Szybki kontakt - wesela email email
Reload the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 
* Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnówce w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych/danych instytucji jest Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o, z siedzibą przy ul. Liczyrzepy 20, 58-564 Sosnówka k. Karpacza. Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Szczegóły znajdują się w naszej Polityce prywatności
Oferta specjalna email email
Catering imprezowy i na inne okazje - wyśmienite potrawy z naszej kuchni prosto na Twój stół!

KLIKNIJ I ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ CATERINGOWĄ
 
- Preferowany odbiór własny
- Dowóz gratis w promieniu 15 km od Sosnówki przy zamówieniu od 150 zł
- Powyżej 15 km doliczamy koszty transportu 1,8 zł/1 km
- Zamówienia realizowane są po przedpłacie w wysokości 30% wartości zamówienia na nr konta: 90 1020 1068 0000 1502 0083 3863
- Preferowana płatność kartą
- Opakowania płatne dodatkowo lub we własnym zakresie
 
Zamówienia można składać mailowo lub telefonicznie w godzinach 9:00 – 17:00:
 
email  email: a.luczywo@dwor-korona.pl
telefon tel. +48 607 144 480
 

Dlaczego numeracja stołów weselnych jest tak ważna?

Porady | Stylizacje | Trendy ślubne
Dowolność podczas zajmowania miejsc przy stole weselnym kojarzy się z czymś pozytywnym,  ale w rzeczywistości sprzyja zamieszaniu. Numeracja stołów weselnych ułatwia ten proces. Dekoracyjne numery mogą też stanowić niebanalną dekorację pomieszczenia.

Numeracja stołów weselnych to jeden z tych zwyczajów, które zostały zaczerpnięte z kultury anglosaskiej. Poprzez relacje z gal i magazyny wnętrzarskie dowiedzieliśmy się, jak jest ważna i jak można do niej kreatywnie podejść.


Numeracja stołów weselnych - kiedy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?


Oczywiście jeśli stolików jest zaledwie kilka, to nie ma sensu ich numerować. Jednak gdy jest ich już kilkanaście lub kilkadziesiąt, to goście na pewno ucieszą się z dodatkowej podpowiedzi, jaką stanowić będzie dla nich numeracja stołów weselnych. Nie da się ukryć, że wśród wielu identycznych stołów, szczególnie po kilku drinkach, znalezienie swojego miejsca jest bardzo trudne.

Sprytny organizator wesel wie, że numeracja stołów weselnych może być częścią integracji czy dekoracji sali. Każdy stół może mieć swoje dowcipne hasło czy symbol. Później mogą one przydać się podczas gier towarzyskich. Ale numeracja stołów weselnych to ułatwienie nie tylko dla gości.
 
numeracja stołów weselnych

Numeracja stołów weselnych - ułatwienie nie tylko dla gości

Numeracja stołów weselnych jest istotna również z prozaicznego powodu. Po pierwsze, obsługa lokalu z łatwością dostarcza potrawy w odpowiednie miejsce. Po drugie, ułatwia to także planowanie całego przyjęcia. Dużo łatwiej zwizualizować sobie konkrety dotyczące poszczególnych stolików, jeśli przed oczami jest odpowiednia numeracja. Później w dniu przyjęcia Panna Młoda może spokojnie skierować dziadka czy znajomego do odpowiedniego stolika, bo zdąży już zapamiętać jego numer. Wśród ponumerowanych stolików dzieci łatwiej znajdą rodziców, a znajomi-znajomych.


Ciekawe pomysły na numerację stołów weselnych

Jeszcze niedawno numeracja stołów weselnych to przyklejanie kartki z numerem na obrusie lub oparciu krzesła. To mało atrakcyjna wizualnie, ale i niepraktyczna metoda. Kartki z czasem zostają zrywane, a na stole przygniatają je dzbanki i półmiski. Istnieje wiele lepszych pomysłów. To mit, że numery muszą zajmować cenne miejsce na stole. Można też umieścić nad stołem balon z helem lub inne dekoracje z wybranym numerem.

Numer stołu może być tez oznaczony jasno, ale dyskretnie w mniej rzucającym się w oczy miejscu, np. na podłodze obok stołu lub na ścianie nad stołem. W sklepach z dekoracjami można znaleźć wiele urodzinowych serpentyn, serwetek i kartek z numerami symbolizującymi wiek – da się je wykorzystać również jako numerację stołów weselnych.
 
numeracja stołów na wesele
Zupełnie nieprawdą jest to, że numeracja stołów weselnych to duży wydatek. Szczególnie w czasie trwającej właśnie mody na ekologię i naturalność. Do tworzenia numerów na stoły można wykorzystać:
  • drewno,
  • karton,
  • korę,
  • sznurek i inne podobne materiały.
Wokół wazonu można przewlec sznurek, a na nim zawiesić zawieszkę z kartonu z numerem. Do produkcji numerków na stoły warto zatrudnić znajomego o zacięciu artysty czy majsterkowicza. Wykonane na zamówienie numery będą unikalne.

Ciekawe pomysły na numerację na bazie układanek, przesypującego się piasku czy przelewającego się płynu będą intrygować przez całą noc. Jeśli na stole są świece, to na nich może być umieszczony numer stołu. W miarę upływającego wieczoru będą się wypalały, ale ważne, by numer dało się dostrzec niemal do samego końca.
Prostym rozwiązaniem są numery na różnych elementach nakrycia, jak np. na serwetkach. Muszą one jednak być identyczne jeśli chodzi o wzór i kolor, jak te przy wszystkich innych stolikach.
 
numeracja stołów na weselu

Numeracja stołów weselnych dla dzieci

Numeracja stołów weselnych może być szczególnie kreatywnym zajęciem w przypadku stolików dla dzieci. Numer na balonikach lub tabliczkach łatwo będzie zapamiętać. Może być też elementem zabawy takiego rodzaju, jak:
  • znajdź 7... - znajdź x przedmiotów danego rodzaju, dolicz się x kwiatów, balonów, drzew itp.
  • policz, zaśpiewaj piosenkę o numerze 7
  • zjedz 7 łyżek zupy itp.
Numer może wyznaczać przynależność do drużyny, a ta może się manifestować też maskami czy strojami superbohatera – możliwości zajęcia dzieci w takim scenariuszu są właściwie nieograniczone. Nasza sala balowa pomieści zarówno dorosłych, jak i dzieci w różnych konfiguracjach stolików.
 
numeracja stołów wesele
Slow Food to organizacja wspierająca i promująca lokalną kulturę, rękodzieło i producentów z danego regionu

Polityka prywatności

Copyright © Dwór Korona Karkonoszy
Projekt i realizacja: www.web-director.pl