Szybki kontakt - wesela email email
Reload the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 
* Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnówce w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych/danych instytucji jest Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o, z siedzibą przy ul. Liczyrzepy 20, 58-564 Sosnówka k. Karpacza. Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Szczegóły znajdują się w naszej Polityce prywatności
Oferta specjalna email email
Catering imprezowy i na inne okazje - wyśmienite potrawy z naszej kuchni prosto na Twój stół!

KLIKNIJ I ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ CATERINGOWĄ
 
- Preferowany odbiór własny
- Dowóz gratis w promieniu 10 km od Sosnówki przy zamówieniu od 200 zł
- Powyżej 10 km doliczamy koszty transportu 2,9 zł/1 km
- Zamówienia realizowane są po przedpłacie w wysokości 30% wartości zamówienia na nr konta: 90 1020 1068 0000 1502 0083 3863
- Preferowana płatność kartą
- Opakowania płatne dodatkowo lub we własnym zakresie
 
Zamówienia można składać mailowo lub telefonicznie w godzinach 9:00 – 17:00:
 
email  email: a.luczywo@dwor-korona.pl
telefon tel. +48 607 144 480
 

Co musisz wiedzieć o zaproszeniach ślubnych?

Porady | Stylizacje | Trendy ślubne
Przygotowanie i wysyłanie zaproszeń ślubnych to kamień milowy w przygotowaniach do tego wyjątkowego dnia. Wbrew pozorom, nie jest to zadanie tak proste, jakby się z pozoru wydawało. Przyjrzyjmy się więc różnym dostępnym rozwiązaniom, by móc wybrać to najbardziej nam odpowiadające i uniknąć po drodze niemiłych niespodzianek. Bowiem zamówienie zaproszeń to nie taka prosta sprawa – zazwyczaj kosztują niemało, a jeśli będzie jakiś błąd, całe zamówienie będzie nadawało się jedynie do kosza. Jak więc wybrać zaproszenia ślubne, które sprostają Waszym oczekiwaniom? Czy warto zdecydować się na zaproszenia kupione w profesjonalnym sklepie z papeterią, czy jednak pokusić się o niepowtarzalne rozwiązanie – zaproszenia handmade? 


Zaproszenia ślubne handmade czy kupne

Najpopularniejszą wciąż opcją są gotowe schematy zaproszeń ślubnych, oferowane przez rozmaite firmy w branży. Na wybór nie można narzekać - tym bardziej nie powinniśmy decydować się na pierwszy lepszy projekt, który zdaje się spełniać nasze oczekiwania. Sprawdźmy najpierw, co może zaoferować nam konkurencja i porównajmy jakość gotowych zaproszeń oraz ich koszt, bowiem rozpiętość cen potrafi być zaskakująco duża. Jeśli jednak uda nam się już znaleźć odpowiednią ofertę, to jest to zdecydowanie najbardziej korzystne rozwiązanie zarówno pod względem finansowym, jak i poświęconego czasu.

Niemniej jednak, mimo wielości wzorów, często zaproszenia się powtarzają. Wiele par jest już znudzonych tymi popularnymi szablonami i wybiera zupełnie inny rodzaj produktów – stworzone specjalnie na tę jedyną okazję. 
 
zaproszenia na ślub

Coraz bardziej popularne staje się własnoręczne wykonywanie zaproszeń. Zanim jednak rzucimy się w wir pracy, pamiętajmy o kilku rzeczach. Po pierwsze, potrzebne nam będą przynajmniej minimalne zdolności manualne oraz oryginalny, ale w miarę prosty projekt. Następnie przemyślmy kwestię potrzebnych materiałów i obliczmy ich koszt, uwzględniając ewentualne poprawki i potknięcia.

Jak radzi nasza ekspertka weselna, Joanna Hoc-Kopiej: "Dobrze jest przed zakupem wykonać kilka próbnych zaproszeń, co pozwoli nam sprawdzić siły w praktyce, a także oszacować czas potrzebny na ukończenie całego projektu. Właśnie czas jest być może naszym najbardziej cennym zasobem, a będziemy go potrzebować sporo. Przygotowywanie zaproszeń warto zacząć dużo wcześniej przed planowaną datą ich wysłania, aby uniknąć dodatkowego stresu". Jeśli jednak zdecydujemy się na to rozwiązanie, goście otrzymają niepowtarzalną, osobistą pamiątkę z naszego ślubu. Zaproszenia ślubne handmade mogą być wykonane nie tylko przez nas samych, ale także przez osoby zajmujące się tematami DIY. 


