Maszyna Goldberga Karpacz

Team building - to może być dobra zabawa!

Gotowa maszyna Goldberga - zespół osiągnął suksces

Maszyna Goldberga Karpacz to profesjonalny team building w Dworze Korona Karkonoszy!

Specjalnością Dworu Korona Karkonoszy jest profesjonalny team building. Karkonosze to idealne miejsce do organizacji integracyjnych imprez firmowych. Przyjeżdżają do nas różne grupy pracowników z całej Polski, a wyjeżdżają zgrane i mocne zespoły. Oferujemy przemyślany, kompleksowy team building, dostosowany do potrzeb konkretnej firmy. Mamy wiele autorskich pomysłów i scenariuszy na gry i zabawy team buildingowe. A przy okazji proponujemy ciekawe, atrakcyjne i niebanalne niespodzianki dla naszych gości.

Pytasz o team building Karkonosze? Odpowiedź brzmi: Dwór Korona Karkonoszy!

Miejsce gdzie można budować Maszynę Goldberga, Sosnówka koło Karpacza

Dobór pracowników to tylko początek!

Dopiero team building zrobi z nich efektywny zespół!

Co to jest maszyna Goldberga?

Maszyna Goldberga to urządzenie mechaniczne, które wykonuje różne zadania za pomocą czasem prostych, czasem niezwykle skomplikowanych ruchów. Nazwa ta często odnosi się do konstrukcji, w której wiele elementów, takich jak kule, kółka, dźwignie czy rampy, współpracuje ze sobą w celu przemieszczania piłki lub innego obiektu z punktu A do punktu B.
Nazwa „maszyna Goldberga” pochodzi od amerykańskiego rysownika i inżyniera Reubena Luciusa Goldberga, który był znany ze swoich rysunków satyrycznych, na których przedstawiał skomplikowane urządzenia do wykonywania prostych zadań. Te rysunki zainspirowały ludzi do tworzenia rzeczywistych maszyn Goldberga, które stały się rodzajem sztuki, a także wyzwaniem inżynierskim.
Maszyny Goldberga są często budowane z nietypowych przedmiotów i zwykle zawierają elementy humorystyczne. To rodzaj artystycznego happeningu i zabawy inżynierskiej.
Wspólna budowa maszyny Goldberga bardzo integruje zespoły, uczy efektywnej komunikacji i zacieśnia relacje pomiędzy uczestnikami zabawy. Budowa maszyny Goldberga to też sprawdzone ćwiczenie i narzędzie do firmowego team buildingu.

Maszyna Goldberga Karpacz to przede wszystkim dobra zabawa i integracja w pięknym otoczeniu!

Maszyna Goldberga Karpacz - gdzie na integrację?

Karkonosze i okolice Karpacza są doskonałym miejscem do organizacji team buildingu. Znajdziemy tu hotel na imprezy integracyjne, sale konferencyjne dostosowane do ćwiczeń team buildingowych i miejsce na plenerowe imprezy firmowe w górach.

W Dworze Korona Karkonoszy organizujemy też różnego typu warsztaty team buildingowe i oparte na autorskich scenariuszach zabawy integracyjne dla firm. Nasza propozycja team buildingu obejmuje również ponad 100 niebanalnych atrakcji i niespodzianek.

Proponujemy też między innymi: gry terenowe i rajdy firmowe w Karkonoszach, zdobywanie górskich szczytów, narty, paintball, gry taktyczne, spływy górskimi rzekami, a nawet lot balonem!

miejsce na wyjazd integracyjny w Karkonoszach

Maszyna Goldberga Karpacz, czyli jak skutecznie integrować zespół!

Uczestnictwo w różnych aktywnościach team buildingowych może pomóc w zbudowaniu więzi między członkami zespołu. Mogą to być gry, zadania logiczne, wyjścia na świeże powietrze lub właśnie wspólna budowa maszyny Goldberga.

