Szybki kontakt - wesela email email
Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnówce w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych/danych instytucji jest Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o, z siedzibą przy ul. Liczyrzepy 20, 58-564 Sosnówka k. Karpacza. Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Szczegóły znajdują się w naszej Polityce prywatności
Oferta specjalna email email

PROMOCJA na wesela w sezonie 2020/2021 !!!

Pomagamy zorganizować wesele nawet w 1 miesiąc
Czwartek 19.11., 26.11. i 03.12.2020 od 147 zł
Święto 06.01.2021 od 179 zł
Długi weekend 07/08.01. od 167 zł
Czwartek 21.01. i 04.02. od 149 zł
Sobota 30.01. od 188 zł
Sobota 20.02., 27.02. i 06.03. od 176 zł
Czwartek 25.02., 11.03., 18.03. i 25.03. od 145 zł
Czwartek 08.04. i 15.04. od 155 zł
Czwartek 22.04. i 13.05. od 159 zł

Komunie - od 60 zł/1 os.
Imprezy urodzinowe – od 86 zł/1 os.
Chrzciny – od 53 zł/1 os.

email email: biuro@dwor-korona.pl
telefon tel.: 605 144 021
(kontakt w godz. 10-18)

Blog weselny

Porady | Stylizacje | Trendy ślubne
2019-10-18

Wino na wesele - jakie wybrać?

Jeszcze stosunkowo do niedawna wesela kojarzyły się z wysokoprocentowymi alkoholami, a na stołach niepodzielnie królowała wódka. Gusta i obyczaje się zmieniają, a tradycyjna „czysta” coraz częściej ustępuje miejsca na rzecz szlachetniejszych trunków, wśród których prym bez wątpienia wiedzie wino. Starannie dobrane uświetni uroczystość i zaspokoi podniebienie każdego smakosza. I choć o zawrót głowy może przyprawić sama mnogość opcji do wyboru, poniższe informacje mogą być pomocne w podjęciu decyzji, jakie wino serwować podczas wesela.
 

Wino na wesele - jakie wybrać

Zwykło się uważać, że jesienią i zimą pijemy chętniej czerwone, cięższe wina, a wiosna i lato są zarezerwowane dla lżejszego, orzeźwiającego wina białego. Tymczasem wcale nie musimy się ograniczać sezonowością – na weselnym stole mogą się pojawić przeróżne wina, bez względu na porę roku. Ważne, by zadbać o ich odpowiednią jakość. Nie musi to być od razu alkohol z najwyższej półki cenowej, unikajmy jednak wszelkich winopochodnych produktów, których jedyną zaletą jest niska cena. „Najlepiej zdecydować się na wina znane i lubiane” - radzi Joanna Hoc-Kopiej, ekspert weselny Dworu Korona Karkonoszy, lidera w organizacji wesel na Dolnym Śląsku. „Pozwoli to uniknąć ewentualnych rozczarowań w dniu, który ma zostać zapamiętany jako idealny nie tylko przez Parę Młodą, ale także przez gości” tłumaczy ekspertka. Warto też pamiętać, że coraz częściej wino na weselu pojawia się też jako prezent, zwykle zamiast kwiatów. Tu kierujemy się podobną zasadą - postawmy na jakość.
 
jakie wino na weselu

Zdrowie Pary Młodej!

Bezpiecznym wyborem będzie rozwiązanie pośrednie, czyli wina półwytrawne i półsłodkie, oparte o popularne szczepy, jak Merlot, Cabernet Sauvignon, Chardonnay czy Sauvignon Blanc. Znakomicie smakuje, a do tego z pewnością orzeźwi gości, różowe lub białe wino musujące, niezbędny atrybut każdego udanego przyjęcia. Bez względu na to, czy jest to włoskie Prosecco czy hiszpańska Cava, musi być dobrze schłodzone. O tym, jak ważny jest sposób podania, wiadomo doskonale w Dworze Korna Karkonoszy, gdzie odbyły się dotąd setki przyjęć weselnych - „Serwowane podczas wesel wina otwieramy i nalewamy bezpośrednio przed spożyciem. To warunek konieczny do wydobycia pełni ich aromatu i smaku”  - podkreśla Joanna Hoc-Kopiej.
 
wino na wesele

Wino na weselu - oprawa

Oprócz serwowania wina bezpośrednio na weselnych stołach, ciekawym pomysłem może być także zaplanowanie „winnego baru” – osobnego miejsca, w którym wyeksponowane wino czeka na degustację. Planując menu na wesele dobrze jest rozważyć taką opcję podania wina. Warto pomyśleć wówczas o opisaniu poszczególnych butelek czy karafek z winem i za pomocą estetycznych karteczek czy „winnego menu” ułatwić gościom wybór. Z praktycznego punktu widzenia lepiej udekorować butelki zawieszkami niż naklejać swoje etykiety – jeśli ustalimy możliwość zwrotu zakupionego wina, butelki muszą pozostać w nienaruszonym stanie, chyba że lubimy pić to samo wino przez kolejny rok, aż do wyczerpania zapasów.
„W miesiącach chłodniejszych ciekawą i wartą rozważenia opcją jest grzaniec” – podpowiada Joanna Hoc-Kopiej. - „Ten serwowany podczas wesel w Dworze Korona Karkonoszy jest naprawdę pyszny, bo na winie własnej receptury” – dodaje z dumą.
Jeśli ktoś z rodziny Państwa Młodych zajmuje się wyrobem wina, podane podczas wesela, w eleganckim szkle, mogą stanowić prawdziwy rarytas. Wino to także doskonała forma podziękowania dla gości weselnych. Trunek przypomni im smak niezapomnianej zabawy nawet długo po tym, jak wybrzmią echa weselnych dzwonów.
 
wino na weselu
Nasz ekspert weselny
Joanna Hoc-Kopiej
Joanna Hoc-Kopiej
Ponad 750 zrealizowanych wesel, rocznie zarządza realizacją ponad 80 wesel (w tym w samym 2018 r. 100 wesel).
 
Poprzednie wpisy
Slow Food to organizacja wspierająca i promująca lokalną kulturę, rękodzieło i producentów z danego regionu
Copyright © Dwór Korona Karkonoszy
Projekt i realizacja: www.web-director.pl