Szybki kontakt - wesela email email
Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnówce w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych/danych instytucji jest Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o, z siedzibą przy ul. Liczyrzepy 20, 58-564 Sosnówka k. Karpacza. Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Szczegóły znajdują się w naszej Polityce prywatności
Oferta specjalna email email
Catering świąteczny i na inne okazje - wyśmienite potrawy z naszej kuchni prosto na Twój stół!
Poznaj nasze propozycje na catering świąteczny, prezenty na święta z regionalnych i ekologicznych produktów.

KLIKNIJ I ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ CATERINGOWĄ
 
- Preferowany odbiór własny
- Dowóz gratis w promieniu 20 km od Sosnówki przy zamówieniu od 150 zł
- Powyżej 20 km doliczamy koszty transportu 1,8 zł/1 km
- Zamówienia realizowane są po przedpłacie w wysokości 30% wartości zamówienia na nr konta: 90 1020 1068 0000 1502 0083 3863
- Odbiór 23.12 w godzinach 10:00 – 20:00 oraz 24.12. w godzinach 8:00 – 12:00
- Preferowana płatność kartą
- Opakowania płatne dodatkowo lub we własnym zakresie

Zamówienia można składać mailowo lub telefonicznie w godzinach 9:00 – 17:00 do 22.12.2020:

email email: a.luczywo@dwor-korona.pl
telefon +48 607 144 480

Blog weselny

Porady | Stylizacje | Trendy ślubne
2019-09-24

Zalety i wady wesela we wrześniu

Kiedy ślub? Oto jedno z pierwszych pytań, które pada tuż po zaręczynach. Zadają je sobie nie tylko sami narzeczeni, ale także rodzina. Na wybór daty uroczystości wpływa wiele czynników. Niektórzy marzą o weselu w określonej porze roku. Inni mają upatrzone miejsce na wesele i konkretna data jest dla nich kwestią wtórną. Każda jednak wiąże się z określonymi zaletami i wadami. Jak wygląda to zestawienie dla września? Zobaczmy.

Wesele we wrześniu - zalety

Choć liście i temperatura zaczynają powoli spadać, jeśli planujesz wesele na koniec września, to możliwości są nadal nieograniczone. Wciąż możesz bowiem urzeczywistnić marzenie o uroczystości w plenerze, a piękno jesiennej aury doda jej niesamowitego uroku. Zwłaszcza, jeśli wesele odbywa się w górach! Jedyne co należy wziąć pod uwagę to plan B w razie niepogody. Ten aspekt wesela warto mieć na względzie już na etapie wyboru miejsca, w którym odbędzie się impreza. „Bierzemy pod uwagę różne opcje pogodowe już na etapie planowania wesela”. – uspokaja Joanna Hoc-Kopiej, ekspert weselny Dworu Korona Karkonoszy. „Młode Pary mogą nam całkowicie zaufać, ponieważ nasze działania są efektem naszych doświadczeń, a zorganizowaliśmy dotychczas kilkaset wesel” - dodaje.
 
wesele we wrześniu

Ślub we wrześniu - inspiracje

Wrzesień to wymarzony miesiąc na wesele dla tych, którzy kochają głębsze i mocniejsze kolory – brąz, pomarańcz, mocny fiolet, czerwień i zieleń to idealne barwy, które pasują do naturalnego wystroju otaczającego miejsce wydarzenia. Jeśli chodzi o inspiracje, natura i kolory motywu przewodniego wesela cudownie się uzupełnią. Sesja zdjęciowa z górskimi szczytami w tle musi się udać! Atutem może być także wcześniej zapadający zmrok. Migocące świece i nastrojowe lampiony szybciej wprowadzą gości w zmysłowy nastrój i otulą ich swym ciepłym blaskiem.
Z pragmatycznego punktu widzenia, wesele we wrześniu po prostu jest tańsze. Warto przyjrzeć się cenom usług – fotografów, salonów fryzjerskich i kosmetycznych. To także miesiąc, który niesie ze sobą feerię smaków. Obfituje w różnorakie warzywa i owoce. Dzięki temu we wrześniowym menu na wesele nie zabraknie jesiennych specjałów.
 
wesele jesienią

Jesienne wesele - trochę dziegciu w beczce miodu

Tym, co spędza sen z powiek każdej parze młodej, bez względu na porę planowanego wesela, jest frekwencja wśród gości. Ta, we wrześniu, może się okazać faktycznie trudna do oszacowania. Zasadniczo z dwóch powodów – to miesiąc przypadający bezpośrednio po wakacjach, na których z reguły nie tylko wykorzystuje się swój urlop, ale także pieniądze. Niektórzy jeszcze we wrześniu wypoczywają i mogą nie chcieć rezygnować z wcześniej zaplanowanych wojaży. Z kolei dla tych, którzy mają dzieci w wieku szkolnym, wrzesień oznacza związane z tym wydatki. Planując wesele we wrześniu (czy generalnie weseke jesienią) należy więc się spodziewać, że goście mogą odmawiać przybycia lub nie być zbyt hojni. Tak więc robić wesele we wrześniu czy nie robić? Generalnie praktycznie wszystko, czego byśmy nie chcieli, może się zdarzyć, bez względu na porę roku. Jest jednak taka sama szansa, że będzie idealnie. Bo owszem, może pogoda we wrześniu nie dopisze, ale to równie dobrze może się przytrafić w maju czy czerwcu. Ostatecznie jednak w nazwie miesiąca jest tak bardzo pożądana litera "r". Także wesele we wrześniu musi się udać.
 
ślub we wrześniu
Nasz ekspert weselny
Joanna Hoc-Kopiej
Joanna Hoc-Kopiej
Ponad 750 zrealizowanych wesel, rocznie zarządza realizacją ponad 80 wesel (w tym w samym 2018 r. 100 wesel).
 
Poprzednie wpisy
Slow Food to organizacja wspierająca i promująca lokalną kulturę, rękodzieło i producentów z danego regionu
Copyright © Dwór Korona Karkonoszy
Projekt i realizacja: www.web-director.pl