Spotkania w nieformalnych warunkach umożliwiają członkom zespołu poznanie się w bardziej swobodnej atmosferze. Dają szansę na wykazanie się kreatywnością, poczuciem humoru i wyobraźnią wykraczającą poza firmowy schemat.  Stworzenie atmosfery, w której pracownicy czują się komfortowo i chętnie dzielą się swoimi pomysłami i opiniami, jest kluczowe dla integracji zespołu. Ta otwartość w komunikacji zaprocentuje z pewnością osiągnięciem celów zespołowych i długofalowymi korzyściami dla firmy.

Team building w Dworze Korona Karkonoszy przyniesie wiele korzyści Tobie i Twojemu zespołowi!

zabawne sytuacje w trakcie budowy maszyny Goldberga

Maszyna Goldberga Karpacz?

Wybór miejsca na team building zależy od wielu czynników, w tym budżetu, preferencji zespołu, celów wydarzenia, a także dostępności danego obiektu. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie hotele konferencyjne w górach czy też miejsca na szkolenia w Karpaczu posiadają odpowiednie doświadczenie w team buildingu, a także wyposażenie i akcesoria niezbędne do budowy maszyny Goldberga.

Natomiast położony w sąsiedniej Sosnówce Dwór Korona Karkonoszy posiada wszystko, co jest potrzebne do budowy maszyny Goldberga. Jest tu także doświadczony w team buildingu zespół specjalistów, który zapewni integrację na najwyższym poziomie.

 

Karpacz, widok na część miasta

Jakie korzyści daje budowa maszyny Goldberga?

Team building i wspólna budowa maszyny Goldberga zapewnią Twojej firmie:
– wzmocnienie relacji – team building pomaga w budowaniu więzi między członkami zespołu. Silne relacje przekładają się na lepszą komunikację i współpracę.
– poprawę efektywności zespołowej – budowa maszyny Goldberga sprawi, że zadania będą wykonywane sprawniej i z większym zaangażowaniem.
– rozwój umiejętności zespołowych – budowa maszyny daje okazję do rozwijania umiejętności współpracy, rozwiązywania problemów, komunikacji i zarządzania konfliktami.
– wzmocnienie motywacji i zaangażowania – integracyjne elementy team buildingu przyczynią się do zwiększenia motywacji pracowników, co może wpłynąć na wydajność zespołu.
– usunięcie barier komunikacyjnych – budowa maszyny Goldberga pomaga w przełamywaniu barier komunikacyjnych, co pozytywnie wpływa na atmosferę w miejscu pracy.
– redukcję stresu – ta zabawa team buildongowa może stanowić doskonałą formę odpoczynku i rozrywki dla pracowników.
Budowa Maszyny Goldberga w Dworze Korona Karkonoszy to gwarancja realizacji Twojego celu!

Elementy maszyny Goldberga - sprawdzenie skuteczności działania

Każdy ma potencjał, ale tylko zgrany zespół może odnosić sukcesy!

Zalew w Sosnowce obok Karpacza

Maszyna Goldberga w Karpaczu?

Maszyna Goldberga w Karpaczu, czyli team building w górach. Karkonosze zachwycą każdego. W Karkonoszach łatwiej zrozumieć, dlaczego współpraca jest tak ważna. W górach poznasz moc zespołu, a przy okazji miejsca, z których emanuje prawdziwa energia.

 • atrakcje Karkonosze, Chojnik, Sosnówka koło Karpacza

  Zamek Chojnik

  Ruiny murowanego zamku z XIV wieku, położonego na wzgórzu Chojnik (627 m n.p.m.) nad dzielnicą Jeleniej Góry, to jedna z największych atrakcji turystycznych regionu. Z najpopularniejszych kurortów prowadzą do niego piękne i malownicze trasy, które można pokonać pieszo lub samochodem.Ze względu na swoje położenie, zamek Chojnik przez wiele wieków pozostawał niezdobyty. W 1675 roku zniszczył go pożar, który pojawił się w wyniku uderzenia pioruna. Dziś stanowi znakomity punkt widokowy do podziwiania Karkonoszy, Gór Izerskich, Gór Kaczawskich i całej Kotliny Jeleniogórskiej. Szczególne wrażenie na turystach robi 150-metrowe urwisko, które opada wzdłuż zamku do tzw. Piekielnej Doliny.
 • Świątynia Wang, Karpacz

