Szybki kontakt - wesela email email
Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnówce w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych/danych instytucji jest Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o, z siedzibą przy ul. Liczyrzepy 20, 58-564 Sosnówka k. Karpacza. Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Szczegóły znajdują się w naszej Polityce prywatności
Oferta specjalna email email

PROMOCJA na wesela w sezonie 2020/2021 !!!

Pomagamy zorganizować wesele nawet w 1 miesiąc
Czwartek 19.11., 26.11. i 03.12.2020 od 147 zł
Święto 06.01.2021 od 179 zł
Długi weekend 07/08.01. od 167 zł
Czwartek 21.01. i 04.02. od 149 zł
Sobota 30.01. od 188 zł
Sobota 20.02., 27.02. i 06.03. od 176 zł
Czwartek 25.02., 11.03., 18.03. i 25.03. od 145 zł
Czwartek 08.04. i 15.04. od 155 zł
Czwartek 22.04. i 13.05. od 159 zł

Komunie - od 60 zł/1 os.
Imprezy urodzinowe – od 86 zł/1 os.
Chrzciny – od 53 zł/1 os.

email email: biuro@dwor-korona.pl
telefon tel.: 605 144 021
(kontakt w godz. 10-18)

Blog weselny

Porady | Stylizacje | Trendy ślubne
2019-11-15

Wesele w listopadzie - czy warto?

Listopad jest jednym z mniej popularnych miesięcy wśród osób planujących ślub. Młode Pary często nie biorą go w ogóle pod uwagę. Czy słusznie? Aby odpowiedzieć na to pytanie, przyjrzyjmy się zaletom i wadom wesela w listopadzie.
 

Wesela w listopadzie - na łasce pogody

Listopad kojarzy nam się często ze złą pogodą, ponurym niebem i deszczem. Jest to niewątpliwie jeden z głównych czynników, które odstraszają przyszłych małżonków od ślubu w tym miesiącu. W rzeczywistości jednak aura końca jesieni przypomina bardziej wiosnę, z pięknym słońcem i temperaturą sięgającą kilkunastu stopni.
Warto też pamiętać, że listopad wcale nie jest najbardziej deszczowym miesiącem w ciągu roku. Jak na ironię największe opady zdarzają się w Polsce w… lipcu! To właśnie wtedy istnieje największa szansa, że dzień ślubu popsuje nam nagła, gwałtowna burza. Decydując się na wesele w listopadzie możemy natomiast spodziewać się raczej mżawki niż ulewy.
 
wesele listopad

Ślub w listopadzie w jesiennych klimatach

Jesień ma wiele do zaoferowania Młodym Parom – nie bez powodu jest to ulubiona pora roku wielu z nas. Wspaniałe barwy jesiennych drzew, zapach ogniska i poranne mgły tworzą sentymentalny i romantyczny nastrój. Zwykle jednak kojarzymy go z wrześniem i październikiem, jednak dzięki cieplejszej pogodzie granica ta przesuwa się coraz dalej. Coraz częściej także w listopadzie możemy cieszyć się jesiennym słońcem, purpurowym bluszczem i złotymi liśćmi na drzewach. Jak podpowiada Joanna Hoc-Kopiej, ekspertka weselna w Dworze Korona Karkonoszy, krótsze dni także możemy wykorzystać na swoją korzyść: „W przypadku przyjęć weselnych późną jesienią i zimą warto pokusić się o dodatkowe dekoracje w postaci lampionów i pochodni. Po zapadnięciu zmroku tworzą one wyjątkowy klimat, dodając całej uroczystości podniosłego charakteru. Popularną dodatkową atrakcją o tej porze roku jest także ognisko z kiełbaskami i grzanym winem” – dodaje ekspertka.
 
wesele w listopadzie

Wesele w listopadzie - praktyka i przesądy

Nie tylko romantyczna otoczka jesieni kusi Młode Pary. Wynajmując salę weselną, fotografa czy zespół muzyczny na ślub w listopadzie przekonamy się, że ceny za te usługi są dużo niższe niż w innych miesiącach. Jeśli więc dysponujemy ograniczonym budżetem, jest to bardzo atrakcyjna propozycja. Nie ma też w tym okresie większych problemów z rezerwacją terminu w kościele, nie musimy się więc obawiać czy wymarzona sala weselna jest dostępna z wyprzedzeniem o rok czy dwa w przód. Ślub w listopadzie może nie przypaść do gustu osobom wierzącym w przesądy - nie posiada przynoszącej podobno szczęście litery „r” w nazwie - ale może nie warto skreślać go od razu ze swoich ślubnych planów?
ślub w listopadzie
Nasz ekspert weselny
Joanna Hoc-Kopiej
Joanna Hoc-Kopiej
Ponad 750 zrealizowanych wesel, rocznie zarządza realizacją ponad 80 wesel (w tym w samym 2018 r. 100 wesel).
 
Poprzednie wpisy
Slow Food to organizacja wspierająca i promująca lokalną kulturę, rękodzieło i producentów z danego regionu
Copyright © Dwór Korona Karkonoszy
Projekt i realizacja: www.web-director.pl