Szybki kontakt - wesela email email
Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnówce w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych/danych instytucji jest Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o, z siedzibą przy ul. Liczyrzepy 20, 58-564 Sosnówka k. Karpacza. Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Szczegóły znajdują się w naszej Polityce prywatności
Oferta specjalna email email

KARNAWAŁOWA PROMOCJA na wesela w 2020 roku!!!

Pomagamy zorganizować wesele nawet w 1 miesiąc
Sobota 18.04. i 25.04. od 165 zł
Sobota 04.07. i 25.07. od 195 zł

Czwartki w sezonie letnim 23.04. i 14.05. od 139 zł
Czwartki w sezonie letnim 09.07. i 23.07. od 149 zł
Czwartki w sezonie zimowym od 133 zł

Komunie - od 60 zł/1 os.; wolne terminy: 09.05., 17.05., 24.05., 07.06., 14.06.
Imprezy urodzinowe – od 86 zł/1 os.
Chrzciny – od 53 zł/1 os.

email email: biuro@dwor-korona.pl
telefon tel.: 605 144 021
(kontakt w godz. 10-18)

Blog weselny

Porady | Stylizacje | Trendy ślubne
2019-05-24

Wesele w maju - wady i zalety

Maj jest właśnie tym miesiącem, który w branży weselnej wyznacza początek „gorącego” sezonu. Przyszłe Młode Pary bardzo chętnie wybierają ten miesiąc ze względu na pogodę i piękną wiosenną przyrodę. Wraz z początkiem maja zwiększa się także drastycznie liczba ślubów plenerowych. Wydaje się więc, że majowy ślub i wesele ma same zalety – sprawdźmy, czy tak jest w istocie.
 
Piękna, słoneczna aura jest tym, bez czego duża część przyszłych małżonków nie wyobraża sobie swojego wesela. Maj jest pierwszym miesiącem roku kalendarzowego, w którym pogoda zwykle w przeważającej części sprzyjająca tym wymogom. Oczywiście podobnie jak w marcu czy kwietniu zdarzają się dni z niską temperaturą, deszczem czy nawet śniegiem, jednak jak potwierdzają statystyki, jest to dużo rzadsze.
 
wesele w maju
Nie bez znaczenia jest także piękno, którym w maju obdarza nas natura. Właśnie wtedy następuje prawdziwy wysyp kwitnienia drzew, krzewów i wielu gatunków kwiatów, a w powietrzu unosi się słodki zapach bzu. Ma to znaczenie nie tylko dla romantyków, ale także dla wszystkich, którzy planują ślub w plenerze. Łąka, ogród czy las będą wspaniałym tłem dla majowej ceremonii zaślubin. Jak wskazuje Joanna Hoc-Kopiej, ekspert weselny Dworu Korona Karkonoszy: „Od początku maja ogromną popularnością w naszym obiekcie cieszą się śluby w ogrodzie, w specjalnej altanie na wzniesieniu z widokiem na góry. Takie ceremonie mają wyjątkowy charakter, a z opinii i komentarzy zachwyconych Par Młodych i gości wiemy, że wspomnienia tych chwil zostają z nimi na długie lata”.
Jeśli nie planujemy ślubu cywilnego w plenerze, warto pomyśleć o urządzeniu na zewnątrz poprawin. Na maj przypada bowiem także początek sezonu grillowego! Wspomniany Dwór Korona Karkonoszy dysponuje nawet specjalnie przygotowanym miejscem na ognisko i centrum grillowym, gdzie goście w trakcie poprawin mogą zrelaksować się na świeżym powietrzu, ciesząc się specjałami z rusztu.
 
wesele maj
Wydawać by się mogło, że wesele w maju nie ma praktycznie żadnych wad. Nie jest to do końca prawda, choć oczywiście wszystko zależy od naszych pragnień, wymagań i budżetu jakim dysponujemy. Niestety, początek sezonu ślubnego oznacza bowiem wyższe ceny za wynajem sali i usługi. Jeśli zależy nam na majowym ślubie i nie wydać zbyt wiele, warto poszukać ofert typu last minute lub zdecydować się na uroczystość z mniej popularnym dniu tygodnia, np. wtorek czy czwartek.
Kolejnym problemem może okazać się dostępność terminów (szczególnie w okresie majówki). Jeśli więc zależy nam na wymarzonej sali weselnej czy konkretnym zespole muzycznym, powinniśmy odpowiednio wcześniej je zarezerwować (z przynajmniej rocznym wyprzedzeniem) -  w przeciwnym razie może spotkać nas gorzkie rozczarowanie.
 
ślub w maju
Maj to idealny miesiąc na wesele dla romantyków oraz na śluby w ogrodzie i zabawę na świeżym powietrzu. Jeśli zależy nam jednak na weselu w krótkim terminie lub dysponujemy ograniczonym budżetem, warto rozważyć mniej popularne miesiące.
Nasz ekspert weselny
Joanna Hoc-Kopiej
Joanna Hoc-Kopiej
Ponad 700 zrealizowanych wesel, rocznie zarządza realizacją ponad 80 wesel (w tym w samym 2018 r. 100 wesel).
 
Poprzednie wpisy
2019-12-13
2019-08-27
Slow Food to organizacja wspierająca i promująca lokalną kulturę, rękodzieło i producentów z danego regionu
Copyright © Dwór Korona Karkonoszy
Projekt i realizacja: www.web-director.pl