Szybki kontakt - wesela email email
* Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnówce w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych/danych instytucji jest Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o, z siedzibą przy ul. Liczyrzepy 20, 58-564 Sosnówka k. Karpacza. Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Szczegóły znajdują się w naszej Polityce prywatności
Oferta specjalna email email
Catering na wszystkie okazje - wyśmienite potrawy z naszej kuchni prosto na Twój stół!

KLIKNIJ I ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ CATERINGOWĄ
 
- Preferowany odbiór własny
- Dowóz gratis w promieniu 15 km od Sosnówki przy zamówieniu od 150 zł
- Powyżej 15 km doliczamy koszty transportu 2,5 zł/1 km
- Zamówienia realizowane są po przedpłacie w wysokości 30% wartości zamówienia na nr konta: 90 1020 1068 0000 1502 0083 3863
- Preferowana płatność kartą
- Opakowania płatne dodatkowo lub we własnym zakresie

Zamówienia można składać mailowo lub telefonicznie w godzinach 9:00 – 17:00:

email email: a.luczywo@dwor-korona.pl
telefon +48 607 144 480

Wesele w listopadzie - czy warto?

Porady | Stylizacje | Trendy ślubne
Listopad jest jednym z mniej popularnych miesięcy wśród osób planujących ślub. Młode Pary często nie biorą go w ogóle pod uwagę. Czy słusznie? Aby odpowiedzieć na to pytanie, przyjrzyjmy się zaletom i wadom wesela w listopadzie.
 

Wesela w listopadzie - na łasce pogody

Listopad kojarzy nam się często ze złą pogodą, ponurym niebem i deszczem. Jest to niewątpliwie jeden z głównych czynników, które odstraszają przyszłych małżonków od ślubu w tym miesiącu. W rzeczywistości jednak aura końca jesieni przypomina bardziej wiosnę, z pięknym słońcem i temperaturą sięgającą kilkunastu stopni.
Warto też pamiętać, że listopad wcale nie jest najbardziej deszczowym miesiącem w ciągu roku. Jak na ironię największe opady zdarzają się w Polsce w… lipcu! To właśnie wtedy istnieje największa szansa, że dzień ślubu popsuje nam nagła, gwałtowna burza. Decydując się na wesele w listopadzie możemy natomiast spodziewać się raczej mżawki niż ulewy.
 

Ślub w listopadzie to dyspozycyjność gości

Powiedzmy sobie szczerze – na ślub w listopadzie przybyć może o wiele więcej gości niż we wrześniu. Od września wiele osób prowadza swoje dzieci do szkoły, chodzi z nimi na dodatkowe zajęcia, a studenci rozjeżdżają się po kraju. Wiele osób odmawia przybycia na wesele, ponieważ natłok obowiązków oraz wydatki związane z nowym rokiem szkolnym i akademickim, nie pozwalają im odłożyć odpowiedniej kwoty. Co wówczas zrobić?
 
wesele listopad

Wesele w listopadzie

Pamiętajcie, że jeżeli chcecie zorganizować wesele w listopadzie, lepiej zrobić to po 1 listopada, czyli po Wszystkich Świętych. Kiedy już atmosfera po wizytach na cmentarzu się rozproszy, przyjdzie czas na ostatnią w roku zabawę.
Wiele par łączy wesele z Andrzejkami, czyli ostatkami, które przypadają na ostatni dzień listopada. W zależności od układu kalendarza, można to potraktować na dwa sposoby.
 

Ślub w listopadzie w jesiennych klimatach

Jesień ma wiele do zaoferowania Młodym Parom – nie bez powodu jest to ulubiona pora roku wielu z nas. Wspaniałe barwy jesiennych drzew, zapach ogniska i poranne mgły tworzą sentymentalny i romantyczny nastrój. Zwykle jednak kojarzymy go z wrześniem i październikiem, jednak dzięki cieplejszej pogodzie granica ta przesuwa się coraz dalej. Coraz częściej także w listopadzie możemy cieszyć się jesiennym słońcem, purpurowym bluszczem i złotymi liśćmi na drzewach.

Jak podpowiada Joanna Hoc-Kopiej, ekspertka weselna w Dworze Korona Karkonoszy, krótsze dni także możemy wykorzystać na swoją korzyść: „W przypadku przyjęć weselnych późną jesienią i zimą warto pokusić się o dodatkowe dekoracje w postaci lampionów i pochodni. Po zapadnięciu zmroku tworzą one wyjątkowy klimat, dodając całej uroczystości podniosłego charakteru. Popularną dodatkową atrakcją o tej porze roku jest także ognisko z kiełbaskami i grzanym winem” – dodaje ekspertka.
 

wesele w listopadzie

Wesele w listopadzie – wystrój sali

Jeśli chodzi o listopad, możecie również sporo zaoszczędzić na kwiatach. W dalszym ciągu królują wrzosy, jednak bukiety z żywych kwiatów opatrzonych delikatnymi i kolorowymi liśćmi, zrobią na gościach oszałamiające wrażenie! Cóż piękniejszego może być na weselu niż barwy jesieni na ozdobionych stołach! Do tego mnogość świec, lampionów, witraży i genialna atmosfera przeniesie gości do zaczarowanego, wieczornego ogrodu! Poza tym oszczędności z kwiatów możesz przeznaczyć na inną wspaniałą atrakcję lub podziękowania dla gości.
 

Wesele w listopadzie pod znakiem jesiennego menu

Nie jest też zaskoczeniem, że pod jesienną aurę na weselu, można dopasować odpowiednie menu. Potrawy wówczas są rozgrzewające, skupiają się na jesiennych warzywach, takich jak dynia czy cukinia. Dodatkowo gościom zaserwować można jesienne desery stworzone właśnie na bazie dyni, marchewki oraz imbiru.
 
Świetnym jesiennym pomysłem będzie także zaserwowanie płonących lodów – będzie to nie tylko doskonała forma deseru, ale także wspaniała i zaskakująca atrakcja. Ciepły klimat będzie czuć zewsząd – to z pewnością przypadnie do gustu wszystkim gościom.
 

ślub w listopadzie

Wesele w listopadzie - praktyka i przesądy

Nie tylko romantyczna otoczka jesieni kusi Młode Pary. Wynajmując salę weselną, fotografa czy zespół muzyczny na ślub w listopadzie przekonamy się, że ceny za te usługi są dużo niższe niż w innych miesiącach. Jeśli więc dysponujemy ograniczonym budżetem, jest to bardzo atrakcyjna propozycja. Nie ma też w tym okresie większych problemów z rezerwacją terminu w kościele, nie musimy się więc obawiać czy wymarzona sala weselna jest dostępna z wyprzedzeniem o rok czy dwa w przód. Ślub w listopadzie może nie przypaść do gustu osobom wierzącym w przesądy - nie posiada przynoszącej podobno szczęście litery „r” w nazwie - ale może nie warto skreślać go od razu ze swoich ślubnych planów?
 
Jeśli rok nie był dla Was łaskawy, a natłok obowiązków wynikających z organizacji wesela był męczący, koniec roku będzie idealnym jego zakończeniem! W takim przypadku dosłownie odczarujecie ten rok. Pamiętajcie również, że w listopadzie z pewnością znajdzie się więcej wolnych terminów zarówno w sali weselnej, jak i u podwykonawców – na tym zależy wielu Parom Młodym!
Slow Food to organizacja wspierająca i promująca lokalną kulturę, rękodzieło i producentów z danego regionu
Copyright © Dwór Korona Karkonoszy
Projekt i realizacja: www.web-director.pl