Szybki kontakt - wesela email email
* Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnówce w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych/danych instytucji jest Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o, z siedzibą przy ul. Liczyrzepy 20, 58-564 Sosnówka k. Karpacza. Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Szczegóły znajdują się w naszej Polityce prywatności
Oferta specjalna email email
Catering imprezowy i na inne okazje - wyśmienite potrawy z naszej kuchni prosto na Twój stół!

KLIKNIJ I ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ CATERINGOWĄ
 
- Preferowany odbiór własny
- Dowóz gratis w promieniu 10 km od Sosnówki przy zamówieniu od 200 zł
- Powyżej 10 km doliczamy koszty transportu 9 zł/1 km
- Zamówienia realizowane są po przedpłacie w wysokości 30% wartości zamówienia na nr konta: 90 1020 1068 0000 1502 0083 3863
- Preferowana płatność kartą
- Opakowania płatne dodatkowo lub we własnym zakresie
 
Zamówienia można składać mailowo lub telefonicznie w godzinach 9:00 – 17:00:
 
email  email: catering@dwor-korona.com.pl
telefon tel. +48 607 144 480
 

Ile kosztuje ślub kościelny?

Każda Młoda Para planując wstąpienie na wspólną drogę życia musi wziąć pod uwagę koszt ślubu i wesela. Niezależnie od tego czy wybieramy ślub kościelny czy cywilny, przyjdzie nam za tą uroczystość zapłacić. O ile ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego wiąże się ze stałą opłatą, to w przypadku ceremonii kościelnej sprawa nie jest już taka prosta. A więc ile kosztuje ślub kościelny i od czego zależy ta kwota?
 
ile kosztuje ślub kościelny

Ile kosztuje ślub kościelny

Odpowiedź na pytanie „ile kosztuje ślub kościelny” nie jest jednoznaczna. Nie ma bowiem ustalonego i jawnego cennika za tę usługę, za każdym więc razem Młoda Para ustala to z kapłanem za zamkniętymi drzwiami. Przyjmuje to zwykle formę „co łaska” lub „nie mniej niż…” – rzadziej pojawia się konkretna kwota. Najczęściej koszt ten waha się od kilkuset do ok. 1000 zł, w zależności od miejsca i popularności parafii wśród Młodych Par. Wbrew pozorom, ceny za ślub kościelny w dużych miastach często wcale nie są wyższe, wręcz przeciwnie – duża konkurencja i mniejsza religijność wpływa na obniżanie kosztów. Zdarzają się też sytuacje wyjątkowe, w których ksiądz nic nie liczy za odprawienie ceremonii (zwłaszcza gdy Młoda Para jest w trudnej sytuacji finansowej) lub cena ślubu kościelnego jest dużo wyższa niż przeciętnie (2000 zł i więcej). Należy też pamiętać, że mowa tu tylko o opłacie dla kapłana  - dodatkowo będziemy musieli zapłacić za udekorowanie kościoła, usługi organisty czy odpis aktu ślubu do USC. Jeśli więc marzymy o tradycyjnej uroczystości w kościele, w białej sukni i przy grze organów musimy liczyć się najczęściej z dużo wyższym kosztem niż w przypadku ślubu cywilnego.
 
ślub kościelny cena
Slow Food to organizacja wspierająca i promująca lokalną kulturę, rękodzieło i producentów z danego regionu

Polityka prywatności

Copyright © Dwór Korona Karkonoszy
Projekt i realizacja: www.web-director.pl