Szybki kontakt - wesela email email
Reload the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 
* Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnówce w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych/danych instytucji jest Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o, z siedzibą przy ul. Liczyrzepy 20, 58-564 Sosnówka k. Karpacza. Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Szczegóły znajdują się w naszej Polityce prywatności
Oferta specjalna email email
Catering imprezowy i na inne okazje - wyśmienite potrawy z naszej kuchni prosto na Twój stół!

KLIKNIJ I ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ CATERINGOWĄ
 
- Preferowany odbiór własny
- Dowóz gratis w promieniu 15 km od Sosnówki przy zamówieniu od 150 zł
- Powyżej 15 km doliczamy koszty transportu 1,8 zł/1 km
- Zamówienia realizowane są po przedpłacie w wysokości 30% wartości zamówienia na nr konta: 90 1020 1068 0000 1502 0083 3863
- Preferowana płatność kartą
- Opakowania płatne dodatkowo lub we własnym zakresie
 
Zamówienia można składać mailowo lub telefonicznie w godzinach 9:00 – 17:00:
 
email  email: a.luczywo@dwor-korona.pl
telefon tel. +48 607 144 480
 

Jaki tort na wesele będzie najbardziej elegancki?

Porady | Stylizacje | Trendy ślubne
Jeśli chodzi o najważniejszy dzień w życiu Pary Młodej, to wielu gości we wspomnieniach będzie pamiętać tylko o jednym: jaki tort na weselu został podany. To on wygląda na zdjęciach najbardziej okazale – oczywiście jeśli zostanie wybrany z pomysłem.

Po większy tort dla kilkudziesięciu czy kilkuset osób trzeba udać się do profesjonalnej cukierni. Przy zakupie warto policzyć 100-200 g „na głowę” jednego gościa z niewielkim zapasem, bo niektórzy będą chcieli zjeść dwa kawałki. W innych cukierniach od razu liczy się wielkość tortu właśnie na kawałki, i wtedy wystarczy pomnożyć ilość osób przez ilość kawałków.
 
tort weselny

Jaki tort na wesele wybrać?

Zastanawiając się, jaki tort na wesele wybrać, nie każdy bierze pod uwagę temperaturę i warunki atmosferyczne. Głównie chodzi o to, czy wesele przypadkiem nie odbywa się w upał i na świeżym powietrzu. Wówczas lepiej graniczyć bardzo słodkie ozdoby, które przyciągają owady, a także lejące się kremy, które szybko zaczną spływać po cieście. Ciekawą alternatywą mogą być różne torty bezowe czy takie na bazie tart. Można je podawać schłodzone, co zapewni gościom orzeźwienie i przedłuży trwałość ciasta. Przy weselu odbywającym się na sali bankietowej nie ma takich problemów.


Kształty i rodzaje tortów weselnych

Wśród tortów weselnych najbardziej popularne są dwa warianty. Pierwszy to tort jednopiętrowy – płaski i najczęściej prostokątny. Zajmuje dużo miejsca, ale łatwo go podzielić i można go ciekawie udekorować, bo jest na to odpowiednio dużo miejsca. Da się na nim nawet drukować zdjęcia.

Drugą i jeszcze popularniejszą opcją są torty piętrowe. Każdy z nas widział kiedyś film, w którym wielopoziomowy tort był centrum imprezy i wzbudzał zachwyt. Każda Panna Młoda chciałaby, by tak też stało się na jej przyjęciu. Piętrowy tort zajmuje mniej miejsca, ale trzeba być bardzo ostrożnym podczas jego transportu, a czasem wymaga specjalnego ustawiania i dekorowania już na miejscu.
 
tort na wesele

Popularne smaki tortów weselnych

Kształty i rodzaje tortów weselnych determinują w dużej mierze chętnie wybierane smaki. Ma być biało, lekko i nie za słodko, stąd popularne są takie warianty jak:
  • kokos,
  • śmietankowy,
  • jogurtowy,
  • waniliowy.
Ich uroczym uzupełnieniem będą owoce sezonowe i leśne, w tym popularne maliny, truskawki i wykwintne poziomki. Czerwień miłości i biel sukni ślubnej – to symboliczne i często stosowane na weselach zestawienie barw. Wiele osób szukając odpowiedniego tortu, najbardziej koncentruje się na przybraniu, a jeszcze bardziej na tym, jak konkretne rodzaje tortów prezentują się na zdjęciach. Tymczasem najważniejszy powinien być smak! Warto zamówić wcześniej kawałek konkretnego tortu w cukierni czy firmie, która odpowiada za catering, by po raz pierwszy nie próbować go dopiero w czasie wesela.

Samo przybranie, jak figurki państwa młodych czy różyczki, można kupić w sieci za kilkanaście złotych, więc to nie na nim powinna koncentrować się cała uwaga podczas ustalania, jaki tort na wesele wybrać. Nawet wykwintne dekoracje są stosunkowo łatwe w wykonaniu, jak np. odciśnięty w torcie wzór koronki czy fale z masy marcepanowej. Na tortach płaskich częste są napisy i nadruki, podczas gdy modne torty wielopiętrowe ozdabia się raczej  motywami roślinnymi.
 
tort ślubny
Popularne są też urocze dekoracje z żywych kwiatów lub nie mniej oryginalne z kwiatów jadalnych, jak nasturcja czy stokrotki. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się też torty czekoladowe. Można je łączyć z owocami (gruszki, pomarańcze, maliny), kremami orzechowymi i dodatkami alkoholowymi (rum, „pijana wiśnia”, whiskey). Popularny jest również tort tiramisu, który wspaniale pasuje zarówno do szampana, jak i do kawy. Pozostaje jeszcze pytanie, czy lepszy jest jeden, bardzo duży tort, czy kilka mniejszych.

Na pewno jest coś symbolicznego w jednym, wspólnym torcie, który znika kawałek po kawałku, poczynając od pierwszego krojenia Pary Młodej... Czasem jednak impreza jest duża, a do tego odbywa się w miejscu, do którego trudno dostarczyć gigantyczny tort. Wtedy dopuszcza się jeden dwu-trzypiętrowy, symboliczny, i kilka mniejszych o tym samym smaku, które go reprezentują.  Ułatwia to też podział tortu, jeśli np. każdy stolik dostanie własny tort.
 
tort na ślub

Czy trzeba samemu wybrać, jaki tort na wesele?

Szczególnie Panny Młode lubią mieć wszystko dopięte na ostatni guzik. Często zamiast cieszyć się najpiękniejszym okresem w życiu, poświęcają czas na ustalanie najdrobniejszych kwestii, takich jak to, jaki tort na wesele wybrać. Niektórzy lubią szukać rozwiązań na własną rękę. Innych jednak ucieszy informacja, że w Dworze Korona Karkonoszy możemy pomóc wybrać, jaki tort na wesele sprawdzi się najlepiej. Zrealizowaliśmy sami lub we współpracy z partnerami dziesiątki takich imprez, więc łatwo dobierzemy coś do wielkości przyjęcia, budżetu i preferencji smakowych. Doświadczony manager imprezy potrafi oszacować, ile kilogramów tortu potrzeba na imprezę o konkretnej wielkości i co będzie do niego pasowało.
Zapraszamy!
Slow Food to organizacja wspierająca i promująca lokalną kulturę, rękodzieło i producentów z danego regionu

Polityka prywatności

Copyright © Dwór Korona Karkonoszy
Projekt i realizacja: www.web-director.pl