Sala weselna Świebodzice

I żyli długo i szczęśliwie...

sala weselna Dolny Śląsk, wesele Dolny Śląsk, wesele w górach, sala weselna w górach, ślub w górach

Miejsce ma znaczenie

Świebodzice to jeden z najbardziej urokliwych zakątków Dolnego Śląska, położony tuż przy Książańskim Parku Krajobrazowym. Oznacza to doskonałą sytuację dla Młodych Par, które marzą o ślubie i weselu w bajkowym otoczeniu. Mimo to, coraz więcej par planujących ślub decyduje się na urządzenie wesela poza swoim miejscem zamieszkania. Wesele na Dolnym Śląsku można urządzić w wielu miejscach.

Na szczęście Dolny Śląsk oferuje w tym zakresie ogromne możliwości, a sala weselna Świebodzice nie musi być ostatecznym wyborem. Jednym z obiektów, które oferują zorganizowanie wesela w górach jak z bajki, jest Dwór Korona Karkonoszy w Sosnówce koło Karpacza.

Świebodzice - atrakcje

Świebodzice to zabytkowe miasto położone na Pogórzu Świebodzickim, u stóp Pogórza Wałbrzyskiego, obok Książańskiego Parku Krajobrazowego. Przepływa przez nie górska rzeka Pełcznica, która między Świebodzicami a Wałbrzychem tworzy zachwycający mieszkańców i turystów Wąwóz Książ.
Osada w tym miejscu istniała już na początku XIII wieku, jako zaplecze dla Zamku w Książu. Przez kolejne stulecia miasto raz zyskiwało na znaczeniu, raz podupadało na skutek wojen, pożarów czy epidemii. W XIX wieku powstała w Świebodzicach znana na całym świecie fabryka zegarów.

Warta uwagi jest Starówka w Świebodzicach, z fragmentami murów obronnych z XIII wieku. Na obszarze staromiejskim znajdziemy też XVIII-wieczny, klasycystyczny Ratusz, Kościół św. Mikołaja (wzniesiony w wieku XIII, wielokrotnie przebudowywany) oraz klasycystyczny Kościół Apostołów Piotra i Pawła i neorenesansowy dawny pałac.
Świebodzice to doskonały punkt wypadowy do zwiedzania ciekawych okolic. Obok znajdziemy Góry Wałbrzyskie, Góry Sowie czy Ślężę. Można też wypocząć w okolicznych uzdrowiskach – Szczawnie-Zdroju czy Jedlinie-Zdroju. Niedaleko jest do zabytkowego Wałbrzycha i Świdnicy, a majestatyczny, słynny Zamek Książ oddalony jest od Świebodzic o zaledwie 4 kilometry.
W okolicy na amatorów sportu i turystyki czekają liczne szlaki piesze oraz trasy do uprawiania kolarstwa górskiego.

Zapraszamy Pary Młode ze Świebodzic ♥

Oglądając wnętrza Dworu Korona Karkonoszy, można odnieść wrażenie, że oto przenieśliśmy się w krainę marzeń. Również weselnicy będą zachwyceni wyborem tego obiektu. Każdy z pokoi dla gości weselnych wita ich zupełnie odmienną stylizacją. Całość jest przy tym urządzona z prawdziwym smakiem.

Jeśli dodamy do tego świetną obsługę, wspaniałe krajobrazy, wyśmienitą kuchnię i atrakcyjne ceny, to oferta Dworu Korona Karkonoszy staje się niezwykle kusząca nawet dla mieszkańców urokliwych Świebodzic.

Jeśli interesuje Was sala weselna Świebodzice z uwagi na piękno otoczenia, Dwór Korona Karkonoszy z pewnością może z nią konkurować!