Zespół czy DJ na wesele?

Porady
Jak zorganizować przyjęcie weselne na 30 osób

Rozpoczynając przygotowania weselne wiele osób zastanawia się nad tym, jaka powinna być oprawa muzyczna , bez której ciężko zapewnić jest dobrą zabawę gościom. Czy np. DJ na wesele to dobry pomysł? Zwłaszcza, że tradycja podpowiada, aby na wesele wynająć zespół, czy też orkiestrę, która w trakcie trwania imprezy, będzie przygrywać gościom do białego rana. Często można spotkać się z opinią, że nic nie równa się z muzyką na żywo i jeśli planujemy „prawdziwą zabawę weselną”, musimy wynająć zespół na wesele z tradycyjnymi utworami i przyśpiewkami w repertuarze. No bo jak to, bez „a teraz idziemy na jednego…”

DJ na wesele – dlaczego warto?

Doskonałą alternatywą dla wielu osób, które nie są aż tak bardzo przywiązane do tradycji grania na żywo, będzie wynajęty na tę okoliczność DJ na wesele. Jakie są zalety takiego rozwiązania:

– Po pierwsze znacznie niższe koszty, czyli względy ekonomiczne. Wynajmujemy tylko jedną osobę, a nie cały zespół, gdzie często musimy zapewnić wynagrodzenie 5 osobom, opłacić transport sprzętu muzycznego, noclegów etc. Tak więc decydując się na DJ’a koszty będą nawet kilkukrotnie niższe. Nie zapominajmy, że DJ na wesele to zazwyczaj jedna lub dwie osoby, które musimy ugościć na przyjęciu, m.in. zapłacić za ich talerzyki tak samo jak za gości. Dlatego im mniejsza ekipa, tym mniej kosztów dla nas.

Zespół weselny Pozytywka

– Większy wpływ na repertuar muzyczny, a w związku z tym, na charakter imprezy. Decydując się na DJ’a mamy szersze pole manewru odnośnie stylu muzycznego panującego na weselu. Mamy więc szansę wybrać dokładnie te utwory, które nam osobiście najbardziej odpowiadają. Możemy nawet pokusić się o utworzenie specjalnej playlisty z typami muzycznymi poszczególnych gości. Dla dobrego DJ’a nie powinno to stanowić problemu. Takie rozwiązanie gwarantuje dobrą zabawę i zadowolenie większości gości. Tak naprawdę w przypadku DJ na wesele nie musimy się martwić, w jakim repertuarze czuje się on dobrze, ponieważ on raczej nie śpiewa, a jedynie „puszcza” muzykę. Nie musimy martwić się także o jego zdolności wokalne i muzyczne. DJ na wesele to po prostu profesjonalista w swojej dziedzinie, który swoje talenty przejawia wyłącznie w odtwarzaniu oryginalnych utworów. 

– DJ’a nie trzeba wynajmować z tak dużym wyprzedzeniem. Jeśli w natłoku przedweselnych obowiązków zapomnimy w porę zarezerwować zespół, wcale nie jesteśmy w sytuacji bez wyjścia. Doskonałym rozwiązaniem jest wtedy wynajęcie DJ’a. Mamy wówczas nadal możliwość wyboru wielu ofert. Nie jesteśmy jednak skazani na jeden zespół, który ma akurat w tym czasie wolne.

– Dobry i doświadczony DJ będzie także świetnym Mistrzem Ceremonii. W odpowiednim czasie będzie angażował gości do poszczególnych zabaw, wyznaczał przerwy „na jednego” etc. Warto sprawdzić w portfolio czy wybrany przez nas DJ brał już udział w imprezach weselnych. Jego doświadczenie na tym polu będzie dla nas kluczową kwestią. Wielu DJ’ów ma naprawdę niespotykane, kreatywne pomysły na zabawy weselne. Takie, które nikogo nie urażą i nie będą dla żadnego gościa upokarzające.

