Szybki kontakt - wesela email email
* Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnówce w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych/danych instytucji jest Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o, z siedzibą przy ul. Liczyrzepy 20, 58-564 Sosnówka k. Karpacza. Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Szczegóły znajdują się w naszej Polityce prywatności
Oferta specjalna email email
Catering na wszystkie okazje - wyśmienite potrawy z naszej kuchni prosto na Twój stół!

KLIKNIJ I ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ CATERINGOWĄ
 
- Preferowany odbiór własny
- Dowóz gratis w promieniu 15 km od Sosnówki przy zamówieniu od 150 zł
- Powyżej 15 km doliczamy koszty transportu 2,5 zł/1 km
- Zamówienia realizowane są po przedpłacie w wysokości 30% wartości zamówienia na nr konta: 90 1020 1068 0000 1502 0083 3863
- Preferowana płatność kartą
- Opakowania płatne dodatkowo lub we własnym zakresie

Zamówienia można składać mailowo lub telefonicznie w godzinach 9:00 – 17:00:

email email: a.luczywo@dwor-korona.pl
telefon +48 607 144 480

Wesele w marcu - dlaczego warto?

Porady | Stylizacje | Trendy ślubne
Czy marzec może być atrakcyjnym miesiącem na wesele? Jeśli przyjrzymy się sprawie bliżej okazuje się, że jak najbardziej, jednak nie jest to rozwiązanie dla każdego. Wszystko zależy od oczekiwań Młodej Pary oraz tego, jak do przyjęcia weselnego się przygotujemy. Kto powinien więc rozważyć wesele w marcu, oraz o czym pamiętać, aby ten wielki dzień przebiegł bezproblemowo?
 

Wesele w marcu - zalety

Według przesądu aby małżeństwo okazało się długie i szczęśliwe, miesiąc w którym odbywa się ślub powinien mieć w nazwie literę „r”. Mimo tego marzec nie jest często wybierany przez Młode Pary. Przyczyną tego stanu rzeczy jest przede wszystkim kapryśna pogoda przełomu zimy i wiosny. Jeśli jednak narzeczonym nie przeszkadza możliwość pojawienia się deszczu (gwałtowne burze mogą wystąpić równie dobrze w środku lata), warto rozważyć ten miesiąc w swoich planach na wesele.
 
wesele marzec
Marzec przypadnie do gustu przede wszystkim pragmatykom i tym, którzy nie chcą długo czekać na salę weselną. Ponieważ jest to mniej popularna data, nie ma większego problemu z zarezerwowaniem sali weselnej z niewielkim wyprzedzeniem. W przypadku terminów letnich, a zwłaszcza weekendów, czas oczekiwania na wymarzoną salę wynosi czasem kilka lat! To samo tyczy się wszelkich usług weselnych – z łatwością wynajmiemy upatrzonego fotografa, stylistkę czy zespół muzyczny. Pozytywnym zaskoczeniem okażą się też ceny – wesele poza tradycyjnym sezonem jest dużo mniejszym wydatkiem. Oszczędności z pewnością przydadzą się na wymarzoną podróż poślubną czy urządzenie mieszkania.

Jak podpowiada Joanna Hoc-Kopiej, ekspertka weselna w Dworze Korona Karkonoszy, warto aby miejsce wesela znajdowało się w otoczeniu przyrody. Jak mówi ekspertka: „Wiosną wszyscy goście, a szczególnie zakochane pary, chętnie przechadzają się po naszych ogrodach, obserwując budzącą się do życia przyrodę. Relaksujące chwile na świeżym powietrzu pozwalają wyciszyć się i zregenerować siły do dalszej zabawy”.
 
wesele w marcu

Ślub w marcu - o czym pamiętać?

Jak mówi stare przysłowie, „w marcu jak w garncu”. Pogoda wczesną wiosną może nas uraczyć ciepłem i pięknym słońcem, ale także deszczem i niskimi temperaturami. Choć ze względu na zmiany klimatu pierwsza opcja zdarza się coraz częściej, należy przygotować się na każdą ewentualność.

Dlatego na ślub w marcu, aby nie zmarznąć w drodze do sali weselnej, przydadzą się wierzchnie okrycia. Sprawdzą się tu przede wszystkim lekkie płaszcze, ale także eleganckie kurteczki, żakiety czy bolerka. W przypadku pochmurnej pogody warto mieć w zanadrzu parasole – możemy zdecydować się na te bardziej wyszukane i ozdobne, które będą stylowym dopełnieniem naszego stroju.

Ponieważ w tym miesiącu wieczory i noce są często chłodne, warto specjalnie zadbać o menu na wesele - zwiększyć ilość ciepłych napoi serwowanych gościom. Może być to aromatyczna herbata, kawa czy gorąca czekolada, ale także grzane wino czy piwo, jako alternatywa dla tradycyjnej wódki. Jeśli planujemy również poprawiny, w skład posiłku powinniśmy włączyć przynajmniej jedno ciepłe danie.

Marzec to okres, w którym zaczyna kwitnąć wiele drzew, krzewów i kwiatów. Dekoracje i bukiety z roślin sezonowych (np. pierwiosnek, przebiśnieg, śnieżnik, ciemiernik, magnolia gwiaździsta czy kalina wonna) będą pięknym, radosnym nawiązaniem do wiosny.
 
marcowe wesele
Slow Food to organizacja wspierająca i promująca lokalną kulturę, rękodzieło i producentów z danego regionu
Copyright © Dwór Korona Karkonoszy
Projekt i realizacja: www.web-director.pl