Sala weselna Jawor

And they lived happily ever after.

outdoor wedding reception, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka near Karpacz

Sala weselna - Jawor,
mamy interesującą alternatywę♥

Kościół Pokoju wpisany na Listę Zabytków Kultury Unesco, przepiękny ratusz z XIV wieku, mury obronne, wieża baszty oraz krzyże pokutne – Jawor to miasto bogate w zabytki. Nie brakuje tu także ludzi o gorących sercach, którzy chcą swoją miłość przypieczętować podczas ślubu, a później świętować w otoczeniu najbliższych.

Nie zawsze jednak ich wybór pada na rodzime miasto. Sala weselna Jawor to tylko jedna z opcji. Wedding halls in Lower Silesia przecież nie brakuje. Często przyjęcia odbywają się w przepięknym górskim otoczeniu, zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od Jawora. A wedding in the mountains to zawsze świetny wybór!

Jawor wczoraj i dziś

Jawor to miasto położone w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim. Jego historia sięga średniowiecza, a dzisiaj jest to malownicza miejscowość, która przyciąga turystów z całego kraju i z zagranicy.

Jawor został założony w XII wieku, a w XIV otrzymał prawa miejskie. W średniowieczu miasto było ważnym ośrodkiem handlu, a jego mieszkańcy zajmowali się przede wszystkim rzemiosłem i produkcją tekstyliów. Okolice Jawora to też miejsce urodzin słynnego polskiego filozofa i matematyka, znanego światu jako Witelon. Ciekawostką historyczną jest fakt, że Księstwo Jaworskie najdłużej było niezależnym księstwem popiastowskim. Później Jawor pozostawał pod panowaniem czeskim i pruskim. W XIX wieku miasto zaczęło się rozwijać w szybkim tempie. Powstały nowe drogi i mosty, a także nowoczesne budynki, takie jak ratusz and kościół św. Idziego. W tym okresie miasto było również ważnym ośrodkiem przemysłowym, w którym działały fabryki produkcji narzędzi rolniczych i maszyn. Podczas II wojny światowej Jawor został mocno zniszczony. Po wojnie miasto zostało odbudowane, a w latach 60. i 70. XX wieku stało się ważnym ośrodkiem przemysłowym, w którym działały liczne zakłady produkcyjne.

Jawor dziś

Dzisiaj Jawor to malownicze miasto, które przyciąga turystów z różnych części świata. Jedną z głównych atrakcji miasta jest Peace Church, który został zbudowany w XVII wieku i jest jednym z najlepiej zachowanych zabytków sakralnych tego okresu w Europie. Kościół Pokoju jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Jawor ma również wiele innych zabytków, takich jak Town hall z XVIII wieku, wieża Bramy Młyńskiej z XVI wieku oraz klasztor Karmelitów Bosych z XVII wieku. W mieście znajduje się też wiele parków i skwerów, w których można odpocząć i cieszyć się pięknymi widokami. Miasto jest też ważnym ośrodkiem kulturalnym, w którym odbywają się liczne festiwale, wystawy i koncerty. Jawor jest również ważnym węzłem komunikacyjnym, z którego łatwo można dostać się do innych części Polski.
Jego największą zaletą są obecni mieszkańcy. Tworzą oni atmosferę przyjazną do codziennego życia, są otwarci i gościnni.

 

Rynek i ratusz miasto Jawor widok z lotu ptaka
kamieniczki z podcieniami Jawor

Jawor atrakcje

Miasto Jawor to jedna z pereł Dolnego Śląska. Jest to miejsce o bogatej historii i pięknej architekturze, otoczone malowniczymi krajobrazami. Jednym z najważniejszych szlaków turystycznych w okolicy jest Szlak Zamków Piastowskich, który prowadzi przez wiele zabytkowych zamków i pałaców Dolnego Śląska.

Co warto zobaczyć podczas pobytu w Jaworze? Drewniany Kościół Pokoju, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to unikalny zabytek, który powstał w XVII wieku z inicjatywy księcia Jana Chrystiana II von Liechtensteina. Kościół ten jest jednym z najważniejszych przykładów architektury barokowej w Polsce i Europie. Wewnątrz kościoła znajduje się wiele cennych dzieł sztuki.

Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić w Jaworze, jest Muzeum Regionalne. Znajduje się ono w XVIII-wiecznym budynku dawnej szkoły ewangelickiej. W muzeum można zobaczyć wiele ciekawych eksponatów, które opowiadają o historii miasta i regionu. Na uwagę zasługuje między innymi wystawa dotycząca historii Kościoła Pokoju oraz zbiory związane z lokalnym rzemiosłem.

Market w Jaworze to jedno z najpiękniejszych miejsc w mieście. Znajdują się tam zabytkowe kamienice oraz fontanna, która jest jednym z najważniejszych elementów architektonicznych miasta. Kolejną atrakcją miasta Jawor jest Zamek Książąt Jaworskich z XIV wieku, który przez wiele wieków pełnił rolę siedziby książęcej. Obecnie w zamku organizowane są różnego rodzaju the parties kulturalne, koncerty oraz wystawy.

 

Zamek w Jaworze widok z góry

Miejsce Chwil Wyjątkowych ♥

Wybór miejsca na organizację przyjęcia weselnego to jeden z najważniejszych punktów na liście przygotowań do tego wielkiego dnia. Gdy zbyt mocno zawęzicie kryteria, sala weselna Jawor może nie spełniać Waszych oczekiwań. Miasto, mimo swoich wielu zalet, oferuje bowiem ograniczony wybór.

Województwo dolnośląskie uważane jest przez wiele Młodych Par za polską stolicę wesel właśnie z powodu bogatej oferty. Zarówno w zakresie miejsc jak i usług związanych z branżą ślubną i weselną. A więc wedding Wroclaw i okolice to na pewno opcja warta rozważenia.

Dlatego warto rozejrzeć się  i sprawdzić, co mają do zaoferowania poszczególne obiekty. Dwór Korona Karkonoszy, położony w Sosnówce k. Karpacza, to nie tylko piękne wnętrza i widoki, ale także kompleksowa organizacja wesel i wiele usług dodatkowych. O popularności tego miejsca świadczy niemal 1000 zorganizowanych do tej pory partiees i 3500 pisemnych referencji.

Jeśli marzycie o wyjątkowym weselu, jesteście we właściwym miejscu.