Sala weselna Złotoryja

I żyli długo i szczęśliwie...

sala weselna Dolny Śląsk, wesele Dolny Śląsk, wesele w górach, sala weselna w górach

Złota Góra czy...
wesele w górach?

Złotoryja to miasto znane niegdyś pod nazwą Złota Góra, które swoje wdzięczne miano wzięło od złóż złota leżących na tych terenach. To z pewnością uroczy zakątek Polski na wyprawienie wesela, niemniej tych na Dolnym Śląsku nie brakuje – wesela Dolny Śląsk są bardzo popularne.

Sala weselna Złotoryja może być dobrą opcją, jednak Młode Pary lubią mieć wybór.

Jednym z najpopularniejszych obiektów weselnych w okolicy Karpacza jest Dwór Korona Karkonoszy, położony w Sosnówce. Czemu zawdzięcza swoją popularność? Może poszczycić się najwyższą salą w regionie (9 m), bogatym menu, szeroką ofertą atrakcji i doskonałą obsługą. Wesele w górach to najlepszy wybór!

Złotoryja wczoraj i dziś

Złotoryja leży na Pogórzu Kaczawskim, nad rzeką Kaczawą, w miejscu, gdzie rzeka wypływa na Równinę Chojnowską. Położona jest u stóp wygasłego wulkanu o nazwie Wilkołak, o charakterystycznym, z daleka widocznym kształcie.
Przez całe wieki Złotoryja stanowiła centrum wydobycia złota, potem także bazaltu. Prawa miejskie posiada już od początków XIII wieku, co czyni ją najstarszym miastem w Polsce. W średniowieczu była ważnym ośrodkiem handlu solą i suknem. W późniejszych epokach rozwijał się w Złotoryi przemysł włókienniczy i papierniczy. Po transformacji gospodarczej w latach 90. XX wieku Złotoryja starała się przekształcić swoją gospodarkę, koncentrując się na rozwoju turystyki i sektora usług. Miasto odnowiło wiele zabytków i promuje swoje bogate dziedzictwo historyczne i tradycje poszukiwania złota.

Złotoryja atrakcje

Dziś Złotoryja – nazywana także stolicą złota, to urokliwe miasto, w którym zachowało się wiele średniowiecznych zabytków. Jest popularnym celem wypraw turystycznym, znane z Rynku z zabytkowymi kamieniczkami i fontannami, Kościoła Narodzenia NMP, fragmentów średniowiecznych murów obronnych i wież.
Długie tradycje wydobywania złota sprawiły, że w 1992 roku w Złotoryi założono Polskie Bractwo Kopaczy Złota, nawiązujące do tradycji dawnych górników. Corocznie organizowane są w mieście Mistrzostwa Polski w Płukaniu Złota. Impreza ta przyciąga bardzo wielu turystów. W Złotoryi zwiedzić też możemy unikatowe Muzeum Złota oraz nieczynną już Kopalnię Złota „Aurelia”, gdzie można poznać historię górnictwa i spróbować samodzielnie wydobyć złoto. To fascynujące doświadczenie dla osób zainteresowanych historią i złotnictwem.
Skansen Górniczo-Hutniczy w Leszczynie to kolejne ciekawe miejsce. Muzeum na terenie dawnego zakładu górniczego prezentuje techniki wydobycia miedzi oraz życie górników. Można zobaczyć oryginalne urządzenia i maszyny górnicze oraz poznać historię górnictwa w regionie.

Wasza miłość
w najpiękniejszej oprawie ♥

Jeśli interesuje Was prawdziwie magiczna sala weselna, Złotoryja nie powinna być miastem, na którym zamkniecie Wasze poszukiwania.

Coraz więcej par decyduje się na wybór sali weselnej poza miejscem zamieszkania jednego lub obu przyszłych małżonków. Warto wybrać taką, która zagwarantuje Wam, że ten najpiękniejszy dzień przebiegnie bezproblemowo i dokładnie tak, jak sobie wymarzyliście. Dokładnie taki cel stawia sobie zespołu Dworu Korona Karkonoszy.

Całą uroczystość przygotowuje tutaj zespół doradców ślubnych według indywidualnych potrzeb i marzeń każdej Młodej Pary.  Dwór Korona Karkonoszy realizuje nawet najbardziej szalone weselne pomysły.

Wesele w stylu retro, disco polo, biesiadne, dla Harleyowców lub dla Młodej Pary z Andaluzji – zawsze z największym entuzjazmem podchodzimy do organizacji uroczystości. Każda Młoda Para jest dla nas wyjątkowa!