Szybki kontakt - wesela email email
Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnówce w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych/danych instytucji jest Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o, z siedzibą przy ul. Liczyrzepy 20, 58-564 Sosnówka k. Karpacza. Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Szczegóły znajdują się w naszej Polityce prywatności
Oferta specjalna email email

KARNAWAŁOWA PROMOCJA na wesela w 2020 roku!!!

Pomagamy zorganizować wesele nawet w 1 miesiąc
Sobota 18.04. i 25.04. od 165 zł
Sobota 04.07. i 25.07. od 195 zł

Czwartki w sezonie letnim 23.04. i 14.05. od 139 zł
Czwartki w sezonie letnim 09.07. i 23.07. od 149 zł
Czwartki w sezonie zimowym od 133 zł

Komunie - od 60 zł/1 os.; wolne terminy: 09.05., 17.05., 24.05., 07.06., 14.06.
Imprezy urodzinowe – od 86 zł/1 os.
Chrzciny – od 53 zł/1 os.

email email: biuro@dwor-korona.pl
telefon tel.: 605 144 021
(kontakt w godz. 10-18)

Blog weselny

Porady | Stylizacje | Trendy ślubne
2018-02-16

Romantyczny marzec - wesele wiosną

Marzec jest jednym z mniej popularnych miesięcy jeśli chodzi o daty ślubów - i oczywiście istnieją ku temu przesłanki. Ale są też powody, dla których warto zorganizować wesele właśnie w tym miesiącu. W jakich przypadkach i dlaczego warto zdecydować się na marcowy ślub i wesele?
 
Wiosenne przebudzenie
 
Marzec oznacza początek wiosny - coraz mocniej świeci słońce, wzrastają temperatury, a przyroda powoli budzi się do życia. Jednak to właśnie nieprzewidywalna aura końca zimy i początku wiosny często zniechęca Młode Pary do wybierania daty ślubu na ten miesiąc. Rzeczywiście, nie bez powodu do tej pory funkcjonuje powiedzenie „W marcu jak w garncu”. Jak jednak wskazuje nasz ekspert weselny Joanna Hoc-Kopiej, "Możemy jednak przygotować się na wypadek niepogody (która na dobrą sprawę może przytrafić się o każdej porze roku). Warto zawczasu pomyśleć o alternatywnym miejscu na sesję ślubną, np. w pięknych wnętrzach naszego Dworu, lub zaopatrzyć się w stylowe parasole i wykorzystać te okoliczności do wykonania pięknych zdjęć w kroplach deszczu. W przypadku słonecznej pogody zdjęcia wczesną wiosną w górskich plenerach, w otoczeniu budzącej się do życia przyrody, są wprost zachwycające".
 
wesele wiosną
Karnawał i Wielki Post
 
Kolejnym powodem dla którego marzec nie gości często w ślubnych kalendarzach, jest przypadający wtedy okres Wielkiego Postu. Jest to czas, kiedy chrześcijanie wystrzegają się hucznych zabaw, głośnej muzyki i spożywania alkoholu, a w kościołach katolickich nie są udzielane śluby. Jednak wbrew pozorom, sytuacja nie jest tak jednoznaczna. W przypadku szczególnych okoliczności, wierzące pary mogą starać się o dyspensę, która zezwala na ślub kościelny w okresie Wielkiego Postu – każdy z takich wniosków jest rozpatrywany indywidualnie. Nie zawsze też Wielki Post trwa przez cały marzec – zdarza się często, że na marzec przypada koniec karnawału i ostatki. Będzie to więc doskonała okazja na huczne wesele z fantazyjnymi strojami, dekoracjami i zabawami. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby w marcu zawrzeć ślub cywilny – czy to w urzędzie, czy w plenerze.
 
sesja ślubna wrocław
Pragmatycznie i przesądnie
 
Tym, co przemawia najsilniej na korzyść ślubu w marcu, są względy pragmatyczne. Ze względu na to, że jest to jeden z mniej popularnych miesięcy, nie będziemy mieć problemu z rezerwacją sali na wesele. Często zdarza się, że w wymarzonym przez Młodą Parę obiekcie weselnym, daty zarezerwowane są na kilka lat wprzód, co nie każdemu musi odpowiadać. "W przypadku, kiedy nie chcemy zwlekać z zawarciem związku małżeńskiego, warto rozważyć datę ślubu przypadającą na mniej popularne miesiące, takie jak listopad, luty czy właśnie marzec" - dodaje Joanna Hoc-Kopiej.
 
Jest jeszcze jeden argument przemawiający na korzyć marcowych ślubów i wesel – jest to oczywiście bardzo pożądana litera „r” w nazwie miesiąca. Pochodzenie i znaczenie tego zwyczaju nie jest do końca jasne, ale nadal jest on nadal często przestrzegany. Obecność tej litery ma zwiastować szczęście i trwałość związku, czego należy życzyć wszystkim parom zawierającym ślub w marcu, jak i każdym innym miesiącu.
 
wesele marzec
Nasz ekspert weselny
Joanna Hoc-Kopiej
Joanna Hoc-Kopiej
Ponad 700 zrealizowanych wesel, rocznie zarządza realizacją ponad 80 wesel (w tym w samym 2018 r. 100 wesel).
 
Poprzednie wpisy
2019-12-13
2019-08-27
Slow Food to organizacja wspierająca i promująca lokalną kulturę, rękodzieło i producentów z danego regionu
Copyright © Dwór Korona Karkonoszy
Projekt i realizacja: www.web-director.pl