Zaproszenia ślubne personalizowane

Istnieje jeszcze trzecie rozwiązanie – zaproszenia spersonalizowane. Polega ono albo na modyfikacji gotowego schematu, albo na przygotowaniu od podstaw nowego projektu, zgodnie z życzeniami Młodej Pary (nie wszystkie firmy oferują taką usługę). Nie da się ukryć, że jest to opcja najbardziej kosztowna. Jeśli jednak zależy nam na niepowtarzalności, osobistym charakterze, lub też planujemy wesele tematyczne, to spersonalizowane zaproszenia pozwolą nam osiągnąć pożądany efekt. Ciekawą opcją, która może pomóc nam nieco zaoszczędzić, jest zlecenie przygotowania takiego projektu zaproszenia na ślub znajomemu grafikowi. Z pewnością będzie to dla każdego niezwykła pamiątka ze ślubu.
 

zaproszenia ślubne handmade

Zaproszenia ślubne – rebusy i rymowanki

Firmy oferujące zaproszenia ślubne, zarówno z gotowych szablonach, ale także personalizowane, oferują także ciekawe rozwiązania, jeśli chodzi o wyszczególnienie kwestii prezentów czy kwiatów. Niejednokrotnie możemy spotkać się z sytuacją, że na zaproszeniu widzimy rebusy czy rymowanki mówiące o tym, że zamiast prezentów Para Młoda woli np. dostać kopertę z pieniędzmi. Temat kwiatów także może być rozwiązany za pomocą krótkiego wierszyka, który powie gościom, co Para Młoda wolałaby zamiast nich, mogą to być m.in. alkohole, kupony na loterię czy słodycze. 

Wiele współczesnych par prosi gości o nieco inne podarunki zamiast kwiatów, m.in. przybory szkolne, zabawki, pluszaki czy akcesoria i karmy dla psów. Wówczas Para Młoda chce wesprzeć jakiś szczególny dla niej cel charytatywny, a z okazji ślubu taka zbiórka jest szczególnie ważna. To piękny gest, który z pewnością spodoba się wielu gościom, zaproszonym na wesele. 

Czy umieszczanie takich rebusów i rymowanek w zaproszeniach ślubnych jest zgodne z savoir vivre’m? Zdania ekspertów są podzielone w tym aspekcie. Bowiem z jednej strony, umieszczając taki wpis w zaproszeniu Para Młoda otwarcie mówi, że oczekuje określonego zachowania ze strony gości oraz jakiegoś prezentu, a zapraszając na wesele, jedyne czego powinniśmy oczekiwać od gości, to ich obecność. Z drugiej zaś strony pojawiają się względy obyczajowe. Tradycja w Polsce jest dla nas oczywista – goście ofiarują prezenty na ślub i zazwyczaj podczas składania życzeń wręczają kwiaty lub inne drobne podarunki. Takie poinformowanie gości jest więc rzeczą absolutnie praktyczną i normalną. Goście nie spożytkują pieniędzy na coś, co za chwilę zwiędnie. Z pewnością wielu z nich będzie zadowolonych z takiego obrotu sprawy. 
 

zaproszenia ślubne

Jakie powinny być zaproszenia ślubne? 

Ważną kwestią jest to, jakie właściwie powinny być zaproszenia ślubne i czy są jakieś ramy, w których powinny się one zmieścić. Otóż jest kilka aspektów, kluczowych dla tego tematu. Przede wszystkim zaproszenia ślubne powinny być czytelne i przejrzyste. Nie może więc być w nich zbyt dużo tekstu, szczególnie niepotrzebnych treści, które zaburzają to, co jest najważniejsze w zaproszeniu. Ponadto Czcionka w zaproszeniach nie powinna być zbyt „powywijana”. Oczywiście może być to elegancka i piękna czcionka, ale musi być czytelna. Oprócz tego należy pamiętać, żeby zaproszenia ślubne tworzyły spójną całość z innymi elementami papeterii – zarówno one, jak i winietki, menu oraz wszelkie papierowe elementy wesela, powinny ze sobą współgrać i tworzyć jeden wybrany motyw. Doskonały wybór zapewni Wam nie tylko zaskoczenie gości, ale również poczucie, że wstęp do Waszego najważniejszego dnia w życiu jest absolutnie dopracowany! 
Slow Food to organizacja wspierająca i promująca lokalną kulturę, rękodzieło i producentów z danego regionu

Polityka prywatności

Copyright © Dwór Korona Karkonoszy
Projekt i realizacja: www.web-director.pl