Szybki kontakt - wesela email email
Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnówce w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych/danych instytucji jest Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o, z siedzibą przy ul. Liczyrzepy 20, 58-564 Sosnówka k. Karpacza. Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Szczegóły znajdują się w naszej Polityce prywatności
Oferta specjalna email email

WIOSENNA PROMOCJA na wesela w sezonie 2020/2021 !!!

Pomagamy zorganizować wesele nawet w 1 miesiąc
Czwartek 19.11., 26.11. i 03.12.2020 od 147 zł
Święto 06.01.2021 od 179 zł
Długi weekend 07/08.01. od 167 zł
Czwartek 21.01. i 04.02. od 149 zł
Sobota 30.01. od 188 zł
Sobota 20.02., 27.02. i 06.03. od 176 zł
Czwartek 25.02., 11.03., 18.03. i 25.03. od 145 zł
Czwartek 08.04. i 15.04. od 155 zł
Czwartek 22.04. i 13.05. od 159 zł

Komunie - od 60 zł/1 os.; wolne terminy: 07.06., 14.06.
Imprezy urodzinowe – od 86 zł/1 os.
Chrzciny – od 53 zł/1 os.

email email: biuro@dwor-korona.pl
telefon tel.: 605 144 021
(kontakt w godz. 10-18)

Aktualności

2015-01-04

Ślub w ogrodzie - weselny poradnik dla Młodych Par

Wyobraźmy sobie ślub marzeń: państwa młodych zakochanych w sobie po uszy, piękne stroje oraz baśniową scenerię. Próbując dogonić te marzenia, w poprzednim poradniku radziliśmy, jak wybrać salę weselną oraz gdzie najlepiej zakwaterować gości. Tym razem pomożemy zorganizować wesele poza Urzędem Stanu Cywilnego, wybrać fotografa, kamerzystę, a także doradzimy, gdzie szukać pomocy przy planowaniu wesela.

Bajkowa sceneria

Ślub na łonie natury o zachodzie słońca to marzenie wielu par. W Polsce jest to możliwe, lecz bardzo trudne do zrealizowania. Przepisy bowiem mówią o możliwości zawarcia związku małżeńskiego poza Urzędem Stanu Cywilnego, ale tylko jeżeli zachodzi uzasadniona potrzeba. Aby ubiegać się o przeniesienie ślubu, należy napisać podanie z uzasadnieniem i wskazaniem adresu proponowanego miejsca. Wiele par rezygnuje z pomysłu zawarcia związku małżeńskiego w plenerze z powodu narastających przeszkód w organizacji miejsca. Są jednak obiekty, które poza przygotowaniem wesel zajmują się również planowaniem ceremonii ślubnej w nietypowych miejscach. – Aby pomóc młodym parom w spełnieniu marzenia o zawarciu ślubu w ogrodzie lub we wnętrzach dworu, pomagamy im w przygotowaniu podania do Urzędu Stanu Cywilnego, a także przyszykowania miejsca ceremonii – mówi Joanna Hoc-Kopiej, właścicielka Dworu Korona Karkonoszy. O przyjęciu podania decyduje urzędnik. Wszystko zależy od jego dobrej woli. Ważne jest, aby wskazany w piśmie powód był dobrze uargumentowany np. dużą liczbą gości, która nie zmieściłaby się w urzędzie. Miejsce musi być dopasowane do okoliczności, zaaranżowane tak, aby można było powiesić godło Polski oraz przyszykować stół dla urzędnika.

 Uwiecznione chwile

Jeśli chcemy, aby praca włożona w wybranie i przyszykowanie miejsca na ceremonię została doceniona i podziwiana przez lata, należy zadbać o dobrego fotografa i kamerzystę. Album i film z uroczystości to najważniejsza pamiątka, dzięki której naszym szczęściem będziemy mogli podzielić się z innymi. Najbardziej sprawdzonym sposobem wyboru fotografa i kamerzysty jest zobaczenie go w miejscu pracy – na przykład na weselu znajomych. Dzięki temu możemy ocenić jego zaangażowanie podczas ceremonii, jak i efekt jego pracy. Dodatkowo, o pomoc w wyborze możemy poprosić dom weselny, który organizuje nasze wesele. – Nowożeńcy szukając odpowiedniego miejsca na zorganizowanie wesela, zwracają często uwagę na malowniczość otaczających je widoków, a także na aranżację ogrodu, parku czy sali balowej. Dzieje się tak dlatego, że coraz popularniejsze stają się szybkie sesje zdjęciowe młodej pary w trakcie wesela. Chcą oni, aby te pamiątki wyszły jak najlepiej dlatego tak dużą uwagę przykładają do wyboru odpowiedniego miejsca – podpowiada Joanna Hoc-Kopiej, właścicielka Dworu Korona Karkonoszy. Ważne jest, aby przejrzeć wcześniej portfolio fotografa. Dzięki temu można przekonać się, czy styl wykonanych zdjęć oraz ich poziom pasuje do naszych oczekiwań. Niezbędnym punktem jest zorganizowanie spotkania z fotografem i kamerzystą. Dobrym pomysłem jest również, aby to spotkanie odbyło się w miejscu, w którym będzie ceremonia, tak by specjaliści mogli zapoznać się ze sobą, ustalić warunki współpracy, a także zobaczyć miejsce uroczystości. Na spotkaniu trzeba przedstawić swoje oczekiwania. Najlepiej już wtedy sporządzić listę z pomysłami ujęć. Podczas podpisywania kontraktu z fotografem należy ustalić godziny jego pracy, a także liczbę i formę zdjęć, w jakiej zostaną przekazane.

Pomocna dłoń

Przed weselem czeka nas do podjęcia wiele ciężkich decyzji. Większość osób nie posiada doświadczenia w planowaniu tak ważnej imprezy, dlatego w Polsce coraz bardziej popularne staje się korzystanie z pomocy konsultanta ślubnego. To profesjonalista, który nie tylko pomoże w przygotowaniu całego przedsięwzięcia, ale także będzie czuwał nad całą uroczystością. Zatrudniając taką osobę, możemy oczekiwać, że wesele zostanie zaplanowane w całości, z uwzględnieniem wszystkich szczegółów. – Bardzo pomocni przy planowaniu wesela starają się być rodzicie młodych, chcąc dzielić się swoim doświadczeniem i odciążyć narzeczonych od stresu, który towarzyszy często przygotowaniom do ślubu. Jednak często jest to wiedza sprzed kilkudziesięciu lat. Dlatego zarówno młodzi, jak i ich rodzice chętnie zasięgają w domach weselnych rady w kwestii wyboru fotografa czy orkiestry. My, dzięki wieloletniemu doświadczeniu w organizacji takich imprez chętnie doradzamy, jakie rozwiązania będą najtrafniejszym wyborem – opowiada Joanna Hoc-Kopiej, właścicielka Dworu Korona Karkonoszy.

 

slub-w-ogrodzie
Nasz ekspert weselny
Joanna Hoc-Kopiej
Joanna Hoc-Kopiej
Ponad 750 zrealizowanych wesel, rocznie zarządza realizacją ponad 80 wesel (w tym w samym 2018 r. 100 wesel).
 
Poprzednie wpisy
2019-11-22
Slow Food to organizacja wspierająca i promująca lokalną kulturę, rękodzieło i producentów z danego regionu
Copyright © Dwór Korona Karkonoszy
Projekt i realizacja: www.web-director.pl