Sala weselna Lubin

And they lived happily ever after...

arrangement of tables at a wedding, Sosnówka near Karpacz

Miłość nie zna granic

Lubin to miasto o bogatej tradycji historycznej i przemysłowej. Jego mieszkańcy  mają więc wiele powodów do dumy i lokalnego patriotyzmu. Czy musi jednak przekładać się to na konieczność urządzania wesela w tym mieście? Przecież znajdziemy mnóstwo wedding halls Lower Silesia do wyboru.

Sala weselna Lubin niekoniecznie musi spełniać oczekiwania przyszłych Państwa Młodych. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by poszerzyć poszukiwania i rozważyć niezwykle kuszącą opcję, jaką jest wedding in the mountains!

Lubin wczoraj i dziś

Lubin, miasto kojarzone z górnictwem miedzi, leży na Dolnym Śląsku, na Wysoczyźnie Lubińskiej, nad rzeką Zimnicą. To tutaj właśnie swoją siedzibę ma zarząd KGMH Polska Miedź.
Pierwsze wzmianki o Lubinie pochodzą z X wieku. W XII wieku był miastem targowym, otoczony został murami obronnymi, zbudowano zamek. W wieku XVI w Lubinie rozwinęło się sukiennictwo oraz handel suknem krajowym i zagranicznym, a także bydłem i trzodą. W kolejnym wieku na skutek wojen i zarazy miasto się wyludniło i podupadło.
W 2. połowie XIX wieku w Lubinie rozpoczęło się ożywienie gospodarcze. Powstały wówczas zakłady obróbki drewna i metali, w siłę rósł przemysł spożywczy. Zbudowano cukrownie, fabrykę płótna i przędzalnię wełny, a także słynną fabrykę fortepianów.
Po II wojnie światowej miasto, zniszczone w 80%, zyskało na znaczeniu w momencie odkrycia ogromnych złóż miedzi w okolicy. Od końca lat 50. cały przemysł nastawiony już był na wydobycie i obróbkę tego surowca, a także srebra, również wydobywanego w sporych ilościach. KGHM finansował infrastrukturę miasta, powstawały nowe osiedla mieszkaniowe, szkoły, przedszkola i sklepy.
Lubin to miasto przemysłowe, jednak ma też sporo do zaoferowania w dziedzinie kultury czy rekreacji. Centrum Kultury Muza, Ośrodek Kultury Wzgórze Zamkowe i Muzeum Historyczne w Lubinie oferują szeroki wachlarz partiees kulturalnych dla każdego. A rozbudowana sieć ścieżek rowerowych oraz Park Wrocławski z Ogrodem Zoologicznym pozwalają na aktywny wypoczynek.

Lubin - pomnik poległych górników

Zasługujecie na wszystko,
co najlepsze♥

Tendencja do urządzania wesela poza miejscem zamieszkania staje się coraz bardziej popularna z wielu powodów. Między innymi ze względu na dostępność sali weselnej, koszty oraz chęć podkreślenia wyjątkowości tego dnia.

Gdzie szukać prawdziwych perełek? Na szczęście Dolny Śląsk oferuje Młodym Parom mnóstwo możliwości w tym zakresie. Jednym z miejsc, które wybierają pary poszukujące wnętrz jak z bajki, jest The Crown of the Karkonosze Manor w Sosnówce koło Karpacza.

Ten zachwycający obiekt, położony w przepięknym zakątku Dolnego Śląska, kusi przyszłych małżonków profesjonalizmem, dobrą kuchnią i niskimi cenami.

Pary z Lubina i okolic nie muszą się już martwić, gdzie urządzić wesele – Dwór Korona Karkonoszy oferuje wszystko, co tylko można sobie wymarzyć.