Szybki kontakt - wesela email email
* Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnówce w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych/danych instytucji jest Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o, z siedzibą przy ul. Liczyrzepy 20, 58-564 Sosnówka k. Karpacza. Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Szczegóły znajdują się w naszej Polityce prywatności
Oferta specjalna email email
Catering na wszystkie okazje - wyśmienite potrawy z naszej kuchni prosto na Twój stół!

KLIKNIJ I ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ CATERINGOWĄ
 
- Preferowany odbiór własny
- Dowóz gratis w promieniu 15 km od Sosnówki przy zamówieniu od 150 zł
- Powyżej 15 km doliczamy koszty transportu 2,5 zł/1 km
- Zamówienia realizowane są po przedpłacie w wysokości 30% wartości zamówienia na nr konta: 90 1020 1068 0000 1502 0083 3863
- Preferowana płatność kartą
- Opakowania płatne dodatkowo lub we własnym zakresie

Zamówienia można składać mailowo lub telefonicznie w godzinach 9:00 – 17:00:

email email: a.luczywo@dwor-korona.pl
telefon +48 607 144 480

Zimowy ślub - wady i zalety

Porady | Stylizacje | Trendy ślubne
Ślub i wesele w zimie to od kilku lat temat na czasie. Niektórzy nie wyobrażają sobie nawet uroczystości w innym terminie niż lato, inni zachwycają się zimowymi ceremoniami. Oczywiście, prawda jak zawsze leży po środku. Wesele zimą ma swoje mocne i słabe strony – warto je poznać zanim zdecydujemy się na wyznaczenie daty ślubu.
 
zimowy ślub

Zalety wesela zimą

Dla większości z nas jednym z najpiękniejszych wspomnień z dzieciństwa jest Boże Narodzenie. Choć wraz z wiekiem stajemy się bardziej praktyczni, tańczące w blasku gwiazd płatki śniegu, kolorowe lampki i bombki czy zapach pierników wciąż wywołują w nas sentyment. Jednak ta magia Świąt w całej rozciągłości przenosi się na wesele! Wyjątkowa atmosfera nadaje temu i tak niezwykłemu przecież dniu jeszcze więcej romantyzmu, podniosłości i nutki tajemniczości. Jadąc saniami z kościoła do sali weselnej pod rozgwieżdżonym niebem, mijając okryte śnieżnym puchem domy i lasy, możemy poczuć się jak w bajce.
Za zimowymi weselami, oprócz ich niezwykłej atmosfery, przemawiają jednak też względy praktyczne. Jeśli bowiem dysponujemy ograniczonym budżetem (lub po prostu wolimy wydać pieniądze na dom czy podróż poślubną), przyjęcie weselne w chłodniejszych miesiącach będzie doskonałym rozwiązaniem. Zarówno sale weselne jak i usługodawcy oferują w tym czasie niższe ceny, często organizowane są specjalne promocje. Nie ma też większego problemu z zarezerwowaniem dogodnego terminu i wynajęciem na ten czas upatrzonego fotografa czy zespołu.
 
zimowe wesele
Jeśli myślimy o weselu tematycznym, również tu mamy duże pole do popisu. Jest to przecież czas karnawału i zabawy do białego rana – czy może być lepszy okres na szalone, oryginalne przyjęcie weselne? Również tylko zimą nasi goście będą mogli korzystać z dodatkowych atrakcji, takich jak kulig, jazda na nartach czy sankach, a także bitwa na śnieżki i lepienie bałwana.

Wady zimowych wesel

Nie wszystko oczywiście wygląda tak kolorowo. Choć zaspy śnieżne i lodowe sople wyglądają pięknie, błoto i chlapa już nie. Istnieje ryzyko, że nie tylko pobrudzi to stroje Młodej Pary i gości, ale też pokrzyżuje plany na plenerową sesję ślubną. Warto na zimowe wesele wybrać więc góry – nie tylko śnieg utrzymuje się tu dłużej, ale też będziemy mogli cieszyć się pięknymi widokami i pamiątkowymi zdjęciami! Jak dodaje ekspert weselny Dworu Korona Karkonoszy, Joanna Hoc-Kopiej: „Jeśli marzymy o poprawinach w formie grilla, również należy wybrać cieplejsze miesiące. Chociaż już ognisko z kiełbaskami i grzanym winem czy piwem doskonale sprawdzi się także zimą”.
 
wesele zimą
Dodatkowy wydatek, którego unikniemy urządzając wesele latem, to wierzchnie okrycia dla Pary Młodej. Chociaż koszt ich zakupu jest nieporównywalnie mniejszy, niż oszczędności wynikające z zimowego wesela, nie jest to element stroju, który będziemy mogli nosić na co dzień (zwłaszcza biały płaszcz czy futerko Panny Młodej).
Pozostaje też problem mniejszej dostępności produktów, przede wszystkim świeżych owoców i warzyw. Królować za to na stołach będą przetwory, produkty piklowane i kiszone oraz mięsa – to, w zależności od gustu gości i Młodej Pary, niekoniecznie musi być minusem.
 
ślub zimą
Slow Food to organizacja wspierająca i promująca lokalną kulturę, rękodzieło i producentów z danego regionu
Copyright © Dwór Korona Karkonoszy
Projekt i realizacja: www.web-director.pl