– Śpiewający DJ – od niedawna rozwija się nowy trend – grający i śpiewający DJ. Jest to bardzo ciekawa propozycja. Wymaga jednak dużego kunsztu od DJ’a. Ale atrakcja jest ogromna, gdy nagle od konsoli mikserskiej, DJ wychodzi na środek sali i robi szaleńczy popis gry na saksofonie. Zachwyt gości gwarantowany. To stanowi nie tylko fantastyczne odejście od przyjętej ogólnie formy, ale także świetną atrakcję dla gości.

Jak zorganizować przyjęcie weselne na 30 osób

Zespół na wesele – jaki wybrać

Jak wskazuje nasz ekspert weselny, Joanna Hoc-Kopiej: „Pamiętając o wszystkich zaletach wynajęcia DJ’a trzeba zaznaczyć, że oczekiwania zdecydowanej większości gości to tradycyjny zespół weselny ze znanym wszystkim repertuarem, dlatego też większość Par Młodych nadal pozostaje przy tej opcji. Musimy pamiętać też, aby dopasować oprawę muzyczną do okoliczności. Niewielkie przyjęcie dla wąskiego grona rodziny i znajomych doskonale będzie współgrało z DJ’em”. Natomiast organizując wesele w remizie strażackiej, z tradycyjnym wiejskim przytupem, powinniśmy raczej pomyśleć o orkiestrze, która idealnie wpisze się w całokształt imprezy. Ciekawą opcją może okazać się np. zespół ludowy lub grający muzykę meksykańską, występujący w sombrerach na głowie. 

Szukasz miejsca na niezapomniane wesele?

Właśnie zalazłeś! Wszystkim się zajmiemy.

Co wybrać względem siebie i gości?

Przede wszystkim pamiętajmy, że nie powinniśmy kierować się ocenami i oczekiwaniami innych. Wcześniej wspomniane tradycje i obrzędy oczywiście są ważne, ale nie powinny decydować za Parę Młodą. Ważne jest, aby kierować się wyłącznie własnymi oczekiwaniami i pragnieniami. Jako narzeczeni z pewnością mieliście sporo czasu, żeby podzielić się między sobą swoimi spostrzeżeniami względem własnego wesela.

Na pewno jednak musicie oprzeć się o pewne czynniki, dlatego warto pomyśleć, jaki przedział wiekowy gości będzie na Waszym weselu. Jeśli będzie sporo starszych osób, warto zadbać o repertuar z lat 80-tych i 90-tych. Z pewnością goście przeniosą się do czasów swojej młodości i przypomną sobie niejeden hit, do którego tańczyli na dancingach! Jeśli przybędą głownie młodzi ludzie, wybierzcie współczesne hity ostatnich lat.

Mexicano wesele

DJ na wesele czy orkiestra? 

Ostateczna decyzja należy oczywiście do Was. Bądźcie świadomi wszystkich opisanych wyżej zalet i wad obu rozwiązań i przeanalizujcie swoje oczekiwania względem muzyki na weseli. Wówczas sprawa wyda Wam się prostsza i łatwiej zdecydujecie. Niezależnie od tego, kogo wybierzecie, poczytajcie opinie w sieci i popytajcie znajomych – może mają kogoś z polecenia, kto zagra na Waszym weselu doskonale! Najważniejsza jest dobra zabawa, która powinna potrwać do białego rana. A skąd będziecie wiedzieć czy dobrze wybraliście? Wywnioskujecie to po liczbie gości na parkiecie!

Najważniejszą kwestią jest, aby nie tylko muzyka, ale całość imprezy została tak zorganizowana, aby był to naprawdę wyjątkowy czas dla przyszłych małżonków, którzy przez wiele lat będą wspominać ten jeden dzień w życiu. Warto zadbać, aby były to najpiękniejsze chwile.

Szybki kontakt Zamów ofertę