Szybki kontakt - wesela email email
* Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnówce w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych/danych instytucji jest Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o, z siedzibą przy ul. Liczyrzepy 20, 58-564 Sosnówka k. Karpacza. Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Szczegóły znajdują się w naszej Polityce prywatności
Oferta specjalna email email
Catering na wszystkie okazje - wyśmienite potrawy z naszej kuchni prosto na Twój stół!

KLIKNIJ I ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ CATERINGOWĄ
 
- Preferowany odbiór własny
- Dowóz gratis w promieniu 15 km od Sosnówki przy zamówieniu od 150 zł
- Powyżej 15 km doliczamy koszty transportu 2,5 zł/1 km
- Zamówienia realizowane są po przedpłacie w wysokości 30% wartości zamówienia na nr konta: 90 1020 1068 0000 1502 0083 3863
- Preferowana płatność kartą
- Opakowania płatne dodatkowo lub we własnym zakresie

Zamówienia można składać mailowo lub telefonicznie w godzinach 9:00 – 17:00:

email email: a.luczywo@dwor-korona.pl
telefon +48 607 144 480

Zalety i wady wesela we wrześniu

Porady | Stylizacje | Trendy ślubne
Kiedy ślub? Oto jedno z pierwszych pytań, które pada tuż po zaręczynach. Zadają je sobie nie tylko sami narzeczeni, ale także rodzina. Na wybór daty uroczystości wpływa wiele czynników. Niektórzy marzą o weselu w określonej porze roku. Inni mają upatrzone miejsce na wesele i konkretna data jest dla nich kwestią wtórną. Każda jednak wiąże się z określonymi zaletami i wadami. Jak wygląda to zestawienie dla września? Zobaczmy.
 

Wesele we wrześniu - zalety

Choć liście i temperatura zaczynają powoli spadać, jeśli planujesz wesele na koniec września, to możliwości są nadal nieograniczone. Wciąż możesz bowiem urzeczywistnić marzenie o uroczystości w plenerze, a piękno jesiennej aury doda jej niesamowitego uroku. Zwłaszcza, jeśli wesele odbywa się w górach! Jedyne co należy wziąć pod uwagę to plan B w razie niepogody. Ten aspekt wesela warto mieć na względzie już na etapie wyboru miejsca, w którym odbędzie się impreza. „Bierzemy pod uwagę różne opcje pogodowe już na etapie planowania wesela”. – uspokaja Joanna Hoc-Kopiej, ekspert weselny Dworu Korona Karkonoszy. „Młode Pary mogą nam całkowicie zaufać, ponieważ nasze działania są efektem naszych doświadczeń, a zorganizowaliśmy dotychczas kilkaset wesel” - dodaje.
 
wesele we wrześniu

Ślub we wrześniu - inspiracje

Wrzesień to wymarzony miesiąc na wesele dla tych, którzy kochają głębsze i mocniejsze kolory – brąz, pomarańcz, mocny fiolet, czerwień i zieleń to idealne barwy, które pasują do naturalnego wystroju otaczającego miejsce wydarzenia. Jeśli chodzi o inspiracje, natura i kolory motywu przewodniego wesela cudownie się uzupełnią. Sesja zdjęciowa z górskimi szczytami w tle musi się udać! Atutem może być także wcześniej zapadający zmrok. Migocące świece i nastrojowe lampiony szybciej wprowadzą gości w zmysłowy nastrój i otulą ich swym ciepłym blaskiem.

Z pragmatycznego punktu widzenia, wesele we wrześniu po prostu jest tańsze. Warto przyjrzeć się cenom usług – fotografów, salonów fryzjerskich i kosmetycznych. To także miesiąc, który niesie ze sobą feerię smaków. Obfituje w różnorakie warzywa i owoce. Dzięki temu we wrześniowym menu na wesele nie zabraknie jesiennych specjałów.
 

