Szybki kontakt - wesela email email
Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnówce w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych/danych instytucji jest Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o, z siedzibą przy ul. Liczyrzepy 20, 58-564 Sosnówka k. Karpacza. Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Szczegóły znajdują się w naszej Polityce prywatności
Oferta specjalna email email

KARNAWAŁOWA PROMOCJA na wesela w 2020 roku!!!

Pomagamy zorganizować wesele nawet w 1 miesiąc
Sobota 18.04. i 25.04. od 165 zł
Sobota 04.07. i 25.07. od 195 zł

Czwartki w sezonie letnim 23.04. i 14.05. od 139 zł
Czwartki w sezonie letnim 09.07. i 23.07. od 149 zł
Czwartki w sezonie zimowym od 133 zł

Komunie - od 60 zł/1 os.; wolne terminy: 09.05., 17.05., 24.05., 07.06., 14.06.
Imprezy urodzinowe – od 86 zł/1 os.
Chrzciny – od 53 zł/1 os.

email email: biuro@dwor-korona.pl
telefon tel.: 605 144 021
(kontakt w godz. 10-18)

Blog weselny

Porady | Stylizacje | Trendy ślubne
2017-12-05

Trendy ślubne - wesele w stylu vintage

Młode Pary coraz częściej decydują się na śluby i wesela tematyczne. Uroczystości takie mają niepowtarzalny charakter, i podkreślają niezwykły charakter tego ważnego dnia. Wśród nich na czoło wysuwają się wesela w stylu vintage – urzekają one romantyczną atmosferą i nostalgią za dawnymi czasami. Jak jednak przygotować się do organizacji takiego ślubu, o czym pamiętać i na co zwrócić szczególną uwagę?
 
wesele vintage
Nasze przygotowania do wesela w stylu vintage powinniśmy rozpocząć od bardzo prostego, ale ważnego kroku – wybrania dekady, do której będziemy nawiązywać. Mamy tutaj dużą swobodę, możemy odwołać się do czasów naszych mam, babć, a nawet pra-pra-babć. Chętnie wybierane są lata 20. i 30. Ubiegłego wieku ze względu na bogate stroje i muzykę, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nasz ślub nawiązywał do lat 50., 60. czy 70. Kiedy już zdecydujemy się na daną dekadę i styl, rozpoczynamy właściwe przygotowania do uroczystości.
 
wesele vintage lata 20.
Stroje i dodatki
 
Najważniejszym elementem wesela w stylu vintage są stroje Młodej Pary. Ideałem jest oczywiście autentyczny ubiór z epoki, najlepiej odziedziczony po kimś z rodziny. Nie przejmujmy się jednak za bardzo, jeśli ich nie posiadamy – ważne jest, aby suknia i garnitur pasowały do wybranego przez nas stylu. Powinniśmy też pamiętać o tym, aby odpowiednio wcześnie powiadomić świadków i gości o stylu naszego wesela, aby i oni mieli czas na przygotowanie kreacji na ten wyjątkowy dzień.
 
suknia vintage
Poza samym ubiorem równie ważne są dodatki, które dopełniają całość wizerunku. Przetrząśnijmy szuflady w poszukiwaniu starej biżuterii, pereł i koronek. W zależności od wybranej dekady, panowie zamiast krawatów zakładają muchy i szelki, oraz np. dodatek w postaci zegarka na łańcuszku.

"Jeśli chodzi o kolorystykę czy kwiaty, bardzo pomocne są autentyczne zdjęcia z danej dekady, które z łatwością znajdziemy w Internecie. Warto poświęcić chwilę na tego typu badania, które dodadzą naszemu weselu tematycznemu autentyczności. Ciekawym źródłem inspiracji i pomysłów będą też dla nas filmy dziejące się w danej epoce" - mówi Joanna Hoc-Kopiej, ekspert weselny Dworu Korona Karkonoszy.
 
dodatki vintage
Miejsce i atmosfera

Poza strojami równie istotne jest miejsce uroczystości oraz dekoracje. Całe nasze starania pójdą na marne, jeśli tych aspektów przygotowań nie dopilnujemy. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie takiego miejsca, w którym będziemy mogli zorganizować uroczystość dostosowaną do naszych indywidualnych potrzeb. Wesela szyte na miarę są specjalnością Dworu Korona Karkonoszy, a ponadczasowy wygląd naszej 100-letniej Sali Balowej sprawia, że bardzo chętnie wybierana jest na miejsce wesel tematycznych. 
 
sala balowa vintage
Po wybraniu miejsca na wesele pozostaje nam zadbać o kilka elementów, które mają istotny wpływ na atmosferę całej uroczystości. Na miejsce ślubu powinniśmy udać się odpowiednim pojazdem, np. zabytkowym autem lub bryczką, które mają do dyspozycji Młode Pary w Dworze Korona Karkonoszy.
 
limuzyna wesele retro
Nie mniejsze znaczenie ma muzyka oraz wystrój sali. Jak wskazuje Joanna Hoc-Kopiej: "Najlepiej oczywiście, by naszemu weselu towarzyszyła muzyka na żywo, wykonywana przez zespół lub kapelę grającą utwory z wybranej dekady. Jeśli chodzi o dodatki, tutaj również mamy duże pole do popisu – na stołach mogą znaleźć się świeczniki, kryształy i porcelana. Niepowtarzalny wystrój stworzy np. stara maszyna do pisania czy gramofon. Wspaniałym osobistym akcentem będą też, umieszone na stołach czy w odpowiednich miejscach na Sali, stare zdjęcia rodziny i przyjaciół Młodej Pary. Jeśli zdecydują się Państwo na wesele w stylu vintage w Dworze Korona Karkonoszy nasi doradcy zadbają o każdy szczegół tego wyjątkowego dnia, i przygotują uroczystość, której nigdy nie zapomnicie" - dodaje ekspertka.
 
sala wesele vintage
Nasz ekspert weselny
Joanna Hoc-Kopiej
Joanna Hoc-Kopiej
Ponad 700 zrealizowanych wesel, rocznie zarządza realizacją ponad 80 wesel (w tym w samym 2018 r. 100 wesel).
 
Poprzednie wpisy
2019-12-13
2019-08-27
Slow Food to organizacja wspierająca i promująca lokalną kulturę, rękodzieło i producentów z danego regionu
Copyright © Dwór Korona Karkonoszy
Projekt i realizacja: www.web-director.pl