Szybki kontakt - wesela email email
Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnówce w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych/danych instytucji jest Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o, z siedzibą przy ul. Liczyrzepy 20, 58-564 Sosnówka k. Karpacza. Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Szczegóły znajdują się w naszej Polityce prywatności
Oferta specjalna email email

WIOSENNA PROMOCJA na wesela w sezonie 2020/2021 !!!

Pomagamy zorganizować wesele nawet w 1 miesiąc
Czwartek 19.11., 26.11. i 03.12.2020 od 147 zł
Święto 06.01.2021 od 179 zł
Długi weekend 07/08.01. od 167 zł
Czwartek 21.01. i 04.02. od 149 zł
Sobota 30.01. od 188 zł
Sobota 20.02., 27.02. i 06.03. od 176 zł
Czwartek 25.02., 11.03., 18.03. i 25.03. od 145 zł
Czwartek 08.04. i 15.04. od 155 zł
Czwartek 22.04. i 13.05. od 159 zł

Komunie - od 60 zł/1 os.; wolne terminy: 07.06., 14.06.
Imprezy urodzinowe – od 86 zł/1 os.
Chrzciny – od 53 zł/1 os.

email email: biuro@dwor-korona.pl
telefon tel.: 605 144 021
(kontakt w godz. 10-18)

Aktualności

2015-02-09

Z rodziną najlepiej nie tylko na zdjęciu - organzujemy zjazd!

Brak czasu i odległość, która nas dzieli, sprawiają, że kontakty z rodziną słabną lub całkowicie się urywają. Nawet telefon i Internet, choć bardzo pomocne, nierzadko okazują się niewystarczające, by utrzymywać stałą więź z bliskimi. Ciekawym rozwiązaniem, na które decyduje się coraz więcej Polaków, są rodzinne zjazdy, organizowane na wiele sposobów.

Poznać swoich krewnych

Pomimo że kiedyś nie było nowoczesnych rozwiązań ułatwiających komunikację, nasi dziadkowie znajdowali czas i sposób na to, by utrzymywać kontakt z krewnymi. Dziś rodziny spotykają się w szerokim gronie często jedynie podczas ślubów lub pogrzebów. To za mało, biorąc pod uwagę, że większość ludzi deklaruje zainteresowanie swoimi korzeniami i historią rodu. Coraz częstszą praktyką jest tworzenie drzew genealogicznych, spisywanie dziejów rodzinnych, poznawanie przodków. W ten trend wpisują się również zyskujące na popularności zjazdy rodzinne. – Za granicą takie spotkania są bardzo popularne i Polacy również się do nich przekonują. Organizowane w atrakcyjnym miejscu, są nie tylko dobrym sposobem na odświeżenie relacji z bliższymi i dalszymi krewnymi, ale także na to, by miło spędzić czas i zobaczyć nowe zakątki – wyjaśnia Joanna Hoc-Kopiej, Prezes Zarządu Dworu Korona Karkonoszy, obiektu położonego u podnóża gór, w Sosnówce koło Karpacza. Takie spotkania tylko z pozoru są niełatwe do zorganizowania. Wystarczy dobrze je przemyśleć i zaplanować, a organizacja zjazdu okaże się ciekawym i satysfakcjonującym wyzwaniem.

Bez planu ani rusz!

Najlepiej zacząć od ustalenia listy osób, które chcemy zaprosić na uroczystość. Jeżeli nie znamy wszystkich krewnych, pomocne będzie wsparcie seniorów rodu, których wiedza w tym temacie jest zazwyczaj największa. Wybranie dogodnego dla wszystkich terminu może okazać się kłopotliwe, ale jest i na to sposób. Wybierzmy wstępną datę – najlepiej w dzień wolny od pracy, weekend lub w święto – i skontaktujmy się z rodziną, pytając, czy termin jest odpowiedni. Jeżeli zrobimy to ze znacznym wyprzedzeniem, mamy dużą szansę, że nikt nie będzie miał jeszcze planów na ten czas. Ważną decyzją jest również wybór miejsca. Rodzina zwykle rozproszona jest po całym kraju, więc nie jest możliwe, aby wszyscy mieli jednakowo blisko. Ciekawym i kompromisowym rozwiązaniem jest wybranie takiego miejsca, którego odwiedzenie będzie dla wszystkich przyjemnością. – Organizowanie zjazdu rodzinnego we własnym domu jest dużo bardziej kłopotliwe. Problemem będzie nie tylko samo jego przygotowanie, ale również z pozoru prozaiczne względy, jak zbyt mała liczba łóżek. Najlepiej wybrać miejsce, w którym można zorganizować poczęstunek i zabawę, a także przenocować – dopowiada Joanna Hoc-Kopiej z Dworu Korona Karkonoszy. Gdy ustalimy termin i miejsce, wyślijmy zaproszenia wraz z prośbą o potwierdzenie przybycia.

Pamiątka na lata

W dniu spotkania powinno być już wszystko dopięte na ostatni guzik, żebyśmy mogli w pełni oddać się radosnej atmosferze zjazdu. Najlepiej więc wcześniej zrobić dokładny harmonogram z listą zadań i ich podziałem – warto przydzielić zadania również innym chętnym. W ten sposób unikniemy sytuacji, że o czymś zapomnieliśmy. Nie wszyscy uczestnicy spotkania będą się znali, dlatego musimy zadbać o to, by jak najwięcej osób miało okazję ze sobą porozmawiać, m.in. poprzez odpowiednie usadzenie gości przy stole. Oprócz zorganizowania poczęstunku, warto zaaranżować szczegółowo czas, by wykorzystać maksymalnie każdą chwilę spędzoną we wspólnym gronie. Można zorganizować przemowy, oglądanie rodzinnych zdjęć lub rozmaite zabawy, które sprawią, że rodzina jeszcze bardziej się zintegruje. Na koniec obowiązkowa jest wspólna fotografia, która będzie doskonałą pamiątką wyjątkowego spotkania.


 

zjazd-rodzinny
Nasz ekspert weselny
Joanna Hoc-Kopiej
Joanna Hoc-Kopiej
Ponad 750 zrealizowanych wesel, rocznie zarządza realizacją ponad 80 wesel (w tym w samym 2018 r. 100 wesel).
 
Poprzednie wpisy
2019-11-22
Slow Food to organizacja wspierająca i promująca lokalną kulturę, rękodzieło i producentów z danego regionu
Copyright © Dwór Korona Karkonoszy
Projekt i realizacja: www.web-director.pl