Szybki kontakt - wesela email email
Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnówce w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych/danych instytucji jest Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o, z siedzibą przy ul. Liczyrzepy 20, 58-564 Sosnówka k. Karpacza. Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Szczegóły znajdują się w naszej Polityce prywatności
Oferta specjalna email email

WIOSENNA PROMOCJA na wesela w sezonie 2020/2021 !!!

Pomagamy zorganizować wesele nawet w 1 miesiąc
Czwartek 19.11., 26.11. i 03.12.2020 od 147 zł
Święto 06.01.2021 od 179 zł
Długi weekend 07/08.01. od 167 zł
Czwartek 21.01. i 04.02. od 149 zł
Sobota 30.01. od 188 zł
Sobota 20.02., 27.02. i 06.03. od 176 zł
Czwartek 25.02., 11.03., 18.03. i 25.03. od 145 zł
Czwartek 08.04. i 15.04. od 155 zł
Czwartek 22.04. i 13.05. od 159 zł

Komunie - od 60 zł/1 os.; wolne terminy: 07.06., 14.06.
Imprezy urodzinowe – od 86 zł/1 os.
Chrzciny – od 53 zł/1 os.

email email: biuro@dwor-korona.pl
telefon tel.: 605 144 021
(kontakt w godz. 10-18)

Blog weselny

Porady | Stylizacje | Trendy ślubne
2018-05-11

Poprawiny weselne - czy warto?

Dawniej poprawiny były nieodłączną częścią wesela, miały świadczyć o gościnności Pary Młodej, a huczna zabawa trwała nawet kilka dni. Choć obecnie nikt już nie traktuje poprawin jako obowiązkowych, nadal organizowane są chętnie i często, choć nie zawsze w tradycyjnej formie. Poszukajmy więc odpowiedzi na to, czy warto zdecydować się na poprawiny, a jeśli tak, to jakie?
 
poprawiny weselne
Poprawiny – za i przeciw

Argumentów przemawiających za przedłużeniem zabawy weselnej jest dużo – przeciw natomiast wysuwa się głównie jeden, mianowicie dodatkowe koszty. Nie zawsze jednak są to duże kwoty – wszystko zależy od miejsca organizacji poprawin, menu itd. Czasem zdarza się też, że goście lub sama Para Młoda po prostu nie mają czasu, aby być na poprawinach. Jak radzi ekspert weselny Joanna Hoc-Kopiej: „Jeśli nasze wesele odbywa się w dzień powszedni lub w niedzielę, to myśląc o poprawinach powinniśmy wziąć pod uwagę dyspozycyjność naszych gości. Dobrym pomysłem jest umieszczenie na zaproszeniach również pytania o obecność na poprawinach – dzięki temu będziemy mieć jasny obraz sytuacji”.
 
przyjęcie poprawiny
Na korzyść poprawin przemawia przede wszystkim ich charakter – nie tylko dłużej świętujemy, ale też w dużo swobodniejszej atmosferze. Dzień ślubu i wesela jest często bardzo stresujący dla Pary Młodej. Na poprawinach możemy porzucić obcasy i obcasy, przebierając się w wygodne, kolorowe stroje. Zwykle też pary przygotowują na tę okazję listę ulubionych utworów, do których można poszaleć na parkiecie, a także konkursy i gry dla gości.
Za organizacją poprawin przemawiają też względy praktyczne. Dzięki nim nasi goście mogą odpocząć po całonocnej zabawie, i zregenerować siły ciepłym posiłkiem. Jest to szczególnie ważne, jeśli wesele odbywa się poza rodzinną miejscowością Pary Młodej, a goście nie mają możliwości powrotu na noc do domu. Jest to też doskonała okazja dla nowo poślubionych, aby móc chwilę porozmawiać z każdym z gości, gdyż nie zawsze jest to możliwe w sam dzień wesela.
 
poprawiny wrocław
Śniadanie i brunch

Mini-poprawiny w formie śniadania lub brunchu cieszą się coraz większą popularnością. Koszt ich organizacji jest zwykle mniejszy, ponieważ trwają one z zasady krócej. Zaczynają się też dużo wcześniej niż tradycyjne poprawiny (śniadanie najwcześniej, bruch lub lunch nieco później), ale dzięki temu nie musimy martwić się o powrót do domu. Najistotniejszym punktem jest w tym przypadku sam posiłek, zjedzony w towarzystwie rodziny i znajomych, będący uwieńczeniem całej uroczystości. Jeśli natomiast oczekujemy kontynuacji zabawy weselnej, powinniśmy zdecydować się na dłuższą formę poprawin.
 
menu poprawiny
Tradycyjne poprawiny i grill

Godzina rozpoczęcia standardowych poprawin przypada między późnym porankiem a popołudniem. W przypadku poprawin weselnych w obiekcie poza miejscem zamieszkania weselników, nie powinny się one zaczynać zbyt późno, aby umożliwić wszystkim gościom wyjazd o dogodnej porze. Późniejsza godzina i dłuższy czas trwania takich poprawin pozwala na wspólną zabawę i spędzenie razem większej ilości czasu. Popularną w ostatnim czasie opcją jest też organizacja grilla na świeżym powietrzu. Może być on dodatkową atrakcją dla przyjęcia w sali lub głównym punktem programu poprawin. Jedno jest pewne – nasi goście na pewno docenią możliwość zrelaksowania się przy grillu po hucznej zabawie poprzedniego dnia.
 
poprawiny grill
Nasz ekspert weselny
Joanna Hoc-Kopiej
Joanna Hoc-Kopiej
Ponad 750 zrealizowanych wesel, rocznie zarządza realizacją ponad 80 wesel (w tym w samym 2018 r. 100 wesel).
 
Poprzednie wpisy
2019-12-13
Slow Food to organizacja wspierająca i promująca lokalną kulturę, rękodzieło i producentów z danego regionu
Copyright © Dwór Korona Karkonoszy
Projekt i realizacja: www.web-director.pl