Szybki kontakt - wesela email email
Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnówce w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych/danych instytucji jest Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o, z siedzibą przy ul. Liczyrzepy 20, 58-564 Sosnówka k. Karpacza. Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Szczegóły znajdują się w naszej Polityce prywatności
Oferta specjalna email email
Catering świąteczny i na inne okazje - wyśmienite potrawy z naszej kuchni prosto na Twój stół!
Poznaj nasze propozycje na catering świąteczny, prezenty na święta z regionalnych i ekologicznych produktów.

KLIKNIJ I ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ CATERINGOWĄ
 
- Preferowany odbiór własny
- Dowóz gratis w promieniu 20 km od Sosnówki przy zamówieniu od 150 zł
- Powyżej 20 km doliczamy koszty transportu 1,8 zł/1 km
- Zamówienia realizowane są po przedpłacie w wysokości 30% wartości zamówienia na nr konta: 90 1020 1068 0000 1502 0083 3863
- Odbiór 23.12 w godzinach 10:00 – 20:00 oraz 24.12. w godzinach 8:00 – 12:00
- Preferowana płatność kartą
- Opakowania płatne dodatkowo lub we własnym zakresie

Zamówienia można składać mailowo lub telefonicznie w godzinach 9:00 – 17:00 do 22.12.2020:

email email: a.luczywo@dwor-korona.pl
telefon +48 607 144 480

Blog weselny

Porady | Stylizacje | Trendy ślubne
2019-02-22

Ślub zimą czy latem?

Lato to tradycyjnie czas, który kojarzy nam się ze ślubami i przyjęciami weselnymi. Z roku na rok jednak coraz więcej par decyduje się na zimowe wesele. Okazuje się bowiem, że termin ten ma wiele atutów, które niekoniecznie są widoczne na pierwszy rzut oka. Jakie są więc wady i zalety ślubu latem i zimą?
 

Ślub i wesele latem

Największą zaletą letniej ceremonii dla większości par jest oczywiście wspaniała pogoda. Długie, ciepłe dni i promienie słońca z pewnością pozytywnie wpływają na nastrój Młodej Pary i gości. Pozostawia to także duży zapas czasu na urządzenie sesji ślubnej w trakcie wesela. To najlepszy czas na ślub cywilny poza Urzędem Stanu Cywilnego, w otoczeniu kwiatów i śpiewu ptaków, a także na poprawiny urządzane na zewnątrz (np. w formie grilla czy ogniska). Piękna aura pozwala na różnorodne, kolorowe stylizacje strojów i samego wesela – świetnie sprawdza się styl rustykalny, boho i romantyczny. Nie bez znaczenia jest też fakt, że na stołach będą królować aromatyczne potrawy ze świeżych, sezonowych owoców i warzyw.
 
ślub latem
Jeśli chodzi o wady letniego ślubu, jest to przede wszystkim koszt oraz dostępność usług. Ze względu na popularność, wesele latem to spory wydatek. Należy też przy tym liczyć się z tym, że nasza wymarzona sala weselna, fotograf czy stylistka mają zarezerwowane terminy na kilka lat do przodu.
Również aura z atutu może zmienić się w wadę. Jak wskazuje Joanna Hoc-Kopiej, ekspertka weselna w Dworze Korona Karkonoszy, pogoda w ciepłych miesiącach potrafi być nieprzewidywalna: „Latem zawsze powinniśmy być przygotowani na nadejście gwałtownej burzy – warto mieć w zanadrzu parasole, oraz rezerwową salę na przeprowadzenie ceremonii w przypadku ślubów plenerowych”. Problemem są także nadmierne upały – szczególnie dla kobiet, które co chwila muszą poprawiać makijaż. Trzeba też pamiętać, by zamówić odpowiednio większą ilość zimnych napoi i schłodzonych deserów dla gości.
 
wesele latem

Ślub i wesele zimą

Tym, którym przeszkadzają słabe strony wesela latem, na pewno będzie odpowiadać ceremonia w zimie. Ceny za wynajem sali i usług są o tej porze roku dużo niższe, nie ma też problemu z ich dostępnością, dzięki czemu łatwiej zarezerwujemy korzystną datę (np. długi weekend). Romantycy również docenią zimę – przystrojone na okres Bożego Narodzenia, przykryte śnieżnym puchem ulice, kościół i sala weselna tworzą niepowtarzalną atmosferę, a świece, lampiony i ogień w kominku nadają uroczystości aury mistycyzmu i podniosłości.
Choć niektóre motywy przewodnie wesela nie sprawdzą się w tym okresie, mamy do wyboru wiele innych – zima to przecież czas karnawału! Możemy salę weselną wystylizować na dwór Królowej Śniegu, lub zaprosić gości do zabawy w kolorową maskaradę. Do dyspozycji mamy również specjalne zimowe atrakcje, jak np. kulig, przejażdżkę saniami czy narty.
 
wesele zimą
Wadą, podobnie jak przy weselach latem, może okazać się załamanie pogody. Niespodziewana odwilż i błoto zawsze mogą pokrzyżować nam plany. Jeśli planujemy ślub w zimie, warto zorganizować go w rejonie górskim – tu wahania temperatur są mniejsze, a śnieg utrzymuje się dłużej. Para Młoda musi też zakupić pasujące do stylizacji wierzchnie odzienie, co jest dodatkowym wydatkiem. W zależności od godziny rozpoczęcia wesela, możemy nie zdążyć z sesją ślubną w plenerze przed zapadnięciem zmroku – tu wyjściem może być przełożenie jej na dzień poprawin.
 
Jak widać, zarówno ślub latem jak i zimą ma swoje mocne i słabe strony, nie ma idealnego terminu dla każdego. Warto rozpatrzyć plusy i minusy obu terminów, aby wybrać ten, który najbardziej odpowiada naszym potrzebom. Niezależnie na jaki termin się zdecydujemy najważniejsze jest przecież, by było to wesele waszych marzeń!
Nasz ekspert weselny
Joanna Hoc-Kopiej
Joanna Hoc-Kopiej
Ponad 750 zrealizowanych wesel, rocznie zarządza realizacją ponad 80 wesel (w tym w samym 2018 r. 100 wesel).
 
Poprzednie wpisy
Slow Food to organizacja wspierająca i promująca lokalną kulturę, rękodzieło i producentów z danego regionu
Copyright © Dwór Korona Karkonoszy
Projekt i realizacja: www.web-director.pl