Hochzeitssaal Bunzlau

Und sie lebten glücklich bis ans Ende...

Hochzeitssaal Niederschlesien, Hochzeit Niederschlesien, Hochzeit in den Bergen, Hochzeitssaal in den Bergen, Hochzeit in den Bergen

Wo wirst du JA sagen?

Junge Paare aus Bolesławiec, suchen Sie eine interessante Hochzeitslocation?

Denken Sie daran, dass der Hochzeitssaal von Bolesławiec nicht die einzige Option ist. Nur 63 km von Bolesławiec entfernt finden Sie eine stilvolle Hochzeitslocation –
Die Krone des Riesengebirges.

Eine Hochzeit im Herzen der Berge? Natürlich, weil Hochzeit in den Bergen es ist immer magisch. Wir machen DIESEN Tag für Sie zu etwas ganz Besonderem!

 

Bolesławiec wczoraj i dziś

Bolesławiec to miasto w województwie dolnośląskim, położone nad rzeką Bóbr, w okolicy Borów Dolnośląskich. Od początku swego istnienia miasto było ważnym węzłem handlowym, jako że leży między Niemcami a Czechami. Wydobywano tam także złoto. W Bolesławcu zajmowano się także produkcją piwa, farbiarstwem, płóciennictwem, młynarstwem i garncarstwem. Wyroby, które dziś nazywamy ceramiką bolesławiecką, zaczęto produkować już na początku XIV wieku. W XV wieku miasto otoczono murami obronnymi, w celu ochrony przed najazdami husytów.
Jako ciekawostkę warto przytoczyć fakt, że to właśnie w Bolesławcu powstała jedna z pierwszych sieci wodociągowych i kanalizacyjnych w Europie. Miało to miejsce już w 1531 roku! Bolesławiec był wtedy jednym z większych miast śląskich.
XVII i XVIII wiek to już okres specjalizacji Bolesławca – garncarstwo i ceramika stały się najważniejszą dziedziną miejscowego przemysłu. W XIX wieku w Bolesławcu wyrabiano nie tylko ceramikę użytkową, lecz także rury ceramiczne. W 1897 r. powstała nawet specjalistyczna Szkoła Ceramiczna.
II wojna światowa przyniosła ogromne zniszczenia, ponad połowa miasta legła w gruzach. Jednak produkcja bolesławieckiej ceramiki przetrwała i nadal przynosi chlubę miastu – wielowiekowa tradycja zobowiązuje!

wiadukt w Bolesławcu

Bolesławiec atrakcje

Skoro Bolesławiec to miasto kobaltowej, znanej na całym świecie ceramiki – uwielbiają ją na przykład Amerykanie i Japończycy! – to odwiedzając miasto nie można nie zobaczyć Muzeum Ceramiki. Obejrzymy tam najbardziej charakterystyczne wyroby bolesławieckich manufaktur z ostatnich kilku stuleci. Muzeum istnieje od 1908 roku, mieści się w zabytkowym, XIX-wiecznym budynku w centrum miasta. Z kolei Żywe Muzeum Ceramiki oferuje możliwość zwiedzania hali produkcyjnej zakładu ceramicznego, a także udział w warsztatach lepienia oraz / lub dekorowania ceramiki.
Coroczne, kilkudniowe, sierpniowe Święto Ceramiki przyciąga miłośników tych wyjątkowych, stempelkowych wyrobów z Polski i ze świata. To świetna okazja do wzięcia udziału w prelekcjach, warsztatach i pokazach związanych w wyrobem i zdobieniem ceramicznych naczyń, a także zakupu wspaniałych okazów bolesławieckiej ceramiki w okazyjnych cenach. Najczęściej spotykane wzory i kolory to biało-kobaltowe kwiaty i kropki. Warto pokreślić, że ceramika bolesławiecka jest wytwarzana i malowana ręcznie. W związku z tym nie ma dwu identycznych egzemplarzy.
Co ciekawego jest w Bolesławcu oprócz ceramiki? Rathaus to reprezentacyjny budynek Bolesławca. Powstał w XV wieku, w wieku XVIII przebudowano go, nadając mu rys barokowy. Składa się z dwu połączonych ze sobą budynków, przykrytych mansardowymi dachami. Do budynku przylega ośmioboczna wieża, zwieńczona hełmem z latarnią. W centrum warto także zobaczyć budynek sądu – pierwotnie gimnazjum, zbudowany w XIX wieku symetryczny budynek z sześciokondygnacyjną wieżą.
Warto obejrzeć także wiadukt kolejowy z XIX wieku, wybudowany z okazji uruchomienia linii kolejowej. Został zaprojektowany na kształt akweduktu rzymskiego. Wiadukt składa się z 35 łuków, z czego aż siedem znajduje się bezpośrednio nad rzeką.
W Bolesławcu godne uwagi są także Fontanna z czaplą, baszta z pozostałościami zamku Kazimierza Wielkiego oraz położony niedaleko Bolesławca gotycki Schloss Grodziec.

ceramika z Bolesławca

Ihre Traumhochzeit in den Bergen ♥

Wenn der Hochzeitssaal von Bolesławiec, an dem Sie interessiert sind, nur begrenzte Möglichkeiten bietet, Es lohnt sich, die Suche nach einer Hochzeitslocation auf die umliegenden Städte auszudehnen.

Sie werden überrascht sein, wie einfach es ist, eine Hochzeit weit weg von zu Hause zu organisieren! Besonders wenn Sie werden einen Ort wählen, der eine umfassende Organisation von Hochzeiten anbietetwie Dwór Korona Karkonoszy.

Ein erfahrenes Team hilft Ihnen unkompliziert und stressfrei weiter Organisieren Sie eine Hochzeitszeremonie wie im Märchen. Darüber hinaus wird die atemberaubende Aussicht auf die Gipfel des Riesengebirges sowohl den frisch Vermählten als auch allen Gästen sicherlich lange in Erinnerung bleiben.

Alle Paare aus Bunzlau Wir empfehlen Ihnen daher, es sich anzusehenwas der Bolesławiec Hochzeitssaal zu bieten hat, aber auch wie er aussehen kann Hochzeitssaal Niederschlesien an vielen anderen Orten.