Jak wybrać datę i termin wesela, oszczędzając na podróż poślubną?

Porady
Ślub i podróż poślubna

Nowy trend wesela w tygodniu oraz wesela wczesną wiosną i późną jesienią to znakomity pomysł na zaoszczędzenie funduszy. Goście weselni coraz częściej wolą latem pojechać na urlop wakacyjny niż jechać na wesele. Ponadto uroczystość wiąże się z kosztami, ponieważ oprócz prezentu trzeba się jeszcze ładnie wystroić. Takie wydatki w czasie jedynych w roku wakacji nie do końca są przystępnym rozwiązaniem dla wielu gości, szczególnie tych, którzy wyjeżdżają na wakacyjny urlop ze względu na dzieci. Dlatego często Młode Pary wybierają wesela wiosną lub jesienią. To doskonały pomysł, ponieważ -przed i powakacyjny budżet gości do tego czasu zostaje chociaż trochę podreperowany. Nie ma wtedy mowy o odmowie przybycia, a Para Młoda cieszy się obecnością wszystkich zaproszonych na wesele gości. 

Jak wybrać termin ślubu – wesela w tygodniu

Ślub i wesele planujemy zwykle na długie miesiące przed rzeczywistą datą przyjęcia. Patrząc w kalendarz Młoda Para często bierze pod uwagę jedynie weekendy, najczęściej skupiając swoją uwagę na sobocie, a poprawiny rezerwując na niedzielę. Mimo, że coraz więcej Par decyduje się na termin w środku tygodnia, nadal pokutuje przeświadczenie o większej randze weekendów w stosunku do pozostałych dni tygodnia.

Marzysz o weselu, ale przeraża Cię organizacja?

Jesteś w dobrych rękach. Wszystkim się zajmiemy.

Rok kalendarzowy to średnio 365 dni. Skupiając się jedynie na weekendach i zawężając do najbardziej popularnych miesięcy letnich, mamy tak naprawdę bardzo niewiele dat do wyboru i są one często zarezerwowane wiele sezonów do przodu. Najczęstsze błędy i stereotypy odnośnie wesele w „dni robocze” wskazuje ekspert weselny Dworu Korona Karkonoszy, Joanna Hoc-Kopiej:

1. Nikt nie przyjedzie na wesele w poniedziałek, wtorek czy czwartek, bo wszyscy wtedy są w pracy. Nic bardziej mylnego! 1 czy 2 dni urlopu to dla większości osób żaden problem. Wesele jest na tyle odświętnym wydarzeniem, że inny dzień tygodnia na pewno nie będzie stanowił problemu. Ważne: na weselu w weekend goście piją mniej alkoholu, bo muszą wracać samochodami do domu. W wesele np. w czwartek mogą bardziej zaszaleć, bo przed nimi weekend i mogą zostać dłużej w hotelu. To także okazja do zorganizowania sobie przy okazji małego urlopu. Jeśli wesele organizowane jest w formie wyjazdowej, to doskonały czas na pozwiedzanie okolicznych atrakcji. 

2. Dużo osób, które znam organizuje wesele w sobotę. I to jest właśnie argument za tym, aby zorganizować swój ślub w innym terminie. Decydując się na uroczystość poza sezonem możemy liczyć na bardziej atrakcyjną ofertę. Z jednej strony mamy więc względy finansowe. Z drugiej strony wesele w mniej popularnym terminie gwarantuje nam często obiekt na wyłączność, tzn., nie będziemy musieli dzielić naszej radości z weselnikami z 2-3 imprez odbywających się w tym samym czasie. Ważne: obiekt weselny musi być „klimatyczny” i atrakcyjny przez cały rok. Wesele zorganizowane poza weekendem nigdy nie wyjdzie z pamięci gości!

Jak wybrać termin ślubu

3. Wesele w inne dni tygodnia niż weekend nie będzie tak wspaniale zorganizowane. Tu znowu wchodzimy w błędne myślenie. Większość usługodawców (orkiestra, DJ, fotograf, catering) ma wtedy wolne terminy. Możemy wybierać i przebierać w ofertach, a usługodawcy są w stanie poświęcić nam więcej czasu. W tym wypadku, podobnie jak przy wynajęciu sali czy całego obiektu weselnego, możemy liczyć na różnego rodzaju bonusy i upusty. Usługodawcy będą starali się uchylić nieba Parze Młodej, ponieważ środek tygodnia jest dla nich pewnego rodzaju przestojem w biznesie. Dlatego z pewnością chętnie wezmą udział w takim wydarzeniu. 

4. Wesele w środku tygodnia traci swoją odświętność, powszednieje. Atmosfera na przyjęciu weselnym to w większości zasługa organizatorów oraz odpowiedniego nastawienia gości. Oszczędzając wydatki, które musielibyśmy poświęcić, aby opłacić popularny termin weekendowy, możemy przeznaczyć na dodatkowe atrakcje dla gości (np. fotobudka), które sprawią, że nasza uroczystość na długo pozostanie w ich pamięci jako niezwykłe wydarzenie.

Na takiej oszczędności może zyskać także Para Młoda, która w zamian za zapłacone pieniądze za wesele w weekend, może wybrać się na niezapomnianą podróż poślubną w Polsce lub poza jej granicami. Różnica cenowa w niektórych obiektach jest naprawdę kolosalna, jeśli chodzi o porównanie wesela w weekend a wesela w tygodniu. Nawet u usługodawców z pewnością można liczyć na niemały rabat.

Podróż poślubna

5. Wielu osobom, które mają tradycyjne spojrzenie na kwestię wesela, nie spodoba się ślub w środku tygodnia. Warto podkreślić, że uroczystość weselna powinna być przede wszystkim dla Młodej Pary. Często o tym zapominamy w wirze przygotowań weselnych, starając się podpasować pod gusta wszystkich gości. Mimo początkowej niechęci rodziców czy dziadków do nietypowego terminu uroczystości, odpowiednio przygotowana impreza z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości. Można nam wierzyć, po uroczystości i wspaniałej, hucznej zabawie, nikt z gości nie będzie pamiętał, że wesele odbyło się poza weekendem. 

Jak wybrać termin ślubu i wesela, aby wszystkim pasowało?

Nie jesteśmy w stanie dopasować się do każdego! Pamiętajmy, że to nasz dzień i będą w nim uczestniczyć osoby, które naprawdę tego chcą. Goście, którzy nie zjawią się na uroczystości, być może po prostu nie chcą się na niej pojawić i nawet, gdyby była organizowana w weekend, też by się na niej nie pojawili. Niektórzy goście weselni mają bowiem odwrotną sytuację – pracują także w weekendy, a mimo wszystko starają się przybyć na wesele i świetnie bawić. 

Na koniec trzeba zaznaczyć, że decydując się na wesele w mniej popularnym terminie, Młoda Para może często pozwolić sobie z zaoszczędzonych środków na zrealizowanie wcześniej wspomnianej, wymarzonej podróży poślubnej, co jest pięknym ukoronowaniem zawarcia związku małżeńskiego i wspaniałym początkiem nowej drogi życiowej.

Wesele i podróż poślubna

Jeśli chcemy urządzić wesele tanio, nie ma lepszego wyboru niż wesele w tygodniu, a najlepiej także wesele poza sezonem. Sprawdź wolne terminy na wesele w Dworze Korona Karkonoszy. Często różnica budżetu wesela w dni robocze i wesela weekendowego – to tygodniowa PODRÓŻ POŚLUBNA NA WYSPY KANARYJSKIE!!! Czy warto – chyba warto!

Szybki kontakt Zamów ofertę