Bal przebierańców – czy to dobre rozwiązanie na poprawiny weselne?

PoradyStylizacjeTrendy
Bal przebierańców – czy to dobre rozwiązanie na poprawiny weselne?

Wesele zwykle trwa do białego rana. Jednak koniec przyjęcia wcale nie musi oznaczać końca świętowania. Świeżo upieczeni małżonkowie wraz ze swoimi gośćmi po krótkim wypoczynku mogą wrócić do szalonego celebrowania dnia ślubu. Jak? Na poprawinach! Skąd wziął się ten zwyczaj? Jak zorganizować poprawiny weselne, które zachwycą gości? 

Czym są poprawiny weselne? 

Poprawiny to kontynuacja wesela. Jest to zabawa organizowana następnego dnia po zaślubinach. Tradycja wyprawiania poprawin nawiązuje do staropolskich zwyczajów. Niegdyś uważano, że jeden dzień świętowania to zdecydowanie za mało, żeby w pełni wyrazić szczęście i radość związane z tym wyjątkowym wydarzeniem. Celebrowanie zaślubin trwało nawet kilka dni. Poprawiny pokazywały gościnność Pary Młodej. Dziś wesele bez poprawin nie jest niczym nadzwyczajnym. Jeśli jednak powodem, dla którego chcecie zrezygnować z poprawin, jest brak pomysłu na ich ciekawą organizację, sprawdźcie naszą propozycję. 

Czy warto organizować poprawiny? Nie jest to obowiązkowe, jednak bez wątpienia wygeneruje mnóstwo wspaniałych wspomnień! Warto rozważyć organizację poprawin w przypadku, kiedy goście przyjechali z daleka specjalnie na uroczystość, a także wtedy, kiedy ślub i wesele odbyły się poza miejscem zamieszkania nowożeńców. Nie można zostawić weselników bez żadnej opieki. Państwo Młodzi powinni zapewnić im nocleg oraz odpowiednie wyżywienie następnego dnia. Poprawiny weselne są zatem doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji. Goście poczują się komfortowo, a Para Młoda będzie miała okazję do dłuższego celebrowania dnia swoich zaślubin. 

Nie ma jednej zasady mówiącej o tym, jak powinny wyglądać poprawiny. Wszystko zależy od preferencji świeżo upieczonych małżonków. Znakomitą formą poprawin dla miłośników szalonej zabawy i nietypowych rozwiązań jest impreza w formie balu przebierańców. Jak ją zorganizować? 

Poprawiny weselne w formie balu przebierańców – czy to dobry pomysł? 

Bal przebierańców wydaje się bardzo nietypowym pomysłem na poprawiny. Ślub to przecież podniosłe, formalne wydarzenie. Wesele również powinno być eleganckie i wystawne. Na poprawinach można jednak nieco bardziej zaszaleć. Jest to doskonała okazja do tego, żeby trochę spuścić z tonu, wyluzować. I niekoniecznie uzależniać decyzję od pory roku – nie tylko wesele w okresie karnawału uprawnia do zabawy w przebieranie! 

Bal przebierańców można zorganizować w sali weselnej. Wyśmienicie sprawdzi się do tego sala balowa. Jeśli przy obiekcie, w którym odbyło się wesele, znajduje się ogród, część imprezy można przenieść właśnie tam – szczególnie jeśli wesele ma miejsce wiosną lub latem. Poprawiny w ogrodzie to strzał w dziesiątkę! Bliskość natury nada przyjęciu niesamowity charakter i pozwoli gościom się zrelaksować i porządnie odprężyć. 

O poprawinach w formie balu przebierańców należy poinformować gości dużo wcześniej – najlepiej w momencie zapraszania na ślub. Weselnicy muszą się do nich przygotować – m.in. wybrać postacie, za które chcą się przebrać i zorganizować kostiumy. Para Młoda może również sama przygotować stroje dla gości. Wystarczy kupić trochę ciekawych gadżetów i akcesoriów, a następnie podarować je gościom.

Ciekawym pomysłem na poprawiny weselne w formie balu przebierańców jest impreza tematyczna. Przyszli nowożeńcy mogą wybrać konkretny motyw przewodni – np. impreza w Hollywood lub przyjęcie w hawajskim stylu. Goście powinny przebrać się zgodnie z wytycznymi ustalonego motywu.   

Na tematycznych poprawinach nie może zabraknąć odpowiednich dekoracji oraz idealnego menu. Dopasowanie wszystkich elementów sprawi, że przyjęcie będzie spójne i jedyne w swoim rodzaju. 

Twoje wesele ma być wyjątkowe?
Masz oryginalne pomysły?

Sprawdź, jak możemy pomóc Ci je spełnić!

Jak nie bal przebierańców, to co? 

Wiele Par Młodych decyduje się na tradycyjną formę poprawin – czyli kameralny obiad w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół w lokalu weselnym lub w innej restauracji. Na takich poprawinach nie może zabraknąć muzyki. Można zaprosić zespół, który grał na weselu, lub przygotować playlistę, która zostanie puszczona na odtwarzaczu. 

Innym ciekawym pomysłem na poprawiny jest grill w ogrodzie przynależącym do lokalu, w którym odbyło się wesele. W ogrodzie różanym przy Dworze Korona Karkonoszy można zorganizować przyjęcie nawet dla 50 osób. Gościom podawane są wyśmienite dania z grilla przygotowane przez doświadczonych kucharzy oraz orzeźwiające drinki. Poprawiny w formie grilla w ogrodzie to doskonały pomysł na letnią imprezę. 

Poprawiny weselne – co jeszcze warto wiedzieć? 

Organizacja poprawin z samego rana nie ma sensu. Goście mogą być zmęczeni po weselu. Warto dać im się wyspać, odpocząć po całonocnym świętowaniu. Poprawiny najlepiej wyprawić po południu. Idealną porą na przyjęcie będzie godzina 14-15. 

Menu na poprawinach nie musi być tak wystawne, jak to na weselu. Na kameralnym przyjęciu doskonale sprawdzi się klasyczny obiad składający się z dwóch dań oraz deseru. Nie można zapomnieć również o półmiskach z zimnymi przekąskami. W menu mogą znaleźć się takie potrawy jak rosół, żurek, zupa krem, mięsa z surówką i ziemniakami, ciasta weselne, wędliny, sałatki i jajka. Na grillu można podać karkówkę, steki, pierś z kurczaka, kiełbaski i pieczone ziemniaczki. Menu na balu przebierańców lub na imprezie tematycznej warto dopasować do motywu przewodniego.

W co się ubrać na poprawiny? Wszystko zależy od ich charakteru. Kreacje na kameralny obiad nie muszą być tak eleganckie, jak stylizacje weselne. Pani Młoda może włożyć lekką, subtelną sukienkę koktajlową – np. rozkloszowany model w białym kolorze ozdobiony delikatnymi kwiatami. Pan Młody może postawić na elegancką marynarkę o ciekawym princie i odpowiednio dopasowane spodnie. Na grilla można ubrać się swobodnie. W przypadku balu przebierańców wszystko zależy od preferencji. Warto puścić wodze wyobraźni i nieco zaszaleć. Jest to doskonała okazja do tego, żeby wcielić się w swoją ulubioną postać filmową lub książkową. 

 Czy warto organizować poprawiny? Oczywiście! Poprawiny weselne to doskonały sposób na przedłużenie wesela. Zarówno świeżo upieczeni małżonkowie, jak i ich goście, z pewnością długo nie zapomną o takim wydarzeniu. 

Szybki kontakt Zamów ofertę