  Karpacz

  Ten najpopularniejszy w regionie kurort przyciąga rekordowe rzesze miłośników gór. Setki szlaków spacerowych, bogata baza atrakcyjnych miejsc spotkań. ciekawa architektura, a przede wszystkim otwartość i serdeczność mieszkańców sprawiają, że Karpacz jest doskonałym miejscem aktywnego wypoczynku.W Karpaczu warto odwiedzić Karczmę Sądową z 1735 roku, Schronisko Samotnię, dworek myśliwski, dawny dworzec kolejowy, ponad 200-letnie domy wycieczkowe, urokliwe kościoły i drewniane schroniska. Dogodna lokalizacja i doskonałe skomunikowanie Karpacza umożliwia także komfortowe zwiedzanie wszystkich sąsiadujących miejscowości.
 • Zalew Sosnówka

  Ten sztuczny zbiornik wodny, położony u stóp zjawiskowych szczytów Karkonoszy, powstał w miejscu dawnych stawów rybnych. Spacer nad zalew z Dworu Korona Karkonoszy zajmuje zaledwie kilka minut, a trasa pozwala podziwiać wspaniałe widoki po drodze.Jednym z potoków zasilających Zalew Sosnówka jest Sośniak, którego końcowy bieg ukryty jest pod ziemią. Część zalewu ograniczona jest betonową tamą i wałami, których najwyższy punkt sięga 370 metrów. Ponieważ zalew jest źródłem wody pitnej dla pobliskich miejscowości, na jeziorze obowiązuje zakaz kąpieli.
 • Karkonosze i Śnieżka

  Śnieżka i szlaki górskie

  Wejście na Śnieżkę przez wielu uważane jest za kultowe. Szczyt o wysokości 1603 m n.p.m. jest najwyższym szczytem nie tylko Karkonoszy, a całej Republiki Czeskiej. Teren Śnieżki stanowi park narodowy, dlatego można się po nim poruszać jedynie w ramach wytyczonych szlaków. Dojście na sam szczyt zajmuje ok. 3 godzin. Choć można też prawie całą trasę pokonać wyciągiem i tylko szczyt zdobyć marszem.Karkonoski Park Narodowy to nie tylko Śnieżka. Na szczególną uwagę zasługują także wodospady: Kamieńczyka, Szklarki i Podgórnej oraz Śnieżne Kotły, czyli dwie bliźniacze polodowcowe formacje skalne przedzielone skalistą Grzędą.
 • Dobre Źródło przy kaplicy św, Anny na górze Grabowiec, Sosnówka na szlaku do Karpacza

  Dobre Źródło pod Kaplicą św. Anny

  To jeden z najciekawszych obiektów turystyki sakralnej. Kaplica św. Anny położona jest na porośniętym lasem zboczu szczytu liczącego 784 m n.p.m. Stanowi doskonały punkt widokowy, ale tym, co przyciąga do niej większość turystów jest nadal bijące źródełko, nazywane przez miejscowych „świętym źródłem” lub „źródłem miłości”.Kaplica ma bardzo ciekawy, eliptyczny kształt. Wybudowano ją w taki sposób, by ołtarz znajdował się dokładnie nad miejscem, z którego źródło wypływa ze skały. Sam ołtarz sprowadzono z kaplicy św. Wawrzyńca na Śnieżce. Zdaniem archeologów, miejsce to otaczano kultem już w czasach neolitu.

Statystyki pokazują, że satysfakcja pracowników wzrasta nawet o 50% w otoczeniu ludzi, z którymi są zaprzyjaźnieni. Udany team building to większa szansa na innowacje i rozwój firmy!

atrakcje Karkonosze, atrakcje Karpacz i okolice

Maszyna Goldberga Karpacz to team building na najwyższym poziomie!

