Sala weselna Świebodzice

Und sie lebten glücklich bis ans Ende...

Hochzeitssaal Niederschlesien, Hochzeit Niederschlesien, Hochzeit in den Bergen, Hochzeitssaal in den Bergen, Hochzeit in den Bergen

Miejsce ma znaczenie

Świebodzice to jeden z najbardziej urokliwych zakątków Dolnego Śląska, położony tuż przy Książańskim Parku Krajobrazowym. Oznacza to doskonałą sytuację dla Młodych Par, które marzą o ślubie i weselu w bajkowym otoczeniu. Mimo to, coraz więcej par planujących ślub decyduje się na urządzenie wesela poza swoim miejscem zamieszkania. Hochzeit in Niederschlesien można urządzić w wielu miejscach.

Na szczęście Dolny Śląsk oferuje w tym zakresie ogromne możliwości, a sala weselna Świebodzice nie musi być ostatecznym wyborem. Jednym z obiektów, które oferują zorganizowanie Hochzeiten in den Bergen jak z bajki, jest Dwór Korona Karkonoszy w Sosnówce koło Karpacza.

Świebodzice - atrakcje

Świebodzice to zabytkowe miasto położone na Pogórzu Świebodzickim, u stóp Pogórza Wałbrzyskiego, obok Książańskiego Parku Krajobrazowego. Przepływa przez nie górska rzeka Pełcznica, która między Świebodzicami a Wałbrzychem tworzy zachwycający mieszkańców i turystów Wąwóz Książ.
Osada w tym miejscu istniała już na początku XIII wieku, jako zaplecze dla Zamku w Książu. Przez kolejne stulecia miasto raz zyskiwało na znaczeniu, raz podupadało na skutek wojen, pożarów czy epidemii. W XIX wieku powstała w Świebodzicach znana na całym świecie fabryka zegarów.

Warta uwagi jest Alte Stadt w Świebodzicach, z fragmentami murów obronnych z XIII wieku. Na obszarze staromiejskim znajdziemy też XVIII-wieczny, klasycystyczny Rathaus, Kościół św. Mikołaja (wzniesiony w wieku XIII, wielokrotnie przebudowywany) oraz klasycystyczny Kościół Apostołów Piotra i Pawła i neorenesansowy dawny pałac.
Świebodzice to doskonały punkt wypadowy do zwiedzania ciekawych okolic. Obok znajdziemy Góry Wałbrzyskie, Góry Sowie czy Ślężę. Można też wypocząć w okolicznych uzdrowiskach – Szczawnie-Zdroju czy Jedlinie-Zdroju. Niedaleko jest do zabytkowego Wałbrzycha i Świdnicy, a majestatyczny, słynny Zamek Książ oddalony jest od Świebodzic o zaledwie 4 kilometry.
W okolicy na amatorów sportu i turystyki czekają liczne szlaki piesze oraz trasy do uprawiania kolarstwa górskiego.

Zapraszamy Pary Młode ze Świebodzic ♥

Oglądając wnętrza Dworu Korona Karkonoszy, można odnieść wrażenie, że oto przenieśliśmy się w krainę marzeń. Również weselnicy będą zachwyceni wyborem tego obiektu. Każdy z pokoi dla gości weselnych wita ich zupełnie odmienną stylizacją. Całość jest przy tym urządzona z prawdziwym smakiem.

Jeśli dodamy do tego świetną obsługę, wspaniałe krajobrazy, wyśmienitą kuchnię i atrakcyjne ceny, to oferta Dworu Korona Karkonoszy staje się niezwykle kusząca nawet dla mieszkańców urokliwych Świebodzic.

Jeśli interesuje Was sala weselna Świebodzice z uwagi na piękno otoczenia, Dwór Korona Karkonoszy z pewnością może z nią konkurować!