Sala weselna Bielawa

I żyli długo i szczęśliwie...

sala weselna Dolny Śląsk, wesele Dolny Śląsk, wesele w górach, sala weselna w górach

Wiemy, jak się bawić!

Bielawa leży u podnóża Gór Sowich, a w granicach miasta znajduje się słynna Łysa Góra. Miasto to stało się tłem kultowej powieści Andrzeja Sapkowskiego, tzw. trylogii husyckiej, której główny bohater, Reinmar von Bielau, to właśnie Reynevan z Bielawy!

Jesteśmy pewni, że gdyby Reynevan brał ślub, wybrałby salę weselną w górach, znajdującą się 92 km od Bielawy. A konkretnie – zlokalizowany w Sosnówce Dwór Korona Karkonoszy.

Jeśli chcecie zorganizować prawdziwie epickie wesele – jesteście w dobrym miejscu!

Bielawa wczoraj i dziś

Rainmar von Bielau, bohater husyckiej trylogii Andrzeja Sapkowskiego to najbardziej znana – choć fikcyjna! – postać pochodząca z tego niedużego miasteczka leżącego u stóp Gór Sowich. Bielawa usytuowana jest wzdłuż potoku Bielawica, na Przedgórzu Sudeckim. Najwyższy szczyt Bielawy to Kalenica, z kolei na górze Panek – zwanej także Górą Parkową – znajduje się wieża widokowa, pozwalająca podziwiać malowniczą okolicę. Także z góry Kłobucznik rozciąga się wspaniały widok, ponadto można tam uprawiać sporty lotniarskie.
Początkowo była to wieś typu łańcuchowego, w XIII wieku Bielawie nadano prawa miejskie. W XIX wieku funkcjonowała tutaj największa na Śląsku fabryka włókiennicza.
Będąc w Bielawie, warto pospacerować po ulicach tego zadbanego, urokliwego miasteczka i obejrzeć zabytkowe wille i pałacyki, będące pozostałością po dawnej działalności uzdrowiskowej miasta. Najsłynniejszy jest XVI-wieczny Dwór w Bielawie.

Bielawa atrakcje

Największą atrakcją Bielawy jest niewątpliwie Jezioro Bielawskie – malowniczo położony akwen. Znajdziemy tam wszystko, co potrzebne do rekreacji nad wodą – piaszczystą plażę, molo, przystań żeglarską, boiska sportowe oraz wypożyczalnię sprzętu wodnego. Z widokiem na Góry Sowie! To właśnie Bielawa jest bramą do Parku Krajobrazowego Gór Swoich. Ścieżki dla turystów pieszych, dla kolarzy i dla narciarzy – każdy znajdzie coś dla siebie.
Wyjątkowy krajobraz Bielawy i okolic najwygodniej podziwiać będzie ze stumetrowej wieży Kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, gdzie znajdują się aż 4 tarasy widokowe.
Jeśli mamy czas tylko na krótszą rekreację, warto zajrzeć do Parku Miejskiego. Jest tam trakt linowy dla dzieci i dorosłych, plenerowa siłownia, plac zabaw oraz trasa kajakowa na stawie wodnym.
Warto też obejrzeć zabytkowe centrum miasta i zajrzeć do muzeum, mieszczącego się w dawnej fabryce włókienniczej, by poznać historię tego miejsca. Zobaczymy tam między innymi wyposażenie dawnej apteki, zrekonstruowane sale dawaj szkoły oraz pamiątki związane z bielawskim przemysłem włókienniczym.

Zorganizujemy Wasze wymarzone wesele♥

Dwór Korona Karkonoszy posiada jedną z najwyższych i najpiękniejszych w sal weselnych na Dolnym Sląsku, która może pomieścić nawet 170 osób!

Do potraw weselnych nie dodajemy ulepszaczy smaków i sztucznych konserwantów. Dania serwujemy na pięknej Porcelanie Ćmielów, co w połączeniu z całością odrestaurowanego wnętrza tworzy niepowtarzalny klimat. Warto zaufać doświadczeniu, które potwierdza już ponad 3500 pozytywnych referencji od gości weselnych dla Dworu Korona Karkonoszy.

Sala weselna Bielawa to temat, który chodzi po głowie nie tylko mieszkańcom tej miejscowości. Nie zawsze jednak to, co najbliżej, będzie najlepszym wyborem.

Przyszli małżonkowie z Dolnego Śląska mają do wyboru wiele obiektów weselnych, warto więc zdecydować się na taki, który oferuje dodatkowe korzyści i kompleksową obsługę weselną.

Wszystko to na pewno znajdziecie w Miejscu Chwil Wyjątkowych w Sosnówce.