Repertuar na wesela – jaki wybrać na swoje przyjęcie?

PoradyTrendy
Repertuar na wesela – jaki wybrać na swoje przyjęcie?

Nie każda Para Młoda zdaje sobie sprawę z tego, że mają ogromny wpływ na to, co zagra zespół weselny lub DJ. Na co zwykle zwracają uwagę młodzi, wybierając repertuar na wesela? Oto garść cennych wskazówek! 

Wiele zespołów weselnych daje możliwość wglądu w ich repertuar. Państwo Młodzi mogą zaznaczyć, które utwory pragną usłyszeć w czasie swojej uroczystości, a które zespół powinien definitywnie wykreślić. Ponadto zespoły dają możliwość zagrania utworu do pierwszego tańca dla Pary Młodej. To samo dotyczy DJ-ów, których Para Młoda może wybrać zamiast kilkuosobowego bandu grającego na żywo. To, co Państwo Młodzi wybiorą, jest już kwestią indywidualną. Warto jednak pamiętać o jednym – nie warto przesadzać z ustawianiem playlisty za zespół. W tym celu zatrudnione zostały osoby, które grają w czasie wesel od lat. Czy to zespół czy Dj – potrafią oni na bieżąco dostosować repertuar obserwując gości weselnych. Widząc, czy goście weselni lepiej bawią się przy starych utworach, radiowych hitach, czy może przy Disco Polo.  

Na co zwrócić uwagę wybierając repertuar na wesele 

Para Młoda doskonale zna swoich gości weselnych. Może więc delikatnie zaznaczyć w rozmowie z zespołem weselnym, przy jakiej muzyce najlepiej bawią się obie rodziny. Dzień wesela jest jednak bardzo specyficzną uroczystością, gdzie bawić się będą zarówno młodzi, jak i starsze pokolenia. Dlatego ważne jest, by myśleć o wszystkich świętujących. Nie każdy będzie zachwycony weselnymi hitami Krawczyka, ale jednocześnie nie wszyscy chcą bawić się cały wieczór w rytmach techno. Dlatego najważniejszym zadaniem zespołu jest ułożenie repertuaru na wesele w taki sposób, by wszyscy byli zadowoleni.  

Ciekawym rozwiązaniem, które coraz częściej spotykane jest w czasie wesel, jest współpraca zespołu, który gra na żywo wraz z DJem. W takiej sytuacji co drugi blok muzyczny gra DJ. Resztę uroczystości czas gościom umila zespół. Taka współpraca sprawia, że nieważne czy goście wolą muzykę na żywo, czy oryginalne wykonania utworów, wszyscy będą zadowoleni. Wiąże się to jednak z większymi kosztami wesela, które należy przeznaczyć na oprawę muzyczną. 

Para Młoda może poprosić, by poszczególne bloki muzyczne byłe przeznaczone dla różnych  grup wiekowych, lub by muzyka była mieszana za każdym razem, gdy goście wejdą na parkiet. Wtedy każdy znajdzie coś dla siebie przez cały czas trwania wesela.

Repertuar na wesela, a przyjęcie tematyczne 

Jeżeli Państwo Młodzi decydują się na wesele tematyczne, warto dostosować do niego odpowiedni repertuar. Wesele w stylu vintage powinno być okraszone utworami zarówno z minionego wieku, jak i bardziej nowoczesnymi. Zaś wesele Disco Polo powinno być przesycone hitami z lat ‘90 ubiegłego stulecia. 

Wesele stylizowane na bal nie musi charakteryzować się jedynie muzyką z epoki. Jednak warto, by w czasie jego trwania nie zabrakło tradycyjnego poloneza.  

Marzycie o weselu w rytmie Waszych serc?

Dostroimy się do Waszych oczekiwań!

Zespół czy DJ – kto ma bogatszy repertuar na wesela 

Wybierając zespół, który ma zagrać w czasie wesela, Para Młoda ma nie lada zadanie. Zespoły i DJ-e prześcigają się w udogodnieniach i ofertach kierowanych do przyszłych Państwa Młodych. Na co więc zwrócić jeszcze uwagę oprócz repertuaru? Równie ważne, jak odpowiedni repertuar, jest dobre nagłośnienie. To od niego zależy, czy zespół będzie dobrze słychać w czasie zabawy. Warto zapytać, czy muzycy posiadają dość mocny sprzęt, by nagłośnić salę weselną. Można także poprosić o możliwość przesłuchania nagrań lub filmów z innych imprez.  

Zaraz za nagłośnieniem, warto dopytać o oświetlenie lub oprawę wizualną. Dobry zespół muzyczny posiada własne światła, które tworzą odpowiedni klimat na parkiecie. Niektóre z nich prócz świateł oferują dym sceniczny lub puszczają bańki mydlane, gdy goście weselni tańczą. Nawet najlepsze nagłośnienie oraz bogata oprawa wizualna nie mogą być ważniejsze od doświadczenia zespołu. To, czy muzycy mogą pochwalić się grą na weselach, a także to, jakie doświadczenie w grze na poszczególnych instrumentach mają, wpływa na efekt końcowy. Tylko doświadczeni muzycy potrafią wybrnąć odpowiednio z każdej sytuacji. Profesjonalnie poprowadzą imprezę i będą mogli wspierać Parę Młodą przez cały czas trwania uroczystości. 

Warto skorzystać z rekomendacji 

Zespoły coraz częściej specjalizują się w danym gatunku muzycznym. Jeśli planujemy wesele w obiekcie, który specjalizuje się w organizacji wesel, zyskujemy dodatkowy bonus. Rekomendacje odnośnie zespołów, DJ-ów, fotografów itd. Doświadczony zespół prócz odpowiedniej obserwacji i dostosowania repertuaru, wesprze Państwa Młodych w przygotowaniach. Przedstawi swoje propozycje i będzie wiedział jak zachować się zarówno w czasie pierwszego toastu, jak i w czasie oczepin.  

Także kontakt z zespołem jest ważnym aspektem, którym powinni kierować się Państwo Młodzi. Jeżeli już na etapie planowania wesela kontakt z zespołem jest utrudniony, Para Młoda powinna zastanowić się, czy jest to band wart uwagi. Dobry kontakt z klientem powinien być priorytetem każdego zespołu. Warto umówić się z muzykami na spotkanie przed weselem. Najlepiej, jeżeli Para Młoda spotka się z przedstawicielem, lub z wszystkimi członkami zespołu minimum kilka tygodni przed uroczystością. W trakcie takiego spotkania można ustalić szczegóły, wybrać zabawy weselne, w tym oczepinowe, dostosowane do stylu naszego wesela, a także porozmawiać o repertuarze.  

Kolejnym ważnym punktem, który wpływa na wybór zespołu muzycznego na wesele jest jego cena. W zależności od wielkości zespołu, oraz jego doświadczenia cena może się znacząco różnić. Wpływ na nią ma także fakt, czy zespół posiada wykwalifikowanego wodzireja, który poprowadzi całą uroczystość i sprawi, że wszyscy goście będą świetnie się bawić, a parkiet za każdym razem, gdy zagra muzyka, wypełni się tańczącymi parami.  

Szybki kontakt Zamów ofertę