Maszyna Goldberga Karkonosze?

Team building - to też dobra zabawa!

Gotowa maszyna Goldberga - zespół osiągnął suksces
Ładowanie...

Dobór pracowników to tylko początek!

Dopiero team building zrobi z nich efektywny zespół!

Co to jest maszyna Goldberga?

Maszyna Goldberga to urządzenie mechaniczne, które wykonuje różne zadania za pomocą czasem prostych, czasem niezwykle skomplikowanych ruchów. Nazwa ta często odnosi się do konstrukcji, w której wiele elementów, takich jak kule, kółka, dźwignie czy rampy, współpracuje ze sobą w celu przemieszczania piłki lub innego obiektu z punktu A do punktu B.
Nazwa „maszyna Goldberga” pochodzi od amerykańskiego rysownika i inżyniera Reubena Luciusa Goldberga, który był znany ze swoich rysunków satyrycznych, na których przedstawiał skomplikowane urządzenia do wykonywania prostych zadań. Te rysunki zainspirowały ludzi do tworzenia rzeczywistych maszyn Goldberga, które stały się rodzajem sztuki, a także wyzwaniem inżynierskim.
Maszyny Goldberga są często budowane z nietypowych przedmiotów i zwykle zawierają elementy humorystyczne. To rodzaj artystycznego happeningu i zabawy inżynierskiej.
Wspólna budowa maszyny Goldberga bardzo integruje zespoły, uczy efektywnej komunikacji i zacieśnia relacje pomiędzy uczestnikami zabawy. Budowa maszyny Goldberga to też sprawdzone ćwiczenie i narzędzie do firmowego team buildingu.

Maszyna Goldberga Karkonosze to przede wszystkim dobra zabawa i integracja w górskim otoczeniu!

Ładowanie...
Ładowanie...
Ładowanie...
Ładowanie...

Każdy ma potencjał, ale tylko zgrany zespół może odnosić sukcesy!

Zalew w Sosnowce obok Karpacza

Maszyna Goldberga w Szklarskiej Porębie?

Maszyna Goldberga w Karkonoszach, czyli team building w górach. Karkonosze zachwycą każdego. W Karkonoszach łatwiej zrozumieć, dlaczego współpraca jest tak ważna. W górach poznasz moc zespołu, a przy okazji miejsca, z których emanuje prawdziwa energia.

  • atrakcje Karkonosze, Chojnik, Sosnówka koło Karpacza

    Zamek Chojnik

    Ruiny murowanego zamku z XIV wieku, położonego na wzgórzu Chojnik (627 m n.p.m.) nad dzielnicą Jeleniej Góry, to jedna z największych atrakcji turystycznych regionu. Z najpopularniejszych kurortów prowadzą do niego piękne i malownicze trasy, które można pokonać pieszo lub samochodem.Ze względu na swoje położenie, zamek Chojnik przez wiele wieków pozostawał niezdobyty. W 1675 roku zniszczył go pożar, który pojawił się w wyniku uderzenia pioruna. Dziś stanowi znakomity punkt widokowy do podziwiania Karkonoszy, Gór Izerskich, Gór Kaczawskich i całej Kotliny Jeleniogórskiej. Szczególne wrażenie na turystach robi 150-metrowe urwisko, które opada wzdłuż zamku do tzw. Piekielnej Doliny.
  • Świątynia Wang, Karpacz

    Karpacz

    Ten najpopularniejszy w regionie kurort przyciąga rekordowe rzesze miłośników gór. Setki szlaków spacerowych, bogata baza atrakcyjnych miejsc spotkań. ciekawa architektura, a przede wszystkim otwartość i serdeczność mieszkańców sprawiają, że Karpacz jest doskonałym miejscem aktywnego wypoczynku.W Karpaczu warto odwiedzić Karczmę Sądową z 1735 roku, Schronisko Samotnię, dworek myśliwski, dawny dworzec kolejowy, ponad 200-letnie domy wycieczkowe, urokliwe kościoły i drewniane schroniska. Dogodna lokalizacja i doskonałe skomunikowanie Karpacza umożliwia także komfortowe zwiedzanie wszystkich sąsiadujących miejscowości.
  • Zalew Sosnówka

    Ten sztuczny zbiornik wodny, położony u stóp zjawiskowych szczytów Karkonoszy, powstał w miejscu dawnych stawów rybnych. Spacer nad zalew z Dworu Korona Karkonoszy zajmuje zaledwie kilka minut, a trasa pozwala podziwiać wspaniałe widoki po drodze.Jednym z potoków zasilających Zalew Sosnówka jest Sośniak, którego końcowy bieg ukryty jest pod ziemią. Część zalewu ograniczona jest betonową tamą i wałami, których najwyższy punkt sięga 370 metrów. Ponieważ zalew jest źródłem wody pitnej dla pobliskich miejscowości, na jeziorze obowiązuje zakaz kąpieli.
  • Karkonosze i Śnieżka

    Śnieżka i szlaki górskie

    Wejście na Śnieżkę przez wielu uważane jest za kultowe. Szczyt o wysokości 1603 m n.p.m. jest najwyższym szczytem nie tylko Karkonoszy, a całej Republiki Czeskiej. Teren Śnieżki stanowi park narodowy, dlatego można się po nim poruszać jedynie w ramach wytyczonych szlaków. Dojście na sam szczyt zajmuje ok. 3 godzin. Choć można też prawie całą trasę pokonać wyciągiem i tylko szczyt zdobyć marszem.Karkonoski Park Narodowy to nie tylko Śnieżka. Na szczególną uwagę zasługują także wodospady: Kamieńczyka, Szklarki i Podgórnej oraz Śnieżne Kotły, czyli dwie bliźniacze polodowcowe formacje skalne przedzielone skalistą Grzędą.
  • Dobre Źródło przy kaplicy św, Anny na górze Grabowiec, Sosnówka na szlaku do Karpacza

    Dobre Źródło pod Kaplicą św. Anny

    To jeden z najciekawszych obiektów turystyki sakralnej. Kaplica św. Anny położona jest na porośniętym lasem zboczu szczytu liczącego 784 m n.p.m. Stanowi doskonały punkt widokowy, ale tym, co przyciąga do niej większość turystów jest nadal bijące źródełko, nazywane przez miejscowych „świętym źródłem” lub „źródłem miłości”.Kaplica ma bardzo ciekawy, eliptyczny kształt. Wybudowano ją w taki sposób, by ołtarz znajdował się dokładnie nad miejscem, z którego źródło wypływa ze skały. Sam ołtarz sprowadzono z kaplicy św. Wawrzyńca na Śnieżce. Zdaniem archeologów, miejsce to otaczano kultem już w czasach neolitu.

Statystyki pokazują, że satysfakcja pracowników wzrasta nawet o 50% w otoczeniu ludzi, z którymi są zaprzyjaźnieni. Udany team building to większa szansa na innowacje i rozwój firmy!

atrakcje Karkonosze, atrakcje Karpacz i okolice
Ładowanie...
Ładowanie...

Newsletter

Zapisz się do newslettera.

Ładowanie...
Ładowanie...