Sala weselna Kowary

I żyli długo i szczęśliwie...

sala weselna Dolny Śląsk, wesele Dolny Śląsk, wesele w górach, sala weselna w górach

Sala weselna Kowary -
nie dla każdej pary?

Kowary to miasto leżące na Dolnym Śląsku. Znajduje się tu m.in. Park Miniatur, gdzie możemy zobaczyć większość zabytków Dolnego Śląska w miniaturze.

Mimo, że miasteczko liczy ponad 10 000 mieszkańców, nie ma tu wielu ciekawych obiektów i sal weselnych. Tym większą gratkę może stanowić dla mieszkańców Kowar i okolic, Dwór Korona Karkonoszy – stylowy obiekt weselny, położony w oddalonej o zaledwie 13 km Sosnówce. Ta sala weselna Dolny Śląsk na pewno zadowoli każdą Parę Młodą!

Kowary wczoraj i dziś

Kowary to uzdrowiskowe miasteczko o specyficznym mikroklimacie sprzyjającym regeneracji i relaksowi. Leży między Karkonoszami, Rudawami Janowickimi i Kotliną Jeleniogórską, nad rzeką Jedlicą.
Słynne sztolnie w Kowarach mają długą historię. W połowie XII wieku przybyli tutaj z Europy Zachodniej Walończycy – poszukiwacze rud i minerałów. Mieli wiedzę i narzędzia pozwalające na wydzieranie Ziemi jej skarbów. Rozpoczęli więc eksploatację rudy. Dzisiaj można zobaczyć efekty ich działań zwiedzając podziemną trasę turystyczną Sztolnie Kowary. Podziemne chodniki, groty i komory przeniosą nas w inny świat… Możemy nawet w jednej z komór spotkać zielarzy, przygotowujących lecznicze mikstury z karkonoskich ziół.
W XVI wieku Kowary otrzymały prawa miejskie. Były już wtedy jednym z czołowych ośrodków dolnośląskiego przemysłu żelaznego. Jednak w wieku XVII miasto zostało zniszczone na skutek wojny 30-letniej i większość kopalń została zalana. Rozwinął się za to przemysł tkacki. Wydobycie rud żelaza wznowiono dopiero po I wojnie światowej, rozpoczęto wtedy także eksploatację złóż rudy uranu. Aż do lat 90. XX wieku Kowary były znaczącym ośrodkiem przemysłowym.
Dzisiaj Kowary to przede wszystkim miejscowość turystyczna. Oferuje trasy biegowe na zboczu Góry Wałowej oraz na Przełęczy Okraj. Okolice Kowar to miejsce bardzo lubiane także przez kolarzy górskich, paralotniarzy i miłośników trekkingu.

Kowary atrakcje

Oprócz sztolni co jeszcze warto zobaczyć w Kowarach? Ratusz uznawany jest za jeden z ładniejszych budynków miejskich na Dolnym Śląsku. Poza tym Starówka w Kowarach składa się z ciągów zabytkowych kamienic, zbudowanych na przełomie XVIII i XIX wieku. W południe na Starym Mieście słuchać hejnał, z elementami kowalskiego młota – symbolu długowiekowej górniczej historii miasta. W 2014 roku w Kowarach powstał nawet Skansen Górnictwa, z ekspozycją dawnych urządzeń i maszyn górniczych.
Inne atrakcje Kowar to na przykład Kaplica Świętej Anny. To późnobarokowa budowla na planie elipsy, z ośmioboczną latarnią, przykryta cebulastą kopułką. Ze wzgórza, na którym się znajduje, można podziwiać malowniczą panoramę Kowar i Rudaw Janowickich. Kolejne zabytki Kowar to Smyrna, piękny barokowy pałac oraz klasycystyczny Pałac w Ciszycy z romantyczną historią w tle…
Dzieci – i dorośli! – uwielbiają zwiedzać Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, w którym znajdziemy odwzorowane w skali 1:25 dawne zabudowania – pałace, klasztory i starówki dolnośląskich miast. Będąc w Kowarach, warto jeszcze wybrać się do Domu Kata. W zabytkowym budynku zamieszkiwanym przed laty przez ostatniego miejskiego kata pokazano średniowieczne narzędzia tortur. Trochę przerażająca, ale bardzo fascynująca ekspozycja!
Ponadto w Kowarach mamy okazję odbyć podróż w czasie także do innej epoki, mianowicie PRL-u. Muzeum Sentymentów to przestrzeń zaaranżowana tak, jak wnętrza mieszkań czy zakładów pracy w tamtym okresie.

Odkryjcie piękno wesela w górach♥

Niewątpliwym atutem Dworu Korona Karkonoszy jest piękne położenie oraz nietuzinkowa, jedna z najwyższych w regionie Sala Balowa, której sklepienie sięga 9 m!

Decydując się na wesele w Dworze Korona Karkonoszy Pary Młode z Kowar oraz wszyscy zainteresowani przyszli małżonkowie, mają gwarancję obiektu na wyłączność. Dzięki temu nikt nie będzie Wam przeszkadzał w świętowaniu tego wyjątkowego wydarzenia.

Sala weselna Kowary nie zapewnia Wam kompleksowej obsługi? W Dworze Korona Karkonoszy w jednym miejscu znajdziecie wszystko, co niezbędne. Salę weselną w górach, dużą bazę noclegową, piękne ogrody spacerowe, kawiarnię, parkingi oraz własny zespół doświadczonych kucharzy i kelnerów.

Warto zaufać naszemu doświadczeniu i dowodom uznania w postaci tysięcy pozytywnych referencji, wystawionych przez gości weselnych Dworu Korona Karkonoszy!