Szybki kontakt - wesela email email
* Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnówce w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych/danych instytucji jest Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o, z siedzibą przy ul. Liczyrzepy 20, 58-564 Sosnówka k. Karpacza. Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Szczegóły znajdują się w naszej Polityce prywatności
Oferta specjalna email email
KOMUNIE - WOLNE TERMINY:
26-27.06.
Istnieje możliwość zamówienia cateringu

Zapytaj o ofertę:
telefon tel. 607 144 511 lub 607 144 480
email email: k.bemsz@dwor-korona.pl lub a.luczywo@dwor-korona.pl
Kontakt w godzinach 09:00 - 17:00

Wyjątkowa kawa Dworu Korona Karkonoszy

Wielu z nas nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki ulubionej kawy. My również zaliczamy się do jej wielbicieli. Podróżując po świecie, odkrywaliśmy jej różne oblicza, i przybliżamy Wam te tajemnice na różnych kursach baristów organizowanych w Dworze. Kolejnym krokiem stało się dla nas posiadanie własnej kawy – tak powstała nasza wyjątkowa Costarica SHB.
 
kawa dkk
Dlaczego Kostaryka?
Kawa pochodząca z Kostaryki od zawsze uważana jest za jedną z najlepszych na świecie. Decydują o tym zarówno warunki naturalne (klimat, gleba), jak i sposób uprawy. Większość plantacji w Kostaryce ma niewielkie rozmiary, a zbiory odbywają się ręcznie. W przeciwieństwie do uprawy przemysłowej, umożliwia to selekcję już na tym etapie – zbierane są tylko najlepsze, dojrzałe owoce kawowca.
Gatunki kaw z tego kraju często posiadają oznaczenie SHB – strictly hard bean. Odnosi się ono do warunków uprawy - są to ziarna rosnące na dużych wysokościach (1500-2000 m. n.p.m.). W tych warunkach owoce kawowca dojrzewają wolniej, a ich ziarna po wypaleniu mają niesamowity, pełny smak.
 
kawa dwór korona karkonoszy
Kawa Dworu Korona Karkonoszy
Poszukując wyjątkowej kawy, która spełniałaby wysokie standardy naszego Dworu, od razu zwróciliśmy się ku Ameryce Środkowej. Tak powstała nasza Costarica SHB. To wyjątkowa kawa z Kostaryki, przygotowana specjalnie dla naszego Dworu. Charakteryzuje się naturalnym smakiem, w którym dominuje gorzka czekolada, dopełniona nutą prażonych migdałów i goździków. Dzięki ekologicznym warunkom uprawy, nasza palona kawa odznacza się pełnym smakiem i aromatem, którym będziesz cieszyć się przez długi czas. Doskonale sprawdzi się w każdej formie: espresso, latte czy klasycznej małej czarnej. Świetnie też komponuje się ze słodyczami: ciastami, deserami i czekoladą. Jeśli szukacie oryginalnego pomysłu na prezent dla gości lub pod choinkę, nasza kawa będzie idealnym podarunkiem dla każdego.
 
kawa z Kostaryki
Slow Food to organizacja wspierająca i promująca lokalną kulturę, rękodzieło i producentów z danego regionu

Polityka prywatności

Copyright © Dwór Korona Karkonoszy
Projekt i realizacja: www.web-director.pl