Szybki kontakt - wesela email email
Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnówce w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych/danych instytucji jest Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o, z siedzibą przy ul. Liczyrzepy 20, 58-564 Sosnówka k. Karpacza. Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Szczegóły znajdują się w naszej Polityce prywatności
Oferta specjalna email email

LETNIA PROMOCJA na wesela w sezonie 2020/2021 !!!

Pomagamy zorganizować wesele nawet w 1 miesiąc
Czwartek 19.11., 26.11. i 03.12.2020 od 147 zł
Święto 06.01.2021 od 179 zł
Długi weekend 07/08.01. od 167 zł
Czwartek 21.01. i 04.02. od 149 zł
Sobota 30.01. od 188 zł
Sobota 20.02., 27.02. i 06.03. od 176 zł
Czwartek 25.02., 11.03., 18.03. i 25.03. od 145 zł
Czwartek 08.04. i 15.04. od 155 zł
Czwartek 22.04. i 13.05. od 159 zł

Komunie - od 60 zł/1 os.
Imprezy urodzinowe – od 86 zł/1 os.
Chrzciny – od 53 zł/1 os.

email email: biuro@dwor-korona.pl
telefon tel.: 605 144 021
(kontakt w godz. 10-18)

Aktualności

2017-10-07

Dzień Nauczyciela już bez goździków

Są jedną z najliczniejszych grup zawodowych na świecie. Choć nieczęsto doceniani za swoją pracę, jednego dnia w roku stają w centrum uwagi. Już 14 października 650 tysięcy nauczycieli będzie obchodziło swoje święto.

Wysiłek, który procentuje

Setki tysięcy kartkówek, miliony sprawdzonych prac domowych, zdarty głos – tak wygląda życie zawodowe każdego nauczyciela. Niełatwe, biorąc pod uwagę, że nie docenia się dostatecznie ich pracy. Uczniowie będą mieli jednak okazję do tego, by im podziękować, bo już 14 października pedagodzy z całej Polski obchodzić będą Dzień Nauczyciela – chyba najbardziej znane święto zawodowe obok górniczej Barbórki. Ustanowione zostało na pamiątkę powołanej przez Stanisława Augusta Poniatowskiego Komisji Edukacji Narodowej już 45 lat temu. Od czasów PRL-u jednak wiele się zmieniło i dziś obchodzi się je zupełnie inaczej niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu.
 
Dzień Nauczyciela 2017
Na weekend w góry
 
Dzień Edukacji Narodowej to święto przede wszystkim samych nauczycieli, nic więc dziwnego, że chcą je uczcić w swoim gronie. Zmieniają się jednak czasy i sam sposób spędzania tego dnia przez pedagogów. Powoli odchodzi się od skromnego poczęstunku w pokoju nauczycielskim. Coraz częściej nauczyciele, jako formę świętowania, wybierają wspólny wyjazd. Bardzo modne są jednorazowe wypady do opery lub dłuższe wyjazdy w góry. Niekoniecznie też muszą być one 14 października. Często przesuwa się je na weekend, który jest wolny od pracy. – Wyjazd to doskonały pomysł na to, aby uczcić we własnym gronie Dzień Edukacji Narodowej. W naszym obiekcie położonym u stóp Karkonoszy – w Sosnówce koło Karpacza – co roku gościmy kilka grup nauczycieli, którzy bardzo chwalą taki sposób spędzania czasu. Wypad w góry to doskonały sposób na to, by odpocząć, nabrać sił i integrować się razem ze znajomymi z pracy, w niebanalnym, zdrowym, górskim otoczeniu – mówi Joanna Hoc-Kopiej, właścicielka Dworu Korona Karkonoszy.
 
wyjazd w góry Dzień Nauczyciela
Dzień Nauczyciela impreza

Goździk do lamusa

Dzień Nauczyciela to również okazja dla uczniów do podziękowania nauczycielom za trud ich pracy. Tradycyjnie podopieczni swoim ulubionym pedagogom składają życzenia i wręczają upominki. Do lamusa odchodzą już jednak zwykłe goździki. Dzisiaj częściej daje się czekoladki lub inne bardziej wartościowe rzeczy, takie jak książki, albumy, czy nawet biżuterię. Święto to jest wolne od zajęć lekcyjnych, jest więc lubiane nie tylko przez kadrę pedagogiczną, ale samych uczniów, którzy nie muszą iść tego dnia do szkoły. Często orgaznizowane z tej okazji są również apele oraz występy, podczas których podopieczni dziękują za zaangażowanie i cierpliwość w przekazywaniu im wiedzy. 14 października będzie także okazją do tego, by wyróżnić najbardziej zasłużonych pracowników. Tego dnia Minister Edukacji Narodowej wręcza pedagogom Medale Komisji Edukacji Narodowej, Krzyże Zasługi oraz Nagrody Ministra Edukacji Narodowej za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. W podobny sposób nagradzają też kuratoria, samorządy i dyrektorzy szkół. Wszystko po to, aby właściwie podkreślić znaczenie tego niełatwego i na co dzień niedocenianego zawodu.
 

Dzień Nauczyciela
Nasz ekspert weselny
Joanna Hoc-Kopiej
Joanna Hoc-Kopiej
Ponad 750 zrealizowanych wesel, rocznie zarządza realizacją ponad 80 wesel (w tym w samym 2018 r. 100 wesel).
 
Poprzednie wpisy
Slow Food to organizacja wspierająca i promująca lokalną kulturę, rękodzieło i producentów z danego regionu
Copyright © Dwór Korona Karkonoszy
Projekt i realizacja: www.web-director.pl