej szczycie rozciąga się wspaniała panorama miasta. Wart uwagi jest także opolski Ratusz, zbudowany w XIX wieku na wzór florenckiego pałacu. Spacerując po Starówce, warto też zwrócić uwagę na Aleję Gwiazd Polskiej Piosenki.
Gotycka Bazylika Podwyższenia Krzyża Świętego stoi w miejscu drewnianego kościoła z XI wieku. Oprócz tego w Opolu podziwiać możemy kilka barokowych świątyń: Kościół Świętej Trójcy, Kościół Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha, Kościół św. Sebastiana czy Kościół św. Aleksego. Warte uwagi są także Stara Synagoga, gmach Dworca Głównego i pozostałości murów obronnych.
W mieści mamy też szansę zwiedzić Muzeum Wsi Opolskiej, wspaniały skansen obrazujący wiejskie życie na tych terenach w dawnych wiekach. A jeśli interesuje nas życie mieszczan, warto wybrać się do Kamienicy Mieszczańskiej obok Rynku. Ekspozycja ta składa się z 5 mieszkań, w których zaprezentowano style meblarskie i kompletny wystrój wnętrz od 1890 do 1965 roku.
Jednak Opole to nie tylko zabytki – tak zwane zielone płuca miasta to wyspy Bolko i Pasieka na Odrze. Można tam odpoczywać i spacerować, a ponadto obejrzeć ogród zoologiczny z około 300 gatunkami zwierząt.

 

Opole z góry

Świetna zabawa
z górskim pejzażem w tle♥

Sala weselna Opole to jeden z częstych kierunków poszukiwań Par Młodych z tego miasta. Od jakiegoś czasu jednak coraz częściej ich wybór pada na obiekty położone w sąsiednich województwach, a nawet dalej.

Warto wziąć to pod uwagę, jeśli zależy Wam na znalezieniu idealnego miejsca na wesele. Mając sprecyzowane oczekiwania, stawiajcie wysoko poprzeczkę. Wszystko ma znaczenie. Także sceneria, w jakiej znajduje się sala weselna.

Właśnie na tym Wam zależy? Jednym z niezwykle malowniczych miejsc jest Sosnówka koło Karpacza, gdzie mieści się Dwór Korona Karkonoszy. Kompleksowa organizacja wesel, piękne wnętrza, profesjonalna obsługa i liczne usługi dodatkowe – to tylko część powodów, dla których pary z całej Polski decydują się na wesele w górach właśnie tutaj.

Już sam dojazd na wesele staje się przygodą, dzięki pięknym górskim widokom i dolnośląskim zabytkom mijanym po drodze.