Sala weselna Legnica

I żyli długo i szczęśliwie...

Sala na wesele dolny Śląsk, Dworska Sala Balowa, Sosnówka k. Karpacza, Dwór Korona Karkonoszy

Sala weselna Legnica czy...
wesele w górach?

Młode pary z Legnicy i okolic, poszukując lokalu, w którym zorganizują wesele, mają często nie lada problem. Nie jest nim brak miejsc, a wręcz przeciwnie – ogromna ilość sal, hoteli i restauracji oferujących swoje usługi weselne.

W samej Legnicy jest ich mnóstwo, a biorąc pod uwagę także okolicę i sąsiednie tereny, liczba ta może przytłoczyć. W końcu Dolny Śląsk to jedno z najpiękniejszych województw naszego kraju, o bogatej tradycji, pięknej architekturze i zachwycającej przyrodzie. Jednym słowem – idealne miejsce na przeprowadzenie wesela Dolny Śląsk.

Jak jednak z ogromu ofert wybrać taką, która spełni wszystkie oczekiwania młodej pary?

Legnica wczoraj i dziś

Legnica leży na Równinie Legnickiej, na pograniczu Pogórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej, nad Kaczawą i Czarną Wodą. To jedno z najstarszych miast w regionie. W przeszłości było to miejsce przecinania się ważnych szlaków komunikacyjnych (szlaku cystersów oraz handlowo-pielgrzymkowej Via Regia, wiodącej z Portugalii aż do Ukrainy). Z tego też względu Legnica pełniła funkcje handlowe, ale też strategiczno-obronne. Prawa miejskie otrzymała w wieku XIII. W tym też okresie pod Legnicą rozegrała się jedna z bitew, która zadecydowała o losach Europy – z Mongołami w 1241 roku.
Od lat 50. XX wieku stała się ważnym ośrodkiem przemysłowym, powstała tu pierwsza w Polsce Huta Miedzi, obsługująca Kombinat Górniczo-Hutniczy z siedzibą w pobliskim Lubinie.
W latach 1945-1993 w Legnicy stacjonował największy w Polsce sowiecki garnizon, co także wpłynęło na kształt miasta. Legnicę ochrzczono nawet mianem „Małej Moskwy”, co po latach świetnie sportretował w swoim filmie o takim właśnie tytule reżyser Waldemar Krzystek.
Będąc w Legnicy, warto zanurzyć się w klimacie wspaniałego parku miejskiego czy malowniczej, secesyjnej dzielnicy Tarninów z pięknymi willami.

Legnica atrakcje

W Legnicy zachowało się wiele zabytków, niektóre pochodzą jeszcze ze średniowiecza. Do najstarszych należą: Zamek Piastowski z kaplicą (przez 750 lat siedziba miejscowych władz, jedna z pierwszych murowanych warowni na tych ziemiach), kościół Marii Panny oraz katedra śś. Piotra i Pawła, a także fragmenty murów obronnych z dwiema wieżami.

Na okres renesansu swoje powstanie datują fragmenty architektury Zamku Piastowskiego i kilka kamieniczek w Rynku, z zespołem „kramów śledziowych”. Najsłynniejszy jest Dom „Pod Przepiórczym Koszem”. To zbudowana w XIV wieku, ale przebudowana i ozdobiona sgraffitem w połowie XVI wieku narożna kamieniczka na Rynku. Nazwę wzięła od nietypowego, cylindrycznego wykusza. Oprócz tego w Legnicy znajdziemy jeszcze 5 innych kamienic ozdobionych tą rzadko spotykaną, charakterystyczną dla renesansu techniką.

W Legnicy podziwiać można także barokowe zabytki w postaci Mauzoleum Piastów Śląskich, Pałacu Opatów Lubiąskich oraz słynnej, czworobocznej Akademii Rycerskiej, elitarnej szkoły dla młodzieży szlacheckiej.

W wieku XIX i na początku XX powstały Nowy Ratusz czy neorenesansowy gmach Teatru, autorstwa znanego projektanta architektury teatralnej, Carla Ferdynanda Langhansa Młodszego.

Legnica to centrum życia kulturalnego regionu. Mieści się tu wielokrotnie nagradzany za swoje spektakle Teatr im. H. Modrzejewskiej czy unikatowe Muzeum Miedzi. To tutaj odbywa się wystawa konkursowa „Satyrykon-Legnica” czy Legnicki Festiwal Srebra.

Powiedzcie TAK w Karkonoszach♥

Sala weselna Legnica to dla Was ostateczność? Kusi Was zorganizowanie wesela w górach? Pozostaje wybór odpowiedniego obiektu.

Przede wszystkim zwróćcie uwagę na doświadczenie właścicieli i specjalizację danego miejsca. Po drugie, zapoznajcie się z opiniami o danym lokalu i jego usługach. Po trzecie wreszcie, niezwykle istotna jest zarówno estetyka danego miejsca, jak i jego otoczenie. Dwór Korona Karkonoszy w Sosnówce to miejsce, które spełnia najwyższe standardy we wszystkich tych kryteriach.

Jego właściciele od wielu lat zajmują się organizacją wesel, co pozwala na spełnienie wszystkich oczekiwań zarówno Pary Młodej, jak i gości weselnych. Najwyższej jakości obsługa, doskonałe zaplecze gastronomiczne oraz wnętrza i pokoje o wyjątkowym charakterze sprawiają, że tutaj wesele w górach to niezapomniane wydarzenie.

Piękne położenie Dworu Korona Karkonoszy (w pobliżu Jeleniej Góry) sprawia, że już sama podróż na wesele staje się pełną wrażeń przygodą. To doskonała propozycja dla Młodych Par z Legnicy, okolic, a także województwa dolnośląskiego i całego kraju.