Chcesz wydobyć ze swojego zespołu nowe pokłady kreatywności? Jednym z bardzo skutecznych narzędzi team building jest wspólne budowanie maszyny Goldberga – urządzenia, które wykorzystując efekt domina prezentuje sekwencję następujących po sobie prostych czynności mechanicznych. Taka integracja to nie tylko świetna zabawa, ale też pobudzenie kreatywności zespołu.

Podobny efekt można uzyskać podczas zabawy w rozwiązywanie zagadek w ramach wcześniej dobranych gier scenariuszowych. Zespół podzielony na mniejsze grupy musi wykazać się sprytem, logicznym myśleniem i wiedzą, by wspólnie rozwiązać dany problem. Zupełnie jak w pracy? Otóż niezupełnie! Ciekawa fabuła i aranżacja znacznie uatrakcyjniają cały proces i nauczą prawidłowej i efektywnej komunikacji.

Przygotowanie do budowy maszyny Goldberga, team building - zabawa

Maszyna Goldberga Karpacz? Tylko w Dworze Korona Karkonoszy!

8 powodów, dla których to u nas warto organizować team building!

Dwór Korona Karkonoszy to Miejsce Chwil Wyjątkowych! To efekt 25 lat intensywnej pracy specjalistów w swoich dziedzinach, dla których satysfakcja gości jest priorytetem!

2000 m kw przestrzeni

Do pełnej dyspozycji naszych gości oddajemy najpiękniejsze oraz najbardziej stylowe sale, wnętrza i ogrody w regionie.

Zaufanie gości

Ponad 1150 zorganizowanych imprez, ponad 4500 pisemnych referencji, ponad 3500 pozytywnych publikacji w mediach.

Regionalne specjały na stołach

Kuchnia inspirowana ideą „slow food”, oferująca ponad 200 przysmaków, które zaspokoją wszystkie kubki smakowe.

Wygodna lokalizacja

Zapierająca dech w piersiach i dobrze skomunikowana okolica od lat przyciąga gości z całego świata!

Ponad 100 oryginalnych atrakcji!

Możliwość skonfigurowania w pełni spersonalizowanego wydarzenia, które zaspokoi potrzeby wszystkich uczestników.

Stylowe przestrzenie

Komfortowe noclegi w najpiękniejszych okolicznościach przyrody!

Dedykowany event manager

Stała opieka na każdym etapie realizacji eventu – od tworzenia koncepcji, po przygotowywanie pamiątek z wyjazdu!

Sprawdzeni podwykonawcy

Za naszym sukcesem stoi cały szereg doświadczonych i w pełni zaangażowanych ludzi z pasją do tworzenia niezapomnianych wspomnień.

Newsletter

Zapisz się do newslettera.

Karpacz - maszyna Goldberga tu działa najlepiej!

Karpacz, Sosnówka i Karkonosze to obecnie najchętniej wybierane miejsca na szkolenia i imprezy w górach. Żeby zrozumieć, dlaczego tak jest, wystarczy przyjechać tu choćby na chwilę. Śnieżka, wyciągi narciarskie, Śnieżne Kotły czy wspaniałe wodospady to tylko drobna próbka tego, co na nas tu czeka.

Do tego dochodzi niepowtarzalny klimat górskiego kurortu, wyśmienita kuchnia regionalna i miejscowe trunki, w tym oczywiście mocne destylaty i rzemieślnicze piwo. Dołóżmy do tego klimat slow life, slow food i urokliwe dworki, eleganckie pałace i tajemnicze średniowieczne zamki. A może jeszcze wspaniały zalew w górach? Tak – jest właśnie w Sosnowce!

Budowa maszyny Goldberga w takim miejscu to przyjemność i dobra zabawa. Team building w naszym wydaniu to integracja bez presji, za to z dużą dawką humoru i w świetnej atmosferze.

Karpacz