Szybki kontakt - impreza email email
Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnówce w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych/danych instytucji jest Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o, z siedzibą przy ul. Liczyrzepy 20, 58-564 Sosnówka k. Karpacza. Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Szczegóły znajdują się w naszej Polityce prywatności
Oferta specjalna email email
POWRÓT W DWORSKIM STYLU
Cena pakietu od 412 zł netto/osobę

W cenie:
- welcome drink degustacyjny
- 2 komfortowe noclegi ze śniadaniami
- 2 obiady dwudaniowe
- 2 kolacje w tym jedna w formie grillowej
- od 75 osób obiekt na wyłączność grupy
- opieka Event Managera
- upominek dla każdego uczestnika

Za dodatkową opłatą m.in.:
- turniej kulinarny – program autorski
- olimpiada integracyjna – program autorski
- alternatywne metody parzenia kawy – program autorski
- warsztaty rzemiosła regionalnego
- wieczór szkocki z degustacją whisky
- biesiada z piwami rzemieślniczymi
- przelot helikopterem nad zalewem Sosnówka

O szczegóły oferty zapytaj dzwoniąc pod nr +48 605 144 450 lub +48 607 144 511

email email: event@dwor-korona.pl
telefon +48 605 144 450

Artykuły

Jak się ubrać na imprezę firmową? Pracowniczy savoir-vivre

Imprezy firmowe są coraz bardziej popularne. Nic w tym dziwnego, to w końcu doskonały sposób na podniesienie morale i integrację zespołu. Praktycznie każda osoba aktywna zawodowo będzie uczestniczyć w przynajmniej kilku takich spotkaniach. Jaki ubiór powinniśmy wybrać na imprezę firmową? Co dyktuje w tym zakresie pracowniczy savoir-vivre?
 

Strój na imprezę firmową

To, jak się ubrać na imprezę firmową, zależy w ogromnej mierze od rodzaju eventu w jakim przyjdzie nam uczestniczyć. Najbardziej rozpowszechnione są różnego rodzaju bankiety, kolacje jubileuszowe, coctail party czy biesiady. W tym przypadku dress code imprez firmowych nakazuje ubiór w stylu business casual. Oznacza to ni mniej ni więcej, jak połączenie elegancji i swobody. W przypadku pań będą to więc sukienki, spódnice i kostiumy o nieprowokacyjnym kroju, niezbyt przylegające i odpowiedniej długości. Nie powinniśmy pokazywać zbyt dużo skóry, ale także wybrać strój bez wzoru, lub jedynie z bardzo dyskretnym. Strój na imprezę firmową mężczyzna powinien dobierać według podobnej zasady – spodnie muszą być długie, ale krawat czy mucha zostaje w domu. Podobnie jak nasza ulubiona koszula w ananasy – ją zachowajmy na czas urlopu.
Od tej zasady istnieją jednak pewne wyjątki. Krzykliwe i kolorowe stroje, cekiny, pióra i falbany możemy założyć tylko w jednym przypadku – gdy zaproszeni zostaniemy na firmowy bal karnawałowy lub imprezę kostiumową. Wtedy możemy popuścić wodze fantazji, a im bardziej nasz ubiór będzie się wyróżniać tym lepiej. Oczywiście i tu są granice, które wyznacza dobry smak i poszanowanie dla innych uczestników.
 
jak się ubrać na imprezę firmową
Drugim z takich wyjątków są imprezy scenariuszowe i tematyczne. Często połączone są one z wyjazdem poza miejsce pracy, i trwają kilka dni (musimy więc zapakować strój odpowiedni na każdy dzień pobytu). Bedą to np. igrzyska firmowe, bieg z przeszkodami czy turniej kulinarny. Do walizki warto więc także zapakować strój na imprezę firmową w plenerze. Oczywiście strój dobieramy w takim przypadku do rodzaju imprezy pamiętając o tym, by był schludny i funkcjonalny.
 

Jak się ubrać na imprezę firmową – dodatki

Kiedy już skompletujemy ubiór, pozostaje nam zadbać o obuwie i dodatki. Jeśli chodzi o buty, to dobieramy je według takiej samej zasady jak ubranie. Panie nie powinny nosić zbyt wysokich szpilek, a także pamiętać o komforcie (zwłaszcza, jeśli w programie jest także wieczór taneczny).
Oprócz tego powinniśmy zabrać ze sobą kilka dodatków. Ma to szczególne znaczenie, jeśli część programu odbywać się będzie na zewnątrz. Tu latem powinniśmy zadbać o nakrycie głowy (kapelusz, chusta, czapka z daszkiem), natomiast wiosną i jesienią przydadzą się parasole. Zimą oczywiście nie obędzie się bez czapek, szalika i rękawiczek. Nie muszą być one zbyt wyszukane, unikajmy jednak zbyt krzykliwych motywów (np. czapka z uszkami), przez które współpracownicy nie będą nas traktować poważnie. W przypadku niskich temperatur niezbędne jest także okrycie wierzchnie – tu także dobieramy je względem okazji.
 
Jeśli mimo tego nadal mamy wątpliwość jak się ubrać na imprezę firmową w plenerze czy w wynajętej sali, zawsze dobrym pomysłem jest zapytanie o przyjęte konwenanse w danej firmie współpracowników. Dzięki temu będziemy świetnie bawić się na firmowym spotkaniu, a pracowniczy savoir-vivre pozostanie nienaruszony.
 
strój na imprezę firmową
Slow Food to organizacja wspierająca i promująca lokalną kulturę, rękodzieło i producentów z danego regionu
Copyright © Dwór Korona Karkonoszy
Projekt i realizacja: www.web-director.pl