Ślub we wrześniu pełen pięknych, niedrogich kwiatów

Nie każda para zdaje sobie sprawę z ogromnych oszczędności, które może wygenerować dzięki żywym kwiatom. Bowiem wrzesień obfituje w cudowne wielokolorowe wrzosy oraz przepiękną, aromatyczną lawendę. Na kwiatach doniczkowych, biorąc pod uwagę ich cenę, możemy we wrześniu sporo zaoszczędzić. Przeciętnie za doniczkę ładnego, gęstego wrzosu zapłacimy ok 7 zł, a już 3 takie doniczki sprawią doskonały efekt zamiast pokaźnych i jakże kosztownych bukietów. Do tego lawenda, która dodatkowo sprawi charakterystyczny zapach na Waszym weselu. Później ten aromat będzie się kojarzył gościom głownie z tym wyjątkowym dniem.
 

wesele jesienią

W zależności od tego, na jaki styl wesela się zdecydujecie, wrzesień to także ostatnie promienie słońca – to znakomita okazja na wykorzystanie tego czasu. Początek września tak naprawdę niczym nie różni się od sierpnia, bowiem tak naprawdę w każdym miesiącu może Was zaskoczyć deszcz. Ale nie martwcie się, nawet takie deszczowe zdjęcia z Waszego ślubu mogą wyjść znakomicie – najważniejsze jest Wasze nastawienie do tego dnia i nie załamywanie się sprawami, na które kompletnie nie macie wpływu.
 

Jesienne wesele - trochę dziegciu w beczce miodu

Tym, co spędza sen z powiek każdej parze młodej, bez względu na porę planowanego wesela, jest frekwencja wśród gości. Ta, we wrześniu, może się okazać faktycznie trudna do oszacowania. Zasadniczo z dwóch powodów – to miesiąc przypadający bezpośrednio po wakacjach, na których z reguły nie tylko wykorzystuje się swój urlop, ale także pieniądze. Niektórzy jeszcze we wrześniu wypoczywają i mogą nie chcieć rezygnować z wcześniej zaplanowanych wojaży. Z kolei dla tych, którzy mają dzieci w wieku szkolnym, wrzesień oznacza związane z tym wydatki. Planując wesele we wrześniu (czy generalnie wesele jesienią) należy więc się spodziewać, że goście mogą odmawiać przybycia lub nie być zbyt hojni.
 

ślub we wrześniu

Wesele we wrześniu – zaanonsujcie je odpowiednio wcześniej

Ze względu na to, że goście mogą ponieść wakacyjne wydatki, postarajcie się wręczyć większość zaproszeń odpowiednio wcześnie. Obecnie robi się to nawet 4-5 miesięcy wcześniej, aby w dzisiejszym trudnym świecie każdy miał możliwość zmiany lub przesunięcia swoich planów oraz przysłowiowego „nazbierania”. Ponadto wiedząc o Waszym weselu, tym bardziej jeśli będzie ono wyjazdowe, część gości, którym zależy na przybyciu, zrezygnuje z tegorocznych wakacji na rzecz Waszego wyjątkowego dnia. Wiedza o tym wydarzeniu pozwoli także większości gości zorganizować opiekę dla dzieci, stroje, prezenty i wszelkie inne sprawy, związane z przybyciem na Wasz ślub.
 
Tak więc robić wesele we wrześniu czy nie robić? Generalnie praktycznie wszystko, czego byśmy nie chcieli, może się zdarzyć, bez względu na porę roku. Jest jednak taka sama szansa, że będzie idealnie. Bo owszem, może pogoda we wrześniu nie dopisze, ale to równie dobrze może się przytrafić w maju czy czerwcu. Ostatecznie jednak w nazwie miesiąca jest tak bardzo pożądana litera "r". Także wesele we wrześniu musi się udać.
Slow Food to organizacja wspierająca i promująca lokalną kulturę, rękodzieło i producentów z danego regionu
Copyright © Dwór Korona Karkonoszy
Projekt i realizacja: www.